25 listopada 2018 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -25 listopada  2018
- Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata - XXXIV niedziela okr. zwykł. - B (II) -

 

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, za tydzień w niedzielę 02 grudnia rozpoczynamy już okres Adwentu.

2.      Od Adwentu, a więc od przyszłej niedzieli, do końca marca msze św. niedzielne o godz. 7,00 zamiast w poklasztornym kościele będą odprawiane w kościele parafialnym, bo tu świątynia jest ogrzewana. Praktykujemy to zresztą od kilku lat.

3.      Za tydzień w niedzielę 02 grudnia po Mszy św. o 9,00 spotkanie i konferencja dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania a po Mszy św. o godz. 11,00 spotkanie i konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św.

4.      Za tydzień w I-niedzielę Adwentu, 02 12.2018, po Mszy św. o 17,00 (na g. 17,45) ks. proboszcz zaprasza Radę Parafialną na spotkanie podsumowujące bieżący rok.

5.      W najbliższą sobotę 01 grudnia organizowany jest wyjazd pielgrzymkowy do Torunia. W programie udział w uroczystości z okazji 27 rocznicy powstania Radia Maryja. Wyjazd o godzinie  9 .30 sprzed kościoła parafialnego.  Można się jeszcze zapisać u p. Teresy Ochmańskiej tel . 784 667 339   lub w kancelarii parafialnej.

6.      Wczoraj (24.11.2018) w Ślesinie na XI Festiwalu Piosenki Religijnej przedstawiciele naszej parafii, zespół Męskie Granie Kościoła w składzie: Przemysław Maćczak, Jakub Skruszewicz, Michał Stawicki oraz Wiktor Olszewski z Michelina pod opieką ks. Krzysztofa Włodarczyka zajął III miejsce w festiwalu...

7.      Poświęcone przed tygodniem opłatki wigilijne p. organista Marcin Czynszak roznosi do domów parafian. Przyjmujcie Go jako zwiastuna zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Z opłatkiem doręcza życzenia i list ks. proboszcza do parafian. W tym tygodniu będzie:
          poniedziałek i wtorek - dzielnica Falborek,
          środa - ul. Piaskowa, Mickiewicza i domy po trasie,
          czwartek i piątek - ul. Konarskiego, Traugutta, Okrzei
          sobota - Stary Brześć

8.      W sobotę w salce na plebanii o godz. 10,00 spotkanie chórku dziecięcego. Poszerzyło się grono ale nadal zapraszamy też nowych chętnych. Rodziców prosimy o zachęcenie i pomoc w przybyciu chętnym dzieciom.

9.      Zaplanowane na ten rok prace przy restaurowaniu elewacji parafialnej świątyni zmierzają ku końcowi. Uregulowaliśmy znaczną część należności za prace. Pozostałe faktury będziemy realizować na miarę posiadanych środków. Dzięki zrozumieniu parafian i instytucji wspierających radzimy sobie dość dobrze. Ofiary na remont świątyni i renowację zabytków można składać u księży lub najlepiej wpłacać na konto bankowe parafii zaznaczając „na remont świątyni” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

10.  Z pracowni konserwatorskiej w Toruniu wrócił odratowany i odrestaurowany feretron z kościoła Św. Michała Archanioła z obrazami Matka Boża Częstochowska i św. Jan Nepomucen. Feretron wystawiony jest w kościele parafialnym na bocznym lewym ołtarzu.

Kilka informacji o feretronie.Rama z końca XVIII w., barok, obrazy-ludowe, ok. poł. XIX w.; rama zbliżona do kwadratu, ustawiona na  podstawie w   formie uskokowego cokołu, dekorowana na awersie ornamentem  rocaille, kogucimi  grzebieniami   oraz  kartuszem   u  góry,  na  rewersie ceownikowymi liśćmi akantu; zwieńczona koroną z krzyżem; w ramie obrazy św. Jan Nepomucen, przedstawiający  zakonnika z głową otoczoną nimbem, trzymającego palmę męczeńską i krucyfiks, na tle krajobrazu; Matka Boża Częstochowska, przedstawiający Matkę Bożą z Dzieciątkiem Jezus na lewym ramieniu, unoszącą się na obłoku nad zakonem paulinów, adorowaną przez św. Józefa i św. Barbarę; materiał i technika: drewno opracowane snycersko, polichromowane, pozłacane; obrazy: olej na płótnie; wymiary: 160x100 cm.

