4 listopada 2018 - Ogłoszenia

         Ogłoszenia duszpasterskie - 4 listopada  2018  - XXXI niedziela okr. zwykł. - B (II)

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca, taca na cele inwestycyjne w naszej parafii... Dziękujemy.

2.      Za tydzień uroczystości związane ze 100-leciem odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości.                       Program w Brześciu Kujawskim przedstawia się następująco...                                                                                              godz.  9.00 w kościele parafialnym Msza święta w intencji Ojczyzny, z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji ze szkół, instytucji. Po zakończonej mszy św. delegacje,  w towarzyszeniu Młodzieżowej  Orkiestry Dętej,  przejdą pod pomnik Władysław Łokietka gdzie nastąpi złożenie kwiatów. Ważnym akcentem tegorocznych obchodów będzie ceremonia zamknięcia Brzeskiej Kapsuły Czasu. To projekt, którego celem jest dostarczenie przyszłym pokoleniom Brześcian informacji dotyczących życia naszej społeczności w 2018 roku. Uczeń lub osoba dorosła pisze list do swojego rówieśnika z przyszłości. Wybrane prace zostaną umieszczone w Brzeskiej Kapsule wraz z preambułą o następującej treści: My mieszkańcy Brześcia Kujawskiego, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dla uczczenia tej podniosłej chwili, umieszczamy w kapsule czasu osobiste refleksje na temat życia i pracy w ojczyźnie i naszym mieście. Zawieramy w nich swoje marzenia i postulaty związane z kierunkami rozwoju Polski, Brześcia Kujawskiego, zadajemy pytania, co można byłoby zrobić aby życie Polaków uczynić lepszym, piękniejszym i bardziej szlachetnym. Liczymy, że za 50 lat, kiedy kapsuła zostanie otwarta, kolejne pokolenie Brześcian zapozna się z naszymi listami, odkryje nasze marzenia, porówna znany sobie Brześć Kujawski z tym z roku 2018. Na zakończenie tej części obchodów mieszkańcy zostaną poczęstowani rogalami brzesko- marcińskimi, które skosztują przy dźwiękach wiązanki pieśni patriotycznych  w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry dętej „Brestivia”  Kolejnym punktem obchodów będzie  II Bieg Niepodległości- Bieg Małego Piłsudczyka Bieg odbędzie się na stadionie Miejskim o godz. 11.00

3.      Punktem kulminacyjnym obchodów będzie Koncert  z okazji 100-lecia Niepodległości w wykonaniu Zespołu Bydgoskich Solistów ARTE CON BRIO. W programie koncertu znajdzie się piękna „wiązanka polskich pieśni patriotycznych” jak i współczesne aranżacje znanych i lubianych rodzimych szlagierów z lat 20. i 30. oraz 2 poł. XX w. Nie zabraknie też świetnej polskiej muzyki filmowej i zagranicznej muzyki popularnej. Koncert odbędzie się o godz. 15.00 w kościele parafialnym. Wstęp wolny. Zapraszamy

4.      Zaplanowane na ten rok prace przy restaurowaniu elewacji parafialnej świątyni zmierzają ku końcowi. W minionym tygodniu dzięki dotacjom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miejskiego w Brześciu Kuj. i ofiar Parafian mogliśmy uregulować za dwie faktury sumę 230 tysięcy złotych. Pozostałe faktury będziemy realizować na miarę posiadanych środków. We wtorek w pracowni konserwatorskiej w Toruniu będzie odbiór przez komisję konserwatorów i proboszcza odnawianych tam zabytkowych feretronów z kościoła poklasztornego Św. Michała Archanioła. Na razie za te prace mamy jeszcze zaległość. Ofiary na remont świątyni i renowację zabytków można składać u księży lub wpłacać na konto bankowe parafii zaznaczając „na remont świątyni” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

5.      Dziś druga tura wyborów samorządowych. Wybierzemy nowego burmistrza. Pójdźmy równie licznie jak przed 2 tygodniami i dopełnijmy wyboru burmistrza. Obydwu kandydatów znamy i wiemy co każdy potrafił dla tego środowiska zrobić. Postawmy na tego który potrafił zrobić więcej dobrego.

6.      Trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. Do czwartku codziennie o godz. 16.40 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i wypominki z oktawy i o godz. 17,00 Msza św. Zapraszamy na modlitwę ... Przez ten czas codziennie możemy zyskiwać odpusty i ofiarować je za dusze w czyśćcu...

7.      Laureatów konkursu różańcowego, Różaniec dla Niepodległej - na wykonanie różańca z elementem narodowym, którzy nie odebrali jeszcze wyróżnień -  prosimy o odebranie w kancelarii. Lista nagrodzonych i wyróżnionych jest na str.10 bieżącego numeru Siewu Brzeskiego. Pomysły i wykonanie urzekają. Widać, że za wieloma pracami są współpracujący rodzice i to jest piękne, bo przez to kształtują w dzieciach postawy religijne i patriotyczne.

