9 Grudnia 2018 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -9 grudnia 2018  - IIniedziela Adwentu - C (I) -

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś w 2 niedzielę grudnia, tradycyjnie dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek przed świątynią...

2.      Przez Adwent zapraszamy na roraty we wtorki i piątki na godz. 17,00 a w pozostałe dni tygodnia na godz. 7,00. Dzieci we wtorki i piątki prosimy z lampionami - w te dni otrzymują roratnie pamiątki. Prosimy także, aby na każdy wtorek i piątek dzieci wykonały z papieru lub innego materiału małą kolorową bombkę w wypisanym imieniem i nazwiskiem i z jakiej są klasy. Bombka nie może być większa niż zamknięta dłoń dziecka. Te bombki zawiesimy jako ozdoby choinkowe w kościele i nimi każdorazowo losować będziemy po kilkoro dzieci, które będą obdarowane pamiątką. Zachęcamy rodziców z dziećmi a zwłaszcza przygotowującymi się do I-Komunii Św., jak dotąd świątynia na roratach bywała wypełniona a dzieła dzieci urzekały. Drodzy rodzice, to jest dodatkowa okazja, aby religijnie formować swoje dzieci i nawiązywać głębszy kontakt.

3.      Dziś (09.12.2018), w niedzielę podczas Mszy św. o 11,00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. Rodziców lub chrzestnych prosimy aby sami zakupili dziecku medalik z łańcuszkiem.. Po Mszy św. będzie spotkanie i konferencja formacyjna dla rodziców tych dzieci.

4.      Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą od najbliższego piątku do niedzieli w dniach 14 - 16 grudnia przez które pragniemy jak najlepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Poprowadzić je będzie kapłan ze Zgromadzenia Księży Marianów, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym (Warmińskim) ks. Wojciech Sokołowski. Postarajmy się przeżyć te rekolekcje jak najlepiej, aby dokonało się prawdziwe narodzenie Boga w nas. Niech Matka Najświętsza w jubileuszowym roku prowadzi nas drogami wiary.

5.      Program rekolekcji adwentowych w parafii:

Rekolekcje 14 -16 grudnia 2018 (piątek-sobota-niedziela). 
Msze św. w rekolekcje w piątek i sobotę o godz.
9,00
(dla dorosłych i młodzieży ZS CKR ze Starego Brześcia);
11,00
(głównie dla dzieci szkolnych i ich opiekunów);
15,30
(dla dorosłych a w sobotę z udzielaniem sakramentu namaszczenia dla chorych i starszych) i
17,00
(dla dorosłych). Spowiedź na pół godz. przed mszami św.
W niedzielę porządek niedzielny: 7,00; 9,00; 11,00; 17,00.
Nauki głosić będzie Ks. Wojciech Sokołowski
, marianin przełożony i kustosz sanktuarium ze Stoczka Warmińskiego. Prosimy o pomoc w przybyciu chorym i starszym, nie tylko z rodziny ale może zaproponować pomoc z sąsiedztwa, zwłaszcza samotnym. Będzie to piękny adwentowy uczynek.

Chorych w domach odwiedzać będziemy w piątek (14 grudnia) i ewent. w sobotę (15 grudnia) w godz. 13,00 - 15,00. Zgłoszenia do czwartku włącznie, także telefonicznie.

6.      Czas adwentu wiąże się z miłosierdziem i zauważeniem potrzeb innych ludzi szczególnie tych którzy cierpią niedostatek. W naszej świątyni będzie jak co roku okazja do podzielenia się produktami spożywczymi, które można składać do koszy przy bocznych ołtarzach od dziś do przyszłej niedzieli 16.12.2017 r. Z tych produktów powstaną paczki żywnościowe dla  najbardziej potrzebujących.

7.      Caritas Diecezji Włocławskiej uczestniczy w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Kupując świece Caritas pomagamy najuboższym dzieciom z naszej diecezji. Do nabycia przed świątynią, w zakrystii i kancelarii (małe po 5,-, duże po 15,-). Niech świeca Caritas – symbol pojednania, zapłonie na naszych wigilijnych stołach. Na stoliku przy świecach są też do nabycia nasze parafialne kalendarze ścienne oraz kalendarze Wydawn. Duszpasterstwa Rolników.

8.      Poświęcone opłatki wigilijne p. organista Marcin Czynszak roznosi do domów parafian. Przyjmujcie Go jako zwiastuna zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Z opłatkiem doręcza życzenia i list ks. proboszcza do parafian. W tym tygodniu będzie: poniedziałek - Dubois, Głowackiego, Rybaki; wtorek - Kolejowa, Ogrodowa, Głucha; środa - Pl. Łokietka, Reymonta, Narutowicza

9.      W najbliższą środę w naszej parafii odbędzie się kolejna Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie tradycyjnie o godz. 19.00. Zapraszamy szczególnie, ponieważ to jest ostatnia przed przerwą kolędową,

10.  W sobotę w salce na plebanii o godz. 10,15 spotkanie chórku dziecięcego. Mimo rekolekcji to spotkanie będzie, choć nieco krótsze. Zapraszamy też jeszcze nowych chętnych.

11.  Kończymy w najbliższych dniach zaplanowane na ten rok prace przy restaurowaniu elewacji parafialnej świątyni, termin upływa 15 grudnia, może zdążą. Uregulowaliśmy część należności za prace. Pozostałe będziemy realizować na miarę posiadanych środków. Dzięki zrozumieniu parafian i instytucji wspierających radzimy sobie dość dobrze. Ofiary na remont świątyni i renowację zabytków można składać u księży lub wpłacać na konto parafii zaznaczając „na remont świątyni” nr w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

12.  ZS CKR w Starym Brześciu rozpoczyna nabór na kwalifikacyjny kurs zawodowy z kwalifikacji "Prowadzenie produkcji rolniczej". Kurs realizowany będzie w systemie rocznym od stycznia 2019 r. W ramach kursu prowadzone jest szkolenie na prawo jazdy kat. T. Informacje dostępne na stronie www.starybrzesc.pl oraz pod numerem tel.: 54 252 12 25. Termin przyjmowania podań do 10 stycznia 2019 r. Nauka jest bezpłatna.

13.  Spotkanie kół Żywego Różańca wyjątkowo dziś (w niedzielę) po Mszy św. o 17,00, bo w ub. sobotę był wyjazd do Torunia na uroczystości rocznicowe Radia Maryja.

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp.: +Janusza Antoszewskiego, l.66 ze Starego Brześcia 12. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek  ...


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 09 grudnia 2018                    II Niedziela Adwentu (I/C)

   7.00   + Henryk Szymański – pg  (k-ł św. Stanisława BM)
   9.00
   1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. + Bogdan Binczarski – pg
             3/. + Anna Smól – greg. 9
11.00    + Marianna Gorzycka – pg
17.00    + Andrzej Drzewiecki – pg

PONIEDZIAŁEK – 10 grudnia 2018                                                                         

  7.00    1/. + Anna Smól – greg. 10
             2/. + Stanisław Gotówka (ur.) – pg  
17.00    1/. + Katarzyna Chojnacka – pg
             2/. + Stanisław Niżyński – pg

WTOREK – 11 grudnia 2018

  7.00   1/. + Anna Smól – greg. 11
            2/. + Marek Maćczak R5 (rez.)
17.00   1/. + Waldemar Jabłoński – pg
            2/. + Radosław Górecki R3 – pg

ŚRODA – 12 grudnia 2018

  7.00   + Anna Smól – greg. 12
17.00
   1/. + Marianna Szarecka (ur.) – pg
            2/. + Anna Budzińska – pg
19.00  - Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie

CZWARTEK – 13 grudnia 2018                               wsp. św. Łucji, dz. i męcz.

   7.00   1/. + Genowefa i Bolesław Szarwas, Genowefa i Józef Wojciechowscy
             2/. + Wojciech Trawczyński (ur.) – pg
 17.00   1/. + Aleksandra Balcerzak – pg
             2/. + Anna Smól – greg. 13

PIĄTEK – 14 grudnia 2018         I dzień Rekolekcji Adwentowych

  9.00    + Anna Smól – greg. 14
11.00    + Kunegunda Gorzycka (ur.) – pg
15.30    1/. + Elżbieta Szymczak R1 – pg  
              2/. + Henryk Szymański – pg
17.00    1/. + Władysław Dębicki R24
             2/. + Stanisław Krzos – pg

SOBOTA – 15 grudnia 2018                              II dzień Rekolekcji Adwentowych

  9.00    + Anna Smól – greg. 15
11.00    + Barbara Szewczyk i Wanda Izydorkiewicz – pg
15.30    1/. + Leszek Tryniszewski (ur.) – pg
              2/. + Eugeniusz Kozicki – pg  
17.00    + Wiesław Zieliński R9

NIEDZIELA – 16 grudnia 2018                  III Niedziela Adwentu (I/C)
/ III dzień Rekolekcji Adwentowych

   7.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie  (k-ł św. Stanisława BM)
   9.00
   1/. + Włodzimierz Budziszewski – pg
             2/. + Anna Smól – greg. 16
11.00    + Antonina, Józef, Zygmunt Becińscy, Stefania, Adam Sikorscy, zm. z rodz. Sikorskich i Becińskich – pg
17.00    + Stanisława R5, Ksawery R33 i Roman R2 Kotasowie (rezerwacja)

 

W kaplicy Księży Emerytów w Michelinie Księża Seniorzy odprawią: ks. kan. Zygmunt Walczak i ks. prał, Stanisław Mazurski:
Poniedziałek (10.12.18) - +Janina i Jerzy Bartoszewicz; +Salomea Obrzeżgiewicz
Wtorek (11.12.18) - +Krystyna Kruszyńska;  +Zbigniew Śmiałek                                                            
Środa (12.12.18) - +Piotr Czerwiński;  +Eugeniusz Kozicki                                                                 
Czwartek (13.12.18) - +Waldemar Jabłoński;   Daromiła Drożdżewska-Pączkowska