23 września 2018 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie -23 września 2018  - XXV niedziela okr. zwykł. - B (II)

 

             Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1.    Dziś (23.09) po mszy św. o g. 11,00 spotkanie i konferencja dla rodziców dzieci klas IV.

2.    Towarzystwo Kulturalne w Brześciu Kujawskim i Brzeskie Centrum Kultury zapraszają dziś (23.09) na koncert pt. "Dla Niepodległej", który odbędzie o godzinie 18.00 w sali widowiskowej BCK. Koncert ten to montaż słowno - muzyczny podejmujący tematykę szeroko rozumianej wolności. To kolejny wspólny  projekt, angażujący brzeskich wokalistów nieprofesjonalnych, muzyków i recytatorów. Koncert organizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstęp wolny.


3.    W czwartek 27 września 2018 r. diecezjalna pielgrzymka młodzieży z III klas gimnazjum i VIII klas szkoły podstawowej do Lichenia, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Ks. K. Góralski informuje, że ma już komplet jadących, w tym opiekunów pielgrzymki.


4.    W sobotę 29.09. święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Uroczystość odpustowa w kościele poklasztornym Św. Michała Archanioła. Msza św. odpustowa o godz. 18,00 i dziękczynienie za łaskę nawiedzenia w znaku cudownej Figury Św. Michała z góry Gargano. Skorzystajmy z tej łaski...


5.    W najbliższą niedzielę (30.09) po mszy świętej o godzinie 9.00 spotkanie rodziców i kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Jeśli do tego czasu ktoś jeszcze chciałby zapisać się a tego nie zrobił proszę zrobić to jak najszybciej i prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem Góralskim. Na chwilę obecną mamy 86 chętnych kandydatów do bierzmowania. Ale czy ta liczba się utrzyma zależy tylko od młodzieży czy się przygotują i będą godni tego sakramentu. Prosimy też aby dostarczać metryki chrztu jeśli dziecko było ochrzczone poza naszą parafią.


W sobotę jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Dziękczynna Msza św. w kościele parafialnym o godz. 9,00. Ze szkoły do kościoła i z kościoła do szkoły będzie autokar, który podwiezie osoby, którym trudno będzie przemaszerować z wszystkimi. Zapraszamy absolwentów, dzieci i ich rodziców na mszę św. i na całość jubileuszowych obchodów.


6.    Za tydzień, w niedzielę (30.09.) w naszej świątyni o godz. 18,00 (po Mszy św. o 17,00) VII Jesienny Koncert Organowy. Koncertował będzie Józef Kotowicz, białostocki organista i pedagog. Jako doktor habilitowany jest adiunktem na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku. Brzeskie Koncerty Organowe organizowane przy współpracy z BCK cieszą się coraz większym uznaniem, bo są na wysokim poziomie a nasze organy ponadto mają charakterystyczne brzmienie pozwalające cieszyć ucho przy pięknych utworach.


7.    Za 2 tygodnie w niedzielę 07 października uroczystość odpustowa Matki Bożej Różańcowej. Będzie  trochę inny niż zwykle przebieg. Ponieważ czczony od XVII wieku wizerunek Matki Bożej Różańcowej znajduje się w poklasztornym kościele Św. Michała Archanioła, zasadniej jest aby suma była odprawiona właśnie