8.      Jest nadal do nabycia przed świątynią w zakrystii i kancelarii nasz parafialny kalendarz ścienny na 2019 rok. Tym razem poszczególne miesiące zdobią obrazy i zabytki z naszych parafialnych świątyń. Nabywając złóżmy jakąś ofiarę jako cegiełkę na nasze renowacje świątyń. Składając 5,- zł. za kalendarz, będziemy do przodu z kosztami druku, jeżeli ktoś nie może dać tyle, niech da tyle ile może.  

9.      Dziś jest nowy październikowy nr Siewu Brzeskiego a w nim m.in.: gminno-parafialne święto plonów, odznaczenie marszałka województwa dla brzeskiej parafii za troskę o zabytki i in. wydarzenia parafialne, ponadto jubileusz 100-lecia Szk. Podstawowej nr 1 z homilią ks. prałata i wieści ze szkół, w tym gminno-parafialny konkurs na ozdobę świąteczną. Na ostatniej str. - program brzeskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

10.  W piątek zbiórka ministrantów, zwłaszcza najmłodszych, szczegóły w zakrystii  a w sobotę o 10,00 próba scholki  parafialnej w salce na plebanii, tych, którzy już się zgłosili i tych, którzy chcieliby jeszcze dołączyć.

11.  W przyszłą niedzielę imieniny naszego organisty p. Marcina Czynszaka. Msza św. w int. Solenizanta będzie w przeddzień tj. w sobotę o godz. 17,00.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Cecylii Raszka, l.92 z Kuczyny 2; +Henryka Kuźmińskiego, l.87 z Włocławka a poprzednio Brześć Kuj. ul. Krakowska 11. Ksiądz proboszcz dziękuje za udział w poniedziałek w pogrzebie w Dobrem jego brata + Czesława Juszczyńskiego  (l.75) i wiele modlitw w jego intencji. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 04 listopada 2018                                                                               XXXI Niedziela w ciągu roku (II/B)

   7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. + Mieczysław Wałęsa – pg
             2/. + Józef Strzelecki – pg
             3/. + Tadeusz Rępalski – pg  
11.00    + Wanda i Kazimierz Bartczak – pg
16.40     Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami (w kościele parafialnym)
17.00   + Franciszka Rachwalska

PONIEDZIAŁEK – 05 listopada 2018

  7.00   1/. + Wanda Stanna – pg
            2/. + Stanisław Gotówka – greg. 1
16.40     Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami (w kościele parafialnym)
17.00  1/. + Halina Koprowska – pg
            2/. + Bogdan Binczarski – pg
            3/. + Salomea Obrzezgiewicz – pg

WTOREK – 06 listopada 2018

  7.00   1/. + Mariola Zielińska – pg
            2/. + Stanisław Gotówka – greg. 2
16.40     Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami (w kościele parafialnym)
17.00  1/. + Marianna Radomska R12, Stefan i Bronisława Pomorscy
            2/. + Barbara Szewczyk i Wanda Izydorkiewicz – pg
            3/. + Cecylia Raszka – pg

ŚRODA – 07 listopada 2018

  7.00   1/. + Aleksandra Czajkowska – pg
            2/. + Stanisław Gotówka – greg. 3
16.40     Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami (w kościele parafialnym)
17.00  1/. + Hieronima Ziółkowska R12 i Władysława Kaźmierczak R20
            2/. + Stanisława Pakulska – pg
            3/. + Franciszek Chrustowski – pg

CZWARTEK – 08 listopada 2018

   7.00   1/. + Waldemar Cepeusz R2, Krystyna i zm. z rodz. Cepeuszów
             2/. + Stanisław Gotówka – greg. 4
 16.40     Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami (w kościele parafialnym)
 17.00   1/. + Henryk Szymańśki – pg
              2/. + Jerzy Czerwiński R19, jego rodzice, rodzice i rodzeństwo Śląscy
              3/. + Janina Bartoszewicz – pg

PIĄTEK – 09 listopada 2018                                                                 święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

  7.00    1/. + Stanisław Gotówka – greg. 5
              2/. + Krystyna Kruszczyńska – pg
17.00    1/. + Jerzy R7 i Longina Dorsz
              2/. + Jan Wiśniewski – pg
              3/. + Jerzy Bartoszewicz – pg

SOBOTA – 10 listopada 2018                                                                     wsp. św. Leona Wilekiego, pap. i dra Kościoła

  7.00    1/. + Katarzyna Chojnacka – pg
             2/. + Stanisław Gotówka – greg. 6
17.00   1/. + Genowefa Zientara – pg
             2/. + Edward Golasiński – pg
             3/. + Jerzy Kurant – pg

NIEDZIELA – 11 listopada 2018                 Narodowe Święto Niepodległości         XXII Niedziela w ciągu roku (II/B)

   7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. – W intencji naszej Ojczyzny
             2/. + Stanisław Gotówka – greg. 7
             3/. + Marianna, Józef, Jan Szareccy i Bernard Krzymowski
11.00    + Anna i Kazimierz Zaparuszewscy
17.00   1/. + Adam Ciechalski R20, teściowie Ciechalscy i zm. z rodz. Kuczyńskich
             2/. + Lech Ciesielski – pg