21 pździernika 2018 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie -21 października 2018  - XXIX niedziela okr. zwykł. - B (II)

1.    1. Dziś wybory samorządowe. Należy pójść i zagłosować tak jak sumienie dyktuje. Robimy to w swoim najlepszym interesie. Zdecydowaną większość wśród którym wybieramy znamy osobiście i wiemy co potrafili dla tego środowiska już zrobić. Postawmy na sprawdzonych.

2.    2. Dziś w kościele niedziela statystyczna - liczenie uczestników i praktyk sakramentalnych.

3.    3. Jutro w liturgii - uroczystość św. Jana Pawła II, patrona naszego województwa kujawsko - pomorskiego. Zapraszamy szczególnie na różaniec o 16,30 i mszę św. o 17,00.

4.    4. Jest do nabycia nasz parafialny kalendarz ścienny na 2019 rok. Tym razem poszczególne miesiące zdobią obrazy i zabytki z naszych parafialnych świątyń. Nabywając złóżmy jakąś ofiarę jako cegiełkę na nasze renowacje świątyń. Składając 5,- zł. za kalendarz, będziemy do przodu z kosztami druku. Do nabycia przed świątynią w zakrystii i kancelarii.

5.    5. Trwa październik, miesiąc różańcowy. O godz. 16,30 codziennie nabożeństwo różańcowe w świątyni parafialnej a w sobotę w kościele poklasztornym. Ogłosiliśmy konkurs różańcowy dla dzieci i młodzieży - Różaniec dla Niepodległej - na wykonanie różańca z elementem narodowym. Prace należy złożyć jeszcze dziś a najpóźniej jutro. W przyszłą niedzielę ogłosimy wyniki konkursu i wręczymy po mszach św. o 9,00 i 11,00 dla każdego twórcy będzie pamiątka a dla najlepszych nagrody. Dziękujemy tym, którzy już dostarczyli prace.

6.    6. Za tydzień rocznica poświęcenia kościoła własnego. Dziękczynienie Bogu za naszą świątynię, którą z pieczołowitością odnawiamy. Dziękujemy tym, którzy wspierają jej odnawianie i renowację zabytków z naszych świątyń. Wyróżnienie otrzymane przez naszą parafię od  Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za troskę i opiekę nad materialnym dziedzictwem regionu świadczy, że dostrzegany jest nasz wysiłek, ponoszone ofiary i troska o dziedzictwo wieków. Jak można zauważyć trwają mozolne prace przy restaurowaniu parafialnej świątyni. Ofiary na remont świątyni można składać u księży lub wpłacać na konto bankowe parafii podane w ogłoszeniach, w Siewie Brzeskim i na str. internet. parafii: zaznaczając „na remont świątyni” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

7.    7. Program na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – 2018. W ostatnim tygodniu października (26-31) codziennie o 16,30 różaniec za zmarłych polecanych w dotychczasowych wypominkach rocznych a w środę 31 października – Msza św. za tych zmarłych. Wszystkich Świętych - czwartek, 01 listopada 2018 r. Msze święte: 7.00; 9.00 - w kościele parafialnym (nie będzie mszy św. w kościele poklasztornym); 10,30 - w cmentarnej kaplicy (intencje zbiorowe za zmarłych); o 11.30 - w kaplicy cmentarnej rozpoczynamy procesję i przechodząc alejami cmentarza modlimy się za zmarłych imiennie polecanych w tegorocznych wypominkach jednorazowych i oktawy. Po procesji - na cmentarzu ok. 12.00 - Msza św. przy krzyżu na nowej części cmentarza za polecanych w tegorocznych nowych wypominkach modlitewnych i za spoczywających na naszym cmentarzu; Na cmentarzu będzie okazja do wsparcia finansowego Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Na cmentarzu przy krzyżu przed mszą św. będzie też możliwość zamówienia wypominek (zwłaszcza dla przyjezdnych, parafian prosimy, aby to uczynili wcześniej w kancelarii).

8.    8. Dzień Zaduszny – piątek, 02 listopada 2018 r. Msze święte: godz. 9.00 – w kaplicy cmentarnej (intencje zbiorowe za zmarłych); w kościele parafialnym godz. 16.00 i 17.00. Nabożeństwo za zmarłych z wypominkami przed mszami św. tj. o godz. 8.40 – w kaplicy cmentarnej oraz o 16.40 – w kościele parafialnym z wypominkami za zmarłych a potem Msza św.  Oktawa - codziennie od 02 do 08 listopada o godz. 16.40 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i wypominki z oktawy i o godz. 17,00 Msza św.

9.    9. Zrobiony został projekt renowacji grobu, wielkiego patrioty ks. Jana Chyliczkowskiego, byłego proboszcza brzeskiego pochowanego w Brześciu Kuj. Niestety z uwagi na to, że wykonawca nie zdąży jak zakładaliśmy z wykonaniem do Wszystkich Świętych a trzeba to zrobić solidnie, dlatego przełożone zostały te prace na później. Część sumy potrzebnej na te prace mamy z ubiegłorocznej zbiórki przy cmentarzu.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Anny Słowińskiej, l.78 z ul. Zielnej 3. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Zapowiedzi przedślubne – 14.10.2018 r.

·         Krystian Zieliński, zam. Ustronie 9, par. Lubanie
Ewelina Kołodziejska, zam. Miechowice 3, par. tut.

·         Rafał Wojciech Jaworski, zam. Włocławek ul. Kilińskiego 7a, par. Wszystkich Świętych
Ewelina Zielińska, zam. Brześć Kuj. ul. Żeromskiego 16, par. tut.

Intencje mszalne:

NIEDZIELA – 21 paździenika 2018                                                                          XXIX Niedziela w ciągu roku (II/B)

7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie pg  (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. – O zdrowie, potrzebne łaski i dalszą opiekę dla rodziny za wstawiennictwem Matki Bożej
             2/. + Jerzy Kurant – pg
11.00    + Waldemar Jabłoński – pg
17.00   + Eugeniusz Kozicki – pg

PONIEDZIAŁEK – 22 października 2018                                                                          uroczystość św. Jana Pawła II

7.00   1/. + Leokadia Krygier – pg

7.00   1/. + Radosław Górecki – pg
             2/. + Wanda Lewandowska – pg