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: +Leszka Szabeli, l.65 z Guźlin 100 (Karpaty) i +Jana Mikołajczyka, l.66 z ul. Królewskiej 11a. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 25 listopada 2018             Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla 

   7.00    - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. + Stefania Bończyk – pg
             2/. + Stanisław Gotówka – greg. 21       3/. + Czesław Juszczyński
11.00    + Aleksandra Balcerzak – pg
17.00    + Krystyna Kozińska – pg

PONIEDZIAŁEK – 26 listopada 2018                                         

  7.00    + Stanisław Gotówka – greg. 22
17.00    1/. + Henryk Szymański – pg                    2/. + Kunegunda Gorzycka R1 – pg

WTOREK – 27 listopada 2018

  7.00   + Stanisław Gotówka – greg. 23
17.00   1/. + Marian Skibiński – pg                        2/. + Jadwiga i Józef Krysińscy

ŚRODA – 28 listopada 2018

  7.00   + Stanisław Gotówka – greg. 24
17.00
   1/. + Zdzisław Nowicki (im,)
            2/. + Wincenty Karczewski R2 – pg           3/. + Kazimierz Zawidzki – pg

CZWARTEK – 29 listopada 2018

   7.00   + Stanisław Gotówka – greg. 25
 17.00   1/. + Stanisław Biesiadziński (ur.) – pg      2/. + Andrzej Sobieraj (im.) – pg

PIĄTEK – 30 listopada 2018                               święto św. Andrzeja Apostoła

  7.00    1/. + Stanisław Gotówka – greg. 26            2/. + Andrzej Rajczuk – pg
17.00    1/. + Witosław Kotas R2 – pg         
             2/. + Anna Budzińska – pg        
             3/. + Cecylia Raszka – pg

SOBOTA – 01 grudnia 2018              

  7.00    1/. + Stanisław Gotówka – greg. 27
             2/. + Anna Smól – greg. 1
17.00    1/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej Parafii oraz zmarłych ich członków
             2/. + Marianna Szarecka – pg                       3/. + Stanisława Kowalewska – pg

NIEDZIELA – 02 grudnia 2018                     I Niedziela Adwentu (I/C)

   7.00   + Marta Stanna      (k-ł św. Stanisława BM)
   9.00
   1/. + ks. Aleksander Maciejewski i zmarli księża, którzy pracowali w naszej Parafii
             2/. + Anna Smól – greg. 2
11.00    1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. + Elżbieta Suska R1 (rezerwacja)         
             3/. + Stanisław Gotówka – greg. 28
17.00    + Violetta Wieczorkowska – pg


W kaplicy Domu Księży Emerytów w Michelinie Księża Seniorzy odprawią: ks. kan. Zygmunt Walczak i ks. prał, Stanisław Mazurski:

Poniedziałek 26,11.18 - +Janina i Jerzy Bartoszewicz; +Salomea Obrzeżgiewicz 
Wtorek 27,11,18 - +Krystyna Kruszyńska;  +Zbigniew Śmiałek
Środa 28.11.18 - +Piotr Czerwiński;  +Eugeniusz Kozicki
Czwartek 29,11,18 - +Waldemar Jabłoński;   Daromiła Drożdżewska-Pączkowska
Piątek 30.12.18 - +Stanisław Jasiński;    +Alina Gąsiorowska
Sobota 01.12.18 - +Jerzy i Janina Bartoszewicz;   +Kazimiera Orzechowska