30 września 2018 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie -30 września 2018  - XXVI niedziela okr. zwykł. - B (II)

 

             
Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.    Dziś (30.09) po mszy świętej o godzinie 9.00 spotkanie rodziców i kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Jeśli ktoś jeszcze chciałby zapisać się, proszę zrobić to jeszcze dziś u ks. K. Góralskiego.

2.    Dziś w niedzielę (30.09.) w naszej świątyni o godz. 18,00 (po Mszy św. o 17,00) VII Jesienny Koncert Organowy. Koncertował będzie Józef Kotowicz, białostocki organista i pedagog. Jako doktor habilitowany jest adiunktem na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku. Brzeskie Koncerty Organowe organizowane przy współpracy z BCK cieszą się coraz większym uznaniem, bo są na wysokim poziomie a nasze organy ponadto mają charakterystyczne brzmienie pozwalające cieszyć ucho przy pięknych utworach.

3.    Za tydzień w niedzielę 07 października uroczystość odpustowa Matki Bożej Różańcowej. Będzie  trochę inny niż zwykle przebieg. Ponieważ czczony od XVII wieku wizerunek Matki Bożej Różańcowej znajduje się w poklasztornym kościele Św. Michała Archanioła, zasadniej jest aby suma była odprawiona właśnie tam. W tym roku zmieniamy nieco kolejność uroczystości. O godz. 12,00 wyruszymy z procesją eucharystyczną w pełnej asyście z kościoła parafialnego do kościoła odpustowego przed wizerunek Matki Bożej Różańcowej. W drodze rozważać będziemy chwalebne tajemnice różańcowe. Tam w naszym parafialnym sanktuarium M.B. Różańcowej msza św. odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Maciej Jasiński, proboszcz z Brzezia. Po mszy św. wrócimy w procesji maryjnej do kościoła parafialnego. Msze św. w odpust będą o 7,00 (k-ł św. Michała Arch.); 9,00; 10,30; 17,00 (k-ł parafialny) i o godz. 12,30 (po procesji) w kościele św. Michała Arch. u Matki Bożej Różańcowej suma odpustowa. Zapraszamy na tę uroczystość uświęconą przez wieki. O przygotowanie ołtarzy z tajemnicami różańcowymi prosimy: członków odnowy w Duchu Św., młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców oraz mieszkańców Pikutkowa i Józefowa. O przystrojenie kwiatami odpustowej świątyni prosimy rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. Spotkanie z ks. K. Włodarczykiem w sprawie dekoracji ołtarzy w przyszłą niedzielę (30.09) po mszy św. o 9,00.

4.    Od jutra październik, miesiąc różańcowy. Ogłaszamy konkurs różańcowy dla dzieci i młodzieży - Różaniec dla Niepodległej - na wykonanie różańca z elementem narodowym. Dla każdego twórcy będzie pamiątka a dla najlepszych nagrody.

5.    Od jutra popołudniowe msze św. w dni powszednie o godz. 17,00. O godz. 16,30 codziennie nabożeństwo różańcowe, z tym, że w soboty w kościele Św. Michała Arch. i tam też msza św. o 17,00.

6.    Kancelaria parafialna po południu od jutra do kwietnia czynna w godz. 15,00 - 16,30.

7.    Można już zgłaszać imiona zmarłych do modlitw wypominkowych rocznych i okresowych.

8.    W tym tygodniu przypada I-piątek miesiąca. Msze św. o 7,00; 16,00 (dla dzieci); 17,00 (dla młodzieży i dorosłych). Okazja do spowiedzi na pół godz. przed mszami św. Zachęcamy dzieci po I-Komunii Św. i przygotowujących się do Bierzmowania do odprawianie spowiedzi i Komunii Św. przez 9 pierwszych piątków miesiąca...

9.    W sobotę 06 października o godz. 17,00 w kościele Św. Michała Archanioła u Matki Bożej Różańcowej ostatnie w tym roku nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Gromadzimy się o 16,00 w kościele parafialnym, rozpoczynamy nabożeństwo i wyruszamy z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła Św. Michała Arch. i tam będzie różaniec, Msza św. i dalsza część nabożeństwa. Po zakończeniu procesjonalnie z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wrócimy do kościoła parafialnego. Zapraszamy członków kół Żywego Różańca w sobotę na to modlitewne spotkanie.

10.                       Sobotnie wieczorne msze św. od października są z dnia powszedniego a nie z niedzieli.

11.                       Dziękujemy tym, którzy wspierają odnawianie naszej świątyni i renowację zabytków z naszych świątyń. Jak można zauważyć trwają mozolne prace przy restaurowaniu parafialnej świątyni. Ofiary na remont świątyni można składać u księży lub wpłacać na konto bankowe parafii podane w ogłoszeniach, w Siewie Brzeskim i na str. internet. parafii: zaznaczając „na remont świątyni” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp.: +Tarsylii Jesionowskiej, l.74 z Włocławka, dawniej Brześć Kuj. Falborek a jutro pogrzeb +Heleny Ptaszyńskiej, l.87 z ul. Traugutta 20. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

 

NIEDZIELA – 30 września 2018                                                                               XXVI Niedziela w ciągu roku (II/B)

   7.00   + Ewelina Zielińska R15 (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. + Agata Przewozikowska – greg. 29
             2/. + Elżbieta Modrzejewska – pg
             3/. + Helena, Władysław i zm. z rodz. Glonek oraz w intencji dziękczynnej
11.00    1/. + Janina R10, Feliks i Halina Krygier
             2/. + Ireneusz Pałczyński R5
17.00   + Bronisław i Genowefa Górnik

PONIEDZIAŁEK – 01 października 2018                                                                 wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7.00   1/. + Józefa Gawrońska – pg
            2/. + Adam Kurant – pg
16.30    Nabożeństwo Różańcowe
17.00   1/. + Agata Przewozikowska – greg. 30
            2/. + Antonina Becińska – pg
            3/. + Stanisław Skowroński R12, Józef i Walentyna Skowrońscy

WTOREK – 02 października 2018                                                                                              wsp. św. Aniołów Stróżów

  7.00   1/. + Mirosław Ziomkowski – pg
            2/. + Lucyna Pietrzak – pg
16.30    Nabożeństwo Różańcowe
17.00   1/. + Bogdan Binczarski – pg
            2/. + Mateusz Papirer – pg
            3/. + Wojciech Trawczyński – pg

ŚRODA – 03 października 2018

  7.00   1/. + Stanisław Latecki – pg
            2/. + Józef Strzelecki – pg
16.30    Nabożeństwo Różańcowe     
17.00   1/. + Jarosław Karpiński R7
            2/. + Patryk Kosztowny R1
            3/. + Krystyna Szczepaniak – pg  

CZWARTEK – 04 października 2018                                                  wsp. św. Franciszka z Asyżu / I czwartek miesiąca

   7.00   1/. + Wacław R16, Genowefa Brzeczkowscy, zm. z rodz. Brzeczkowskich, Wojciechowskich, Bielickich i Śpiszów
             2/. + Lucyna Pietrzak – pg
 16.30    Nabożeństwo Różańcowe
 17.00   1/. + Zuzanna Woźniak – pg
            
2/. + Jan Wiśniewski – pg
             3/. + Jan Kałużny – pg

PIĄTEK – 05 października 2018                           święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej / I piątek miesiąca

  7.00    + Aleksy Pijanowski – pg
16.00    1/. + Mariusz Kowalski – pg
             2/. + Marianna, Edward Danielewscy i zm. z rodz. Czynszów
16.30    Nabożeństwo Różańcowe
17.00    1/. + Andrzej Drzewiecki – pg
             2/. + Adam Kurant – pg

SOBOTA – 06 października 2018                                                          wsp. św. Faustyny Kowalskiej / I sobota miesiąca

  7.00    1/. + Władysława Rojewska – pg
          2/. + Wojciech Skruszewicz – pg
16.30    Nabożeństwo Różańcowe
17.00    1/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej parafii oraz za zmarłych ich członków
             2/. + Róża i Kazimierz Budzyńscy               
             3/. + Edward Golasiński – pg
             4/. + Aneta Juszczyńska R1

NIEDZIELA – 07 października 2018                                                                       odpust parafialny NMP Różańcowej

  7.00    + Anna Jabłońska – pg  (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   + Lech Ciesielski – pg
10.30    + Wanda i Kazimierz Bartczak – pg
12.00    (przed Mszą Świętą Procesja Różańcowa szlakiem ołtarzy)
             1/. – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. + Stefania Bończyk – pg    
             3/. + Władysława i Jan Nowakowscy, Renata Schneider
             4/. + Katarzyna Chojnacka R1 (int. kol. z ławki)
17.00   + Mariusz Kowalski – pg