2 grudnia 2018 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -2 grudnia 2018  - Iniedziela Adwentu - C (I) -

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś – pierwsza niedziela miesiąca – ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii a także na zakup oleju opałowego do ogrzewania świątyni parafialnej. Dziękujemy za hojniejsze ofiary...  

2.      Dziś rozpoczynamy Adwent... Przez Adwent zapraszamy na roraty we wtorki i piątki na godz. 17,00 a w pozostałe dni tygodnia na godz. 7,00. Dzieci we wtorki i piątki prosimy z lampionami - w te dni otrzymują roratnie pamiątki. Prosimy także, aby na każdy wtorek i piątek dzieci wykonały z papieru lub innego materiału małą kolorową bombkę w wypisanym imieniem i nazwiskiem i z jakiej są klasy. Bombka nie może być większa niż zamknięta dłoń dziecka. Te bombki zawiesimy jako ozdoby choinkowe w kościele i nimi każdorazowo losować będziemy po kilkoro dzieci, które będą obdarowane pamiątką. Zachęcamy rodziców z dziećmi a zwłaszcza przygotowującymi się do I-Komunii Św., jak dotąd świątynia na roratach bywała wypełniona a dzieła dzieci urzekały. Drodzy rodzice, to jest dodatkowa okazja, aby religijnie formować swoje dzieci i nawiązywać głębszy kontakt.

3.      W czwartek przypada wspomnienie św. Mikołaja. Na uroczyste świętowanie tego wspomnienia zapraszamy w piątek na 16,00. Będzie Mikołaj i może podarunki ...

4.      Od Adwentu (od dziś) do końca marca msze św. niedzielne o godz. 7,00 zamiast w poklasztornym kościele są odprawiane w kościele parafialnym, bo tu świątynia jest ogrzewana. Praktykujemy to zresztą od kilku lat.

5.      Dziś po Mszy św. o 9,00 spotkanie i konferencja dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania a po Mszy św. o godz. 11,00 spotkanie i konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. (będzie fotograf i kamerzysta dokumentujący I-Komunię)

6.      Za tydzień (09.12.2018), w niedzielę podczas Mszy św. o 11,00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. Rodziców lub chrzestnych prosimy aby sami zakupili dziecku medalik z łańcuszkiem.. Po Mszy św. będzie spotkanie i konferencja formacyjna dla rodziców tych dzieci.

7.      Dziś po Mszy św. o 17,00 (na g. 17,45) ks. proboszcz zaprasza Radę Parafialną na spotkanie omawiające bieżący rok i plany na przyszły.

8.      W tym tygodniu przypada I-czwartek, dzień szczególniejszej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie oraz I-piątek miesiąca. W I-piątek msze św. o 7,00; 16,00 (dla dzieci) i 17,00 dla dorosłych i przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

9.      W sobotę (8.12) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. o 7,00 i 17,00.

10.  Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą w dniach 14 - 16 grudnia (piątek - sobota). Szczegóły podamy za tydzień.

11.  Wczoraj parafianie nasi (autokar) wraz z ks. Krzysztofem uczestniczyli w pielgrzymce do Torunia na uroczystości 27 rocznicy powstania Radia Maryja. Dziękujemy p. Teresie Ochmańskiej za inicjatywy.

12.  Poświęcone opłatki wigilijne p. organista Marcin Czynszak roznosi do domów parafian. Przyjmujcie Go jako zwiastuna zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Z opłatkiem doręcza życzenia i list ks. proboszcza do parafian. W tym tygodniu będzie:
          poniedziałek i wtorek - ul. Krakowska, Targowa, Żeromskiego;
          środa - Kilińskiego, Polna;
          czwartek - ul. Zielna, Piastowska, Kujawska, Wojska Polskiego;
          piątek i sobota - ul. Królewska i Nowa

13.  W sobotę w salce na plebanii o godz. 10,00 spotkanie chórku dziecięcego. Rodziców prosimy o zachęcenie i pomoc w przybyciu chętnym dzieciom. Zapraszamy też nowych chętnych.

14.  Kończymy w najbliższych dniach zaplanowane na ten rok prace przy restaurowaniu elewacji parafialnej świątyni, trochę się opóźniły ale termin upływa 15 grudnia, może zdążą. Uregulowaliśmy znaczną część należności za prace. Pozostałe faktury będziemy realizować na miarę posiadanych środków. Dzięki zrozumieniu parafian i instytucji wspierających radzimy sobie dość dobrze. Ofiary na remont świątyni i renowację zabytków można składać u księży lub wpłacać na konto parafii zaznaczając „na remont świątyni” nr w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

15.  Jak informowaliśmy z pracowni konserwatorskiej w Toruniu wrócił odratowany i odrestaurowany XVIII wieczny feretron z kościoła Św. Michała Archanioła z obrazami Matka Boża Częstochowska i św. Jan Nepomucen. Feretron wystawiony jest nadal przed bocznym lewym ołtarzem.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: +Mirosławy Kwiatkowskiej, l.93 z ul. Traugutta 30b; +Wandy Rzadkowolskiej, l.83 z Guźlina 28; +Lecha Urbańskiego, l.71 z Wrocławia d. Brześć Kuj. ul. Kolejowa 2. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 02 grudnia 2018                              I Niedziela Adwentu (I/C)

   7.00   + Marta Stanna           (k-ł św. Stanisława BM)
   9.00
   1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie …                                                                                               
             2/. + ks. Aleksander Maciejewski i zmarli księża, którzy pracowali w naszej Parafii
             3/. + Anna Smól – greg. 2
11.00    1/. + Elżbieta Suska R1
             2/. + Stanisław Gotówka – greg. 28
17.00    + Violetta Wieczorkowska – pg

PONIEDZIAŁEK – 03 grudnia 2018           wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapł.   

  7.00    1/. + Stanisław Gotówka – greg. 29                                                                                     Roraty
             2/. + Barbara Chojnacka (im.) – pg
17.00    1/. + Franciszka, Piotr, Włodzimierz Budziszewscy
             2/. + Anna Smól – greg. 3

WTOREK – 04 grudnia 2018                         wsp. św. Barbary, dz., męcz.

  7.00   1/. + Wiesław Przewozikowski, Anna i Jan Niezgoda (rez.)
            2/. + Barbara Chymkowska (im.)
17.00   1/. + Tadeusz R30 i Estera Siborowscy                                                                                Roraty
            2/. + Anna Smól – greg. 4
            3/. + Stanisław Gotówka – greg. 30

ŚRODA – 05 grudnia 2018                  

  7.00   1/. + Anna Smól – greg. 5                                                                                                     Roraty
            2/. + Barbara Gołębiewska – pg
17.00
   1/. + Marian Skibiński – pg
            2/. + Jan Wiśniewski – pg

CZWARTEK – 06 grudnia 2018   wsp. św. Mikołaja, bpa     -     Pierwszy czwartek miesiąca

   7.00   + Irena Szymczak – pg                                                                                                      Roraty
 17.00   1/. + Henryk Szymański – pg
             2/. + Anna Smól – greg. 6

PIĄTEK – 07 grudnia 2018           wsp. św. Ambrożego, BDK     -     Pierwszy piątek miesiąca

  7.00    + Aleksy Pijanowski – pg
16.00    1/. + Anna Smól – greg. 7                                                                                                 Roraty
             2/. + Helena Osińska – pg
17.00    1/. + Stanisław R24 i Jakub Ciesielscy, Wacław Ziółkowski
             2/. + Mariola Zielińska – pg

SOBOTA – 08 grudnia 2018    -  uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  7.00    1/. + Anna Smól – greg. 8
             2/. + Jan Kacprzak – pg
17.00    1/. + Kazimierz Iżycki – pg
             2/. + Edward Golasiński – pg

NIEDZIELA – 09 grudnia 2018               II Niedziela Adwentu (I/C)

   7.00   + Henryk Szymański – pg  (k-ł św. Stanisława BM)
   9.00
   1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. + Anna Smól – greg. 9                       3/. + Bogdan Binczarski – pg
11.00    + Marianna Gorzycka - pg
17.00    + Andrzej Drzewiecki – pg

W kaplicy Księży Emerytów w Michelinie Księża Seniorzy odprawią: ks. kan. Zygmunt Walczak i ks. prał, Stanisław Mazurski:
Poniedziałek (03.12.18)         - +Regina Błaszczyk;  +Grzegorz Misterski
Wtorek (04.12.18)     - +Stanisław Latecki;   +Stanisław Krzos                                                        
Środa (05.12.18)        - +Agata Przewozikowska;   + Anna Budzińska                                                                   
Czwartek (06.12.18) - +Stanisław Baranowicz;   + Henryka Szczepaniak                           
Sobota (08.12.18)       - +Protazy Osiński;   +Jan Ciemny