7 października 2018 - Ogłoszenia

 

         Ogłoszenia duszpasterskie -7 października 2018  
- Uroczystość Odpustowa Matki Bożej Różańcowej - XXVII niedziela okr. zwykł. - B (II)

 

 

 

             
Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

 

1.    Dziś pierwsza niedziela miesiąca, tradycyjnie taca na cele inwestycyjne w naszej parafii. Widzimy, że trwa kosztowna renowacja elewacji parafialnej świątyni, ale po odnowieniu świątynia będzie jeszcze piękniejsza. Równocześnie w pracowni konserwatorskiej w Toruniu trwają prace przy renowacji a właściwie przy ratowaniu zabytkowych feretronów i obrazów w nich umieszczonych. Z góry dziękujemy za hojniejsze zwykle ofiary...

 

2.    Dziś (07 października) uroczystość odpustowa Matki Bożej Różańcowej. Będzie  trochę inny niż zwykle przebieg. Ponieważ czczony od XVII wieku wizerunek Matki Bożej Różańcowej znajduje się w poklasztornym kościele Św. Michała Archanioła, zasadniej jest aby suma była odprawiona właśnie tam. W tym roku zmieniamy nieco kolejność uroczystości. O godz. 12,00 wyruszymy z procesją eucharystyczną w pełnej asyście z kościoła parafialnego do kościoła odpustowego przed wizerunek Matki Bożej Różańcowej. W drodze rozważać będziemy chwalebne tajemnice różańcowe. Tam w naszym parafialnym sanktuarium M.B. Różańcowej msza św. odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Maciej Jasiński, proboszcz z Brzezia. Po mszy św. wrócimy w procesji maryjnej do kościoła parafialnego. Msze św. w dziś o 7,00 (k-ł św. Michała Arch.); 9,00; 10,30; 17,00 (k-ł parafialny) i o godz. 12,30 (po procesji) w kościele św. Michała Arch. u Matki Bożej Różańcowej suma odpustowa. Zapraszamy na tę uroczystość uświęconą przez wieki. O przygotowanie ołtarzy z tajemnicami różańcowymi proszeni byli: członkowie odnowy w Duchu Św., młodzież przygotowująca się do bierzmowania i ich rodzice oraz mieszkańcy Pikutkowa i Józefowa. O przystrojenie kwiatami odpustowej świątyni prosimy rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Parafii i naszych rodzin.

 

3.    Dziś na sumie w kościele Św. Michała Archanioła poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I-Komunii Św. W kancelarii parafialnej są do nabycia takie różańce w specjalnym pierwszokomunijnym etui. Będą ona także w zakrystii przed mszą św.

 

4.    Dziś jest do nabycia nasz parafialny kalendarz ścienny na 2019 rok. Tym razem poszczególne miesiące zdobią obrazy i zabytki z naszych parafialnych świątyń. Nabywając złóżmy jakąś ofiarę jako cegiełkę na nasze renowacje świątyń. Składając 5,- zł. za kalendarz, będziemy do przodu z kosztami druku. Do nabycia przed świątynią i w zakrystii.

 

5.    W przyszłą niedzielę obchody XVIII Dnia Papieskiego. Po raz kolejny będzie można wesprzeć ofiarą do puszek Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

 

6.    Trwa październik, miesiąc różańcowy. O godz. 16,30 codziennie nabożeństwo różańcowe.

 

7.    Ogłosiliśmy konkurs różańcowy dla dzieci i młodzieży - Różaniec dla Niepodległej - na wykonanie różańca z elementem narodowym. Dla każdego twórcy będzie pamiątka a dla najlepszych nagrody. Dziękujemy tym, którzy już dostarczyli piękne różańce.

 

8.    Popołudniowe msze św. w dni powszednie są już o godz. 17,00 (tak będzie do kwietnia). Kancelaria parafialna po południu do kwietnia czynna w godz. 15,00 - 16,30. Prosimy to uwzględniać.

 

9.    W sobotę 13 października o 16,30 nabożeństwo Fatimskie (ostatnie w tym roku) z procesją Maryjną i różańcem a po nim Msza św. Ze względów praktycznych różaniec i msza św. popołudniowa w tę sobotę  będą w kościele parafialnym.

 

10.                       W najbliższą środę, tj. 10 października o godzinie 19.00 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie, jednak tym razem ta msza św. odbędzie się w par. św. Marii Magdaleny w Grabkowie, gmina Kowal.

