28 października 2018 - Ogłoszenia

         Ogłoszenia duszpasterskie - 28 października 2018  - XXX niedziela okr. zwykł. - B (II)

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.       Nowo wybranym radnym do Rady Miejskiej i do rady powiatu serdecznie gratulujemy. Na wybór burmistrza musimy poczekać jeszcze tydzień. Pójdźmy równie licznie jak przed tygodniem na wybory i dopełnijmy wyboru burmistrza, wybór jest prosty, spośród dwu dobrych wybieramy tego lepszego.

2.       O godz. 16,30 do środy codziennie nabożeństwo różańcowe w świątyni parafialnej Ogłosiliśmy konkurs różańcowy dla dzieci i młodzieży - Różaniec dla Niepodległej - na wykonanie różańca z elementem narodowym. Wpłynęło ponad 60 prac. Kilka niezależnych komisji oceniło dostarczone prace. Pomysły i wykonanie urzekają. Dziś ogłosiliśmy wyniki konkursu i wręczamy po mszach św. o 9,00 i 11,00 nagrody, wyróżnienia i pamiątki dla twórców. Widać, że za wieloma pracami są współpracujący rodzice i to jest piękne, bo przez to kształtują w dzieciach postawy religijne i patriotyczne. Dziękujemy.

3.       Dziś niedziela rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Dziękujemy Bogu za nasze świątynie, które z pieczołowitością odnawiamy. Dziękujemy tym, którzy wspierają ich odnawianie i renowację zabytków z naszych świątyń. Tu kształtowało przez wieki swoją duchowość wielu świętych i wybitnych ludzi, bohaterów. W naszym pokoleniu też tacy są. Ci, którzy z różnych powodów wyemigrowali w inne zakątki Ojczyzny czy świata po latach z sentymentem tu przybywają i wdzięcznością, że dbamy o te pomniki naszej chlubnej historii. Jak można zauważyć trwają mozolne prace przy restaurowaniu parafialnej świątyni. Ofiary na remont można składać u księży lub wpłacać na konto bankowe parafii podane w ogłoszeniach, w Siewie Brzeskim i na str. internet. parafii: zaznaczając „na remont świątyni” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

4.   Wczoraj w kościele Św. Michała Archanioła u Matki Bożej Różańcowej brał udział we Mszy Świętej dziękczynno-wotywnej o godz. 17’00 Król Polski elekt Wojciech Edward I w intencji o pokój w Polsce, Europie i na świecie. a dziś w Święto Korony Królestwa Polskiego po godz. 9’00 w Kościele Farnym w Brześciu Kujawskim wraz ze swoją Radą odnowi Królewskie Śluby Brzeskie.

5.       Listopad to miesiąc naszej szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. W ostatnim tygodniu października (26-31) codziennie o 16,30 odmawiamy różaniec za zmarłych polecanych w dotychczasowych wypominkach rocznych a w środę 31 października – Msza św. za tych zmarłych. Przyjmujemy w kancelarii parafialnej, zgłoszenia nowych wypominek modlitewnych za zmarłych - rocznych (przed godz. 7.00; 9.00; 11.00), tzw. jednorazowych (Wszystkich Świętych – Dzień Zaduszny) i przez oktawę (1-8 listopada). Ofiary na podobnych zasadach jak w roku ub. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki, na których o ile możliwe, zgłaszamy wypominki.Wypełnione czytelnie kartki z wypominkami w pierwszym przypadku (bez odmiany) można składać u księży, w zakrystii lub w kancelarii. Kartki wypominkowe można pobrać także w wersji elektronicznej ze strony parafialnej.

6.       Dbając o groby bliskich i otoczenie na cmentarzu zwróćmy uwagę na osoby próbujące podrzucać śmieci w miejsca do tego nie przeznaczone. Bądźmy odpowiedzialni za miejsce naszej przyszłości... Śmietniki są przy wyjściu z cmentarza przy obydwu bramach i nigdzie więcej. Mamy już nagranie dyskretnie zrobione telefonem osobie podrzucającej śmieci w pobliżu innego grobu. Może się tak zdarzyć, że Pan Grabarz wyrzucone w niewłaściwe miejsce śmieci zaniesie i wysypie ponownie na grób z którego zostały wzięte.

7.       W piątek, w Dzień Zaduszny przypada pierwszy piątek miesiąca i będzie to dodatkowa okazja do zyskiwania odpustów i ofiarowania ich za zmarłych.

8.       Zrobiony został projekt renowacji grobu, wielkiego patrioty ks. Jana Chyliczkowskiego, byłego proboszcza brzeskiego pochowanego w Brześciu Kuj. Niestety z uwagi na to, że wykonawca nie zdąży jak zakładaliśmy z wykonaniem do Wszystkich Świętych a trzeba to zrobić solidnie, dlatego przełożone zostały te prace na później. Część sumy potrzebnej na te prace mamy z ubiegłorocznej zbiórki przy cmentarzu.

9.       Jest do nabycia nasz parafialny kalendarz ścienny na 2019 rok. Tym razem poszczególne miesiące zdobią obrazy i zabytki z naszych parafialnych świątyń. Nabywając złóżmy jakąś ofiarę jako cegiełkę na nasze renowacje świątyń. Składając 5,- zł. za kalendarz, będziemy do przodu z kosztami druku, jeżeli ktoś nie może dać tyle, niech da tyle ile może. Do nabycia przed świątynią w zakrystii i kancelarii.

10.    Program na Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny ...

11.    Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr NASZ i Brzeskie Centrum Kultury zapraszają na przedstawienie "Pour la vie" które odbędzie się  dziś w niedzielę 28.10.2018 o godzinie 18:00. w sali widowiskowej BCK. Spektakl inspirowany życiem i twórczością Edith Piaf- francuskiej pieśniarki, którą podziwiał cały świat. Utwory Edith Piaf wykonuje młoda, utalentowana wokalistka i aktorka tego teatru Maja Piskorska. Bilety w cenie 10 zł można zakupić w BCK wcześniej lub przed spektaklem.

 

W piątek rano w wieku 75 lat zmarł brat naszego ks. proboszcza śp. +Czesław Juszczyński. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


 

 

 

Program na Uroczystość Wszystkich Świętych

i Dzień Zaduszny – 2018

 

Wszystkich Świętych - czwartek, 01 listopada 2018 r.

Msze święte: 7.00; 9.00 - w kościele parafialnym (nie będzie mszy św. w kościele poklasztornym); 10,30 - w cmentarnej kaplicy (intencje zbiorowe za zmarłych); o 11.30 - w kaplicy cmentarnej rozpoczynamy procesję i przechodząc alejami cmentarza modlimy się za zmarłych imiennie polecanych w tegorocznych wypominkach tzw. jednorazowych.   Po procesji - na cmentarzu ok. 12.00 - Msza św. przy krzyżu na nowej części cmentarza za polecanych w tegorocznych nowych wypominkach modlitewnych i za spoczywających na naszym cmentarzu;

Na cmentarzu będzie okazja do wsparcia finansowego Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

 

Dzień Zaduszny – piątek, 02 listopada 2018 r.

Msze święte: godz. 9.00 – w kaplicy cmentarnej (intencje zbiorowe za zmarłych); w kościele parafialnym godz. 16.00 i 17.00. Nabożeństwo za zmarłych z wypominkami przed mszami św. tj. o godz. 8.40 – w kaplicy cmentarnej oraz o 16.40 – w kościele parafialnym z wypominkami za zmarłych a potem Msza św.

 

Oktawa - codziennie od 02 do 08 listopada o godz. 16.40 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i wypominki z oktawy i o godz. 17,00 Msza św.

 

 

 


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 28 paździenika 2018                                                            Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła

   7.00   + Henryk Jabłoński R3 – pg   (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. + Tadeusz Stanny
             2/. + Elżbieta Suska – pg 
11.00    + Szczepan Kuligowski R4
16.30    Nabożeństwo Różańcowe
17.00   + Mariusz Orliński R11 (rezerwacja)

PONIEDZIAŁEK – 29 października 2018

  7.00   1/. + Aleksandra Czajkowska – pg
            2/. + Barbara Słowińska – pg
16.30    Nabożeństwo Różańcowe
17.00   1/. + Violetta Wieczorkowska – pg
            2/. + Marianna Szarecka – pg
            3/. + Aniela Wysocka – pg

WTOREK – 30 października 2018

  7.00   1/. + Mirosław Ziomkowski – pg
            2/. + Karol Błochowicz – pg
16.30   Nabożeństwo Różańcowe
17.00  1/. + Leon Martwicki R13
            2/. + Grzegorz Misterski – pg
            3/. + Alina Będziak R7

ŚRODA – 31 października 2018

  7.00   1/. + Anna Zalewska R1 – pg
            2/. + Stanisław Baranowicz – pg
16.30   Nabożeństwo Różańcowe     
17.00  1/. + Andrzej Drzewiecki – pg
            2/. + Kazimierz Zawidzki – pg
            3/. + Helena Ptaszyńska – pg

CZWARTEK – 01 listopada 2018                                                                                   Uroczystość Wszystkich Świętych

   7.00   + Marta, Franciszek, Ewa, Leszek, Henryk, Jan i zm. z rodz. Szareckich
   9.00   + Stanisława i Marian Kowalewscy – pg
 10.30   Intencja zbiorowa za zmarłych
 12.00   Intencja za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu oraz polecanych w naszych wypominkach

PIĄTEK – 02 listopada 2018                                           Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych/ I piątek miesiąca

  8.40    Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami (w kaplicy cmentarnej) 
 
9.00    Intencja zbiorowa za zmarłych
16.00    + Bronisław Chlebiński
16.40    Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami (w kościele parafialnym)
17.00    + Zm. z rodz. Podlewskich i Gawrońskich

SOBOTA – 03 listopada 2018                                                                                                                    I sobota miesiąca

  7.00    1/. + Aleksy Pijanowski – pg
             2/. + Stanisław Kaczmarek R1 – pg
16.40    Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami (w kościele parafialnym)
17.00   1/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej parafii i zmarłych ich członków
             2/. + Józef R8 i Anna Budzińscy
             3/. + Wanda Jabłońska – pg

NIEDZIELA – 04 listopada 2018                                                                                  XXXI Niedziela w ciągu roku (II/B)

   7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   + Mieczysław Wałęsa – pg
11.00    + Wanda i Kazimierz Bartczak – pg
16.40     Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami (w kościele parafialnym)
17.00   + Franciszka Rachwalska