1 stycznia 2019 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -1 stycznia 2019  - Nowy Rok
- Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 - C (I) -

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o 7,00; 16,00 (dla dzieci) 17,00 (gimnazjaliści). Będzie okazja od godz. 15,30 do spowiedzi ale przypominamy, że do istoty należy Komunia św. wynagradzająca. Jeżeli nie mamy grzechu ciężkiego to przybywamy na Mszę św. i przyjmujemy Komunię św. Wpisy dzieciom i młodzieży do indeksów po Mszach św.

2.      W niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana też Świętem Trzech Króli. Pobłogosławione będą kreda, kadzidło i woda. Kredą oznaczymy drzwi naszych domów, w których przyjęliśmy światło Objawienia Chrystusa. Możliwe będzie także otrzymanie odpowiedniej naklejki na drzwi. Przynosimy buteleczki, aby nabrać wody święconej. Wodą poświęcone będą nasze mieszkania. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada Dzień Modlitwy w intencji misji. Ofiary na tacę są przeznaczone na misje.

3.      Także w tym roku w naszej parafii uroczysty orszak Trzech Króli przed Mszą św. o 11,00. Gromadzimy się przed plebanią o 10,45, z której wyjdą trzej królowie i wsiądą na konie (nie mamy wielbłądów) i orszak przejdzie wokół królewskiego Placu Łokietka i królowie podjadą przed wejście do świątyni, zsiądą z koni i oddadzą hołd Jezusowi w żłóbku. Prosimy o przybycie możliwie w strojach królewskich i koronach. Jest jeszcze czas, by takie sobie zrobić. Ksiądz proboszcz pomyśli o tych, którzy nie będą mieli koron aby możliwie wszyscy mieli korony. Zapraszamy młodzież, dzieci szkolne z obydwu szkół i przedszkolaków w strojach ale także i dorosłych. Królewski Brześć niech po królewsku obchodzi takie ważne święto.

4.      W święto Trzech Króli - o godz. 18,00 (po Mszy św. o 17,00)  w kościele doroczny koncert kolęd pod patronatem Parafii, BCK i Towarzystwa Kulturalnego. Koncert kolęd zatytułowany "Mario czy Ty wiesz?"Więcej informacji na stronie internetowej i afiszach. Zapraszamy ...

5.      Rozpoczęliśmy kolędę - wizytę duszpasterską rodzin. Zwyczajowo w czasie kolędy składamy ofiary kolędowe na bieżące wydatki parafialne, funkcjonowanie parafii oraz uzupełnienie zaległości parafii wobec instytucji kościelnych, bo z uwagi na wiele wydatków nie zawsze udaje się wszystko regulować na bieżąco. Jak zwykle każda ofiara składana w czasie kolędy jest wpisywana do kartoteki rodziny. Także podczas tegorocznej kolędy składamy dodatkowo ofiary na kontynuowanie renowacji elewacji kościoła parafialnego i renowacje w kościele poklasztornym, wyraźnie to zaznaczając. Wyjaśnione to zostało w liście ks. proboszcza do parafian, który wraz z opłatkiem zostawiał p. organista. Efekty naszych inwestycji zresztą widać.

6.      Z racji kolędowych wizyt duszpasterskich kancelaria parafialna w styczniu czynna tylko od 7,30-8,30.

Plan kolędy na najbliższe dni:

środa - 02 stycznia 2019 - od g. 14,30  ul. Piaskowa i Mickiewicza:

l ks. – ul. Piaskowa, pocz. od końca numerów (IJ)

2 ks. -Limanowskiego za mostemi ul. Mickiewicza od pocz. numerów (KG)

3 ks. - ul. Mickiewicza od końca numerów w kierunku pocz. (KW)

 

czwartek - 03 stycznia 2019 - od g. 9,00 - ul. Wojska Polskiego(prośba o podwiezienie ks. do początkowych numerów).

·         1ks. - od str. Guźlina w kier. miasta (KW) 

·         2ks. – od ul. Krakowskiej w kier. Guźlina  (IJ)

od g. 14,30 -  ul. Królewska - blok 11A

·         1 ks. -  nr 1 – 30; (KW )

·         2 ks. -  nr 31 – 60 (KG )

 

·         sobota – 05 stycznia 2019 - od g. 9,00  - dzielnica Falborek prawa strona

·         

·         1ks. – 11 listopada, Zachodnia cała (i po drodze Pułaskiego 11,9, 8) 

·         2ks. - Pusta, Ciborowskiego i Kościuszki 1 i Pułaskiego 4  

 

Kolęda w sobotę 05 stycznia w dzielnicy Falborek - ulice: 3 Maja cała (po drodze Kościuszki 7-9; oraz Pułaskiego  16,15, 13,12) - odwołana na sobotę - odbędzie się we wtorek 08 stycznia od godz. 14,30. Za zmianę przepraszamy... Pozostałe ulice w sobotę bez zmian

 

poniedziałek – 07 stycznia 2019 - od g. 9,00 Rzadka Wola i N. Kąkowa Wola

·          1 ks. - Rzadka Wola od strony. Brześcia (IJ)

·          2 ks. – N. Kąkowa Wola i Rzadka Wola od strony. Lubrańca (KG)

od g. 14,30 -   ul. Rybaki  (KW)

 

Projektowana

 

wtorek – 08 stycznia 2019 - od g. 9,00 Rzadka Wola Parcele  (KW)

od g. 14,30 -  ul. Kilińskiego od końca numerów do początku (KG)

środa - 09 stycznia 2019 - od g. 14,30  ul. Traugutta i Okrzei

·          1ks. ul. Traugutta numery parzyste od początku(KG)

·          2ks. ul. Traugutta numery parzyste od końca (od str. bloków) (IJ)

·         3ks. - ul. Traugutta nry nieparzyste i ul. Okrzei(KW)

czwartek - 10 stycznia 2019 - od g. 9,00 - - Falborek wieś i dzielnica Falborek lewa strona

·          1ks. - wioska, następnie ul. Prusa, Kraszewskiego, Orzeszkowej(KW)

·          2ks. - ul. Słowackiego Kopernika  (IJ)

od g. 14,30  -  ul. Królewska - blok 9

·         1 ks. -  pocz. od nr 1 tj. klatka 1, 2 i 3;  (KG)

·         2 ks. -  pocz. od nr 75 tj. klatka 5, 4 i 3:  (KW)

piątek - 11 stycznia 2019 - od g. 14,30 -

·         1 ks. - dzielnica Falborek: ul. Końcowa(od końca numerów do początku) a potem ul. Radziejowska (od końca numerów do początku)

·         2ks. - ul. Konarskiego i jednorodzinne przy ul. R. Traugutta (2 księży) str. szkoły:                                                   3 ks. – Konarskiego - od pocz. nr

sobota – 13 stycznia 2019 - od g. 9,00 - ul. Królewska - domy jednorodz. i ul. Książąt Kujawskich, Archeologów ... 2 księży

1 ks. zacznie od str ul. Polnej w kier. miasta ul. Królewska, Książąt Kujawskich, Archeologów (KG)

2 ks.od początku numerów ul. Królewskiej do spotkania z drugim ks.(KW)