16 grudnia 2018 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -16 grudnia 2018  - IIIniedziela Adwentu - C (I) -

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś prosimy o możliwie hojniejsze ofiary na tacę na zakup choinek, uzupełnienie oświetleń i świątecznych dekoracji świątyń. Z góry dziękujemy...

2.      Dziś kończymy adwentowe rekolekcje w parafii. Przewodnikiem i kaznodzieją był ks. Wojciech Sokołowski kapłan ze Zgromadzenia Księży Marianów, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym (Warmińskim). Dziękujemy za piękny i z mocą przekaz Słowa Bożego. Wspierajmy prowadzone przez niego piękne dzieła duszpasterskie. Postaramy się w porze letniej złożyć księdzu rekolekcjoniście z parafianami złożyć  rewizytę w Stoczku, perle Warmii, by doświadczyć łask u Matki Pokoju i za wstawiennictwem Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego...

3.      Zapraszamy na roraty we wtorki i piątki na godz. 17,00 a w pozostałe dni tygodnia na godz. 7,00. Dzieci we wtorki i piątki prosimy z lampionami - w te dni otrzymują roratnie pamiątki. Prosimy także, aby na każdy wtorek i piątek dzieci wykonały z papieru lub innego materiału małą kolorową bombkę w wypisanym imieniem i nazwiskiem i z jakiej są klasy. Te bombki zawiesimy jako ozdoby choinkowe w kościele i nimi każdorazowo losujemy po kilkoro dzieci, które są obdarowane pamiątką. Zachęcamy rodziców z dziećmi a zwłaszcza przygotowującymi się do I-Komunii Św. Dziękujemy, że na wieczornych roratach świątynia jest wypełniona a dzieła dzieci urzekają. Drodzy rodzice, to jest dodatkowa okazja, aby religijnie formować swoje dzieci i nawiązywać głębszy kontakt...

4.      Dziś po Mszy św. o 11,00 wręczenie dyplomów i nagród w gminno-parafialnym konkursie na ozdobę świąteczną, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 a w szkole w tygodniu wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Historie biblijne Starego Testamentu" z nagrodami ufundowanymi przez księdza proboszcza. Lista nagrodzonych podana jest w grudniowym Siewie Brzeskim.

5.      Wigilijne świece Caritas do nabycia jeszcze przed świątynią. Niech świeca Caritas – symbol pojednania, zapłonie na naszych wigilijnych stołach. Na stoliku przy świecach są też do nabycia nasze parafialne kalendarze ścienne i nowy 20 stronnicowy grudniowy numer Siewu Brzeskiego a w nim oprócz wydarzeń parafialnych i wieści ze szkół, ciekawy wywiad Violetty Matusik z Wojciechem Zawidzkim, dotychczasowym naszym burmistrzem a teraz radnym powiatu. Ponadto szeroki art. o symbolice i przeżywaniu Adwentu i Bożego Narodzenia oraz w serii prawnik radzi art. poznańskiego prawnika a naszego ministranta Grzegorza Kubika nt. odrzucenia spadku. Siew Brzeski obchodzi w grudniu swoje 18-lecie powstania, wydano dotąd 198 numerów...

6.      W kancelarii nadal do nabycia kalendarz rolników  kalendarze Wydawn. Duszpasterstwa Rolników

7.      Czas adwentu wiąże się z miłosierdziem i zauważeniem potrzeb innych ludzi szczególnie tych którzy cierpią niedostatek. W naszej świątyni jak co roku jest okazja do podzielenia się produktami spożywczymi, które można składać przy bocznych ołtarzach do jutra 17.12.2018 r. Z tych produktów powstaną paczki żywnościowe, które dostarczymy dla  najbardziej potrzebujących..

8.      Jeżeli kogoś p. organista Marcin Czynszak nie zastał w domu podczas roznoszenia opłatków a życzy sobie opłatki, może każdego dnia po mszy św. zgłosić się do niego po opłatek.

9.      W tym tygodniu kończymy zaplanowane na ten rok prace przy restaurowaniu elewacji parafialnej świątyni. Uregulowaliśmy już znaczną część należności za prace. Pozostałe faktury będziemy realizować na miarę posiadanych środków. Dzięki zrozumieniu parafian i instytucji wspierających radzimy sobie dość dobrze, choć mamy jeszcze finansowe braki. Ofiary na remont świątyni i renowację zabytków można składać u księży lub wpłacać na konto parafii zaznaczając „na remont świątyni” nr w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

10.  ZS CKR w Starym Brześciu rozpoczyna nabór na kwalifikacyjny kurs zawodowy z kwalifikacji "Prowadzenie produkcji rolniczej". Kurs realizowany będzie w systemie rocznym od stycznia 2019 r. W ramach kursu prowadzone jest szkolenie na prawo jazdy kat. T. Informacje dostępne na stronie www.starybrzesc.pl oraz pod numerem tel.: 54 252 12 25. Informacja także w gablotkach parafialnych. Termin przyjmowania podań do 10 stycznia 2019 r. Nauka jest bezpłatna.

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp.: +Jerzego Piaseckiego, l.75 z Woli Skarbkowej, dawnego naszego parafianina. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


INTENCJE MSZALNE:


 

NIEDZIELA – 16 grudnia 2018                  III Niedziela Adwentu (I/C) / III dzień Rekolekcji Adwentowych

 

  7.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie  (k-ł św. Stanisława BM)
   9.00
   1/. + Włodzimierz Budziszewski – pg
             2/. + Anna Smól – greg. 16
             3/. + Cecylia Wasilewska – pg
11.00    + Antonina, Józef, Zygmunt Becińscy, Stefania, Adam Sikorscy, zm. z rodz. Sikorskich i Becińskich – pg
17.00    + Stanisława R5, Ksawery R33 i Roman R2 Kotasowie

 

PONIEDZIAŁEK – 17 grudnia 2018                                                                         

 

  7.00    + Anna Smól – greg. 17
17.00    1/. + Marian Skibiński – pg
             2/. + Jadwiga Szynkler – pg

 

WTOREK – 18 grudnia 2018

 

  7.00   + Anna Smól – greg. 18
17.00   1/. + Dariusz Rogiewicz – pg
            2/. + Mateusz Papirer – pg

 

ŚRODA – 19 grudnia 2018

 

  7.00   + Anna Smól – greg. 19
17.00
   1/. + Bogumił R24, Anna i Józef Radeccy
            2/. + Lech Ciesielski (ur.) – pg
            3/. + Marianna i Władysław Łęga

 

CZWARTEK – 20 grudnia 2018

 

   7.00   + Anna Smól – greg. 20
 17.00   1/. + Teodor i Zofia R29 Chybcińscy
             2/. + Stanisława Szydłowska (ur.) – pg

 

PIĄTEK – 21 grudnia 2018

 

  7.00    + Anna Smól – greg. 21
17.00    1/. + Waldemar Osiński R1 – pg
             2/. + Józef Strzelecki R2 – pg
             3/. + Jerzy Kurant – pg  

 

SOBOTA – 22 grudnia 2018

 

  7.00    1/. + Anna Smól – greg. 22
             2/. + Anita Suszek R1 – pg
17.00    1/. + Zenon Tomalak – pg
              2/. + Wanda Jabłońska – pg
              3/. + Lech Drożdżewski – pg 

 

NIEDZIELA – 23 grudnia 2018        IV Niedziela Adwentu (I/C)

 

   7.00   + Henryk Szymański – pg   (k-ł św. Stanisława BM)
   9.00
   1/. + Stanisław i Genowefa Durmowicz, Barbara Chojnacka i Protazy Osiński
             2/. + Anna Smól – greg. 23
             3/. + Daromiła Drożdżewska-Pączkowska – pg
11.00   1/.  – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. + Henryk Misterski R20
17.00    + Bronisława R14 i Mieczysław R34 Jabłońscy

 

W kaplicy Księży Emerytów w Michelinie Księża Seniorzy odprawią: ks. kan. Zygmunt Walczak i ks. prał, Stanisław Mazurski:
Poniedziałek (17.12.18) - +Daromiła Drożdżewska-Pączkowska; +Jan Afeltowicz
Wtorek (18.12.18) - +Waldemar Jabłoński; +Wanda Jabłońska                                                            
Środa (19.12.18) - +Piotr Czerwiński;  +Zbigniew Śmiałek                                                                 
Czwartek (20.12.18) - +Janina Bartoszewicz;  +Jerzy Bartoszewicz
Piątek (21.12.18) - +Jerzy Bartoszewicz; +Janina Bartoszewicz
Sobota (22.12.18) - +Franciszek Chrustowski;  +Salomea Obrzeżgiewicz