 

11.                       Można już w kancelarii parafialnej zgłaszać imiona i nazwiska zmarłych do modlitw wypominkowych rocznych i okresowych.

 

 

 

 

 

 

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby Śp.: +Heleny Ptaszyńskiej, l.87 z ul. Traugutta 20; +Janusza Pisarskiego, l.55 z ul. Okrzei 3; +Anny Rzepka, l.58 z Włocławka, d. Brześć Kuj. ul. Niecała. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

 

 

 

 

 

Zapowiedzi przedślubne – 07.10.2018 r.                    

 

·         Krystian Zieliński, zam. Ustronie 9, par. Lubanie                                                                          
Ewelina Kołodziejska, zam. Miechowice 3, par. tut.

 

·         Rafał Wojciech Jaworski, zam. Włocławek ul. Kilińskiego 7a, par. Wszystkich Świętych                       
Ewelina Zielińska, zam. Brześć Kuj. ul. Żeromskiego 16, par. tut.

 

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

 

NIEDZIELA – 07 paździenika 2018                                                                         odpust parafialny NMP Różańcowej

   7.00   + Anna Jabłońska – pg  (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   + Lech Ciesielski – pg
10.30    + Wanda i Kazimierz Bartczak – pg
12.00    (przed Mszą Świętą Procesja Różańcowa szlakiem ołtarzy)
             1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. + Stefania Bończyk – pg                                                       
             3/. + Władysława i Jan Nowakowscy, Renata Schneider
             4/. + Katarzyna Chojnacka R1 (int. koleżanki z ławki)
17.00   + Mariusz Kowalski – pg

PONIEDZIAŁEK – 08 października 2018

  7.00   1/. + Paweł Olek – pg
            2/. + Kazimiera Kostecka – pg
16.30    Nabożeństwo Różańcowe
17.00   1/. + Kazimiera, Leon i Apolonia Szefi
            2/. + Halina Koprowska – pg
            3/. + Krystyna Kozińska – pg

WTOREK – 09 października 2018

  7.00   1/. + Stanisław Latecki – pg
            2/. + Radosław Górecki – pg
16.30    Nabożeństwo Różańcowe
17.00   1/. + Franciszek R… i Zenona Czerniak
            2/. + Dariusz Rogiewicz – pg
            3/. + Lucjan i Ireneusz Stolcman (rezerwacja)

ŚRODA – 10 października 2018

  7.00   1/. + Katarzyna Chojnacka R1 – pg
            2/. + Józef Strzelecki – pg
16.30    Nabożeństwo Różańcowe     
17.00   1/. + Wacław R17 i Sabina Malinowscy
            2/. + Kunegunda i Edmund Szafrańscy
            3/. + Ireneusz Rudalski – pg
19.00   Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie (Grabkowo)

CZWARTEK – 11 października 2018

   7.00   1/. + Stanisław Krzos – pg
             2/. + Józef Pączkowski – pg  
 16.30    Nabożeństwo Różańcowe
 17.00   1/. + Aleksandra Balcerzak – pg
            
2/. + Anna Zalewska – pg
             3/. + Joanna Wasielewska – pg

PIĄTEK – 12 października 2018

  7.00    1/. + Stanisława i Hieronim Marciniak
             2/. + Adam Kurant – pg
16.30    Nabożeństwo Różańcowe
17.00    1/. + Marianna Szarecka – pg
             2/. + Stanisława Kowalewska – pg
             3/. + Kazimiera Kostecka – pg

SOBOTA – 13 października 2018                                                                           wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, kapł.

  7.00    1/. + Edward Golasiński – pg
         2/. + Jan Kacprzak – pg
16.30    Nabożeństwo Różańcowe
17.00    1/. + Intencje Nabożeństwa Fatimskiego
             2/. + Wanda Jabłońska – pg
             3/. + Marian, Tadeusz, Bogdan i Stanisław Rogaccy

NIEDZIELA – 14 października 2018                                                                     XXVIII Niedziela w ciągu roku (II/B)

   7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie pg  (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. + Antoni Przewozikowski
             2/. + Halina Jagodzińska R1
11.00    + Cecylia i Zdzisław Wyrzykowscy
16.30    Nabożeństwo Różańcowe
17.00   + Genowefa Zientara – pg