14 października 2018 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 14 października 2018  - XVIII Dzień Papieski - XXVIII niedziela okr. zwykł. - B (II)

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach. 

1.Dziś  obchody XVIII Dnia Papieskiego. Po raz kolejny można dziś wesprzeć ofiarą do puszek przed świątynią Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin... we wtorek 40-rocznica wyboru naszego Rodaka kard. Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II, dziś już świętego. Zapraszamy na różaniec dziękczynny i mszę św. o 17,00.

2.Za tydzień wybory samorządowe. Trzeba pójść i zagłosować na ludzi, którzy dla tej społeczności potrafili już wiele dobrego uczynić i chcą to robić dalej. Ludzie - meteory zjawiający się raz na 4 lata, żeby ich wybierać być może nie chcą dobra wspólnego ale tylko własnego...

3.Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w uroczystości odpustowe Matki Bożej Różańcowej w ubiegłą niedzielę. Dekorującym ołtarze, asyście, dziewczynkom sypiącym kwiatkami i ich rodzicom, ks. K. Włodarczykowi, który namalował obrazy do stacji różańcowych, ks. Maciejowi Jasińskiemu proboszczowi z Brzezia za przewodniczenie uroczystości i homilię, księżom seniorom ks. Stanisławowi i ks. Zygmuntowi. Godnie kontynuowaliśmy naszą tradycję przed XVII-wiecznym słynącym łaskami wizerunkiem Matki Bożej. 

4.Dzieci przygotowujące się do I-Komunii św., które z różnych powodów nie miały poświęconego różańca będą miały dodatkowe poświęcenie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11,00. 

5.Jest do nabycia nasz parafialny kalendarz ścienny na 2019 rok. Tym razem poszczególne miesiące zdobią obrazy i zabytki z naszych parafialnych świątyń. Nabywając złóżmy jakąś ofiarę jako cegiełkę na nasze renowacje świątyń. Składając 5,- zł. za kalendarz, będziemy do przodu z kosztami druku. Do nabycia przed świątynią w zakrystii i kancelarii. 

6.Trwa październik, miesiąc różańcowy. O godz. 16,30 codziennie nabożeństwo różańcowe w świątyni parafialnej a w sobotę w kościele poklasztornym. Ogłosiliśmy konkurs różańcowy dla dzieci i młodzieży - Różaniec dla Niepodległej - na wykonanie różańca z elementem narodowym. Dla każdego twórcy będzie pamiątka a dla najlepszych nagrody. Dziękujemy tym, którzy już dostarczyli piękne różańce. Termin dostarczania upływa w przyszłą niedzielę (21.10) a ogłoszenie wyników i wystawa najlepszych prac 28.10.

7.W czwartek (18.10.) o g. 17,00 we Włocławku w Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, obchody 34-rocznicy męczeńskiej śmierci Błogosławionego i 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystości będzie obecny Pan Prezydent Andrzej Duda. Szczegóły na plakacie w gablotce.

8.Popołudniowe msze św. w parafii w dni powszednie są już o godz. 17,00 (tak będzie do kwietnia). Kancelaria parafialna po południu do kwietnia czynna w godz. 15,00 - 16,30, rano bez zmian. Prosimy to uwzględniać. 

9.W przyszłą niedzielę (21.10) po Mszy św. o 11,00 spotkanie i konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św.

10.Spotkanie młodzieży Ruchu Lednickiego w piątek (19.10.) po mszy św. wieczornej. Info u ks. Włodarczyka.

11.18 sierpnia br. odbyła się akcja charytatywna na rzecz zakupu wózka inwalidzkiego dla Julii. Pragniemy w imieniu jej i rodziny podziękować za tę akcję pani Justynie, Klubowi Sportowemu Łokietek, Stowarzyszeniu Oligo, władzom gminy i wszystkim darczyńcom.

12.Dziękujemy kolejnym ofiarodawcom na renowację naszych świątyń. Efekty już widać...

13.Zbliża się listopad – miesiąc naszej szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. Przyjmujemy w kancelarii parafialnej, zgłoszenia wypominek modlitewnych za zmarłych - rocznych (przed godz. 7.00; 9.00; 11.00), tzw. jednorazowych (Wszystkich Świętych – Dzień Zaduszny) i przez oktawę (1-8 listopada). Ofiary na podobnych zasadach jak w roku ub. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki, na których o ile możliwe, zgłaszamy wypominki. Wypełnione czytelnie kartki z wypominkami można składać u księży, w zakrystii lub w kancelarii. Kartki wypominkowe można pobrać także w wersji elektronicznej ze strony parafialnej. We wszystkich Świętych o g. 10,30 i w Dzień Zaduszny o g. 9,00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego przy cmentarzu. msze św. w intencjach zbiorowych za zmarłych. Można zgłaszać imiennie zmarłych (do niedzieli 28.10.), by polecać ich w tych mszach św. Zwłaszcza ostatnio zmarłych...

14.Dbając o groby bliskich i otoczenie na cmentarzu zwróćmy uwagę na osoby próbujące podrzucać śmieci w miejsca do tego nie przeznaczone. Bądźmy odpowiedzialni za miejsce naszej przyszłości... Śmietniki są przy wyjściu z cmentarza przy obydwu bramach i nigdzie więcej. Mamy już zdjęcie dyskretnie zrobione telefonem osobie podrzucającej śmieci w pobliżu innego grobu. Może się tak zdarzyć, że Pan Grabarz wyrzucone w niewłaściwe miejsce śmieci zaniesie i wysypie ponownie na grób z którego zostały wzięte.

 

Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Zapowiedzi przedślubne – 14.10.2018 r.

•Krystian Zieliński, zam. Ustronie 9, par. Lubanie     
Ewelina Kołodziejska, zam. Miechowice 3, par. tut.

•Rafał Wojciech Jaworski, zam. Włocławek ul. Kilińskiego 7a, par. Wszystkich Świętych                   
Ewelina Zielińska, zam. Brześć Kuj. ul. Żeromskiego 16, par. tut.

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 14 paździenika 2018                                 XXVIII Niedziela w ciągu roku (II/B)

   7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie pg  (k-ł św. Michała Archanioła)

   9.00   1/. + Antoni Przewozikowski

             2/. + Halina Jagodzińska R1

11.00    + Cecylia i Zdzisław Wyrzykowscy

17.00   + Genowefa Zientara – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 15 października 2018                                    wsp. św. Teresy od Jezusa

  7.00   1/. + Elżbieta Zielińska i zm. z rodz. Zielińskich i Figasów

            2/. + Wojciech Skruszewicz – pg 

16.30    Nabożeństwo Różańcowe

17.00   1/. + Jadwiga Korpalska – pg 

            2/. + Mariusz Kowalski – pg

            3/. + Józef Pączkowski – pg 

 

WTOREK – 16 października 2018                                       wsp. św. Jadwigi Śląskiej

  7.00   1/. + Stanisław Bińkowski – pg

            2/. + Aldona Drzewiecka – pg 

16.30    Nabożeństwo Różańcowe

17.00   1/. + Włodzimierz Budziszewski – pg 

            2/. + Jadwiga Szynkler – pg

            3/. + Janusz Urbaczewski – pg 

 

ŚRODA – 17 października 2018                       wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego

  7.00   1/. + Eugenia Wyborska – pg

            2/. + Tadeusz Rępalski – pg 

16.30    Nabożeństwo Różańcowe      

17.00   1/. + Julia Hałas R14

            2/. + Barbara Szewczyk – pg

            3/. + Salomea Obrzeżgiewicz – pg 

 

CZWARTEK – 18 października 2018                        święto św. Łukasza Ewangelisty

   7.00   1/. + Jerzy Budzyński – pg

             2/. + Franciszek Chrustowski – pg 

 16.30    Nabożeństwo Różańcowe

 17.00   1/. + Stanisław Balcerak

             2/. + Anna Budzińska – pg 

 

PIĄTEK – 19 października 2018

  7.00    1/. + Stanisław Latecki – pg

             2/. +  Krystyna Kruszczyńska – pg 

16.30    Nabożeństwo Różańcowe

17.00    1/. + Kazimierz R18 i Anna R12 Królik

             2/. + Violetta Wieczorkowska – pg

             3/. + Kazimierz Zawidzki – pg 

 

SOBOTA – 20 października 2018                                     wsp. św. Jana Kantego, kapł.

  7.00    1/. + Jadwiga Fall (im.)

             2/. + Zbigniew Śmiałek – pg 

16.30    Nabożeństwo Różańcowe

17.00    1/. + Zenon Tomalak – pg 

             2/. + Edward Golasiński – pg

             3/. + Genowefa Zientara – pg 

 

NIEDZIELA – 21 października 2018                                                                        XXIX Niedziela w ciągu roku (II/B)

   7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie pg  (k-ł św. Michała Archanioła)

   9.00   1/. – O zdrowie, potrzebne łaski i dalszą opiekę dla rodziny za wstawiennictwem Matki Bożej

             2/. + Jerzy Kurant – pg 

11.00    + Waldemar Jabłoński – pg

16.30    Nabożeństwo Różańcowe 

17.00   + Eugeniusz Kozicki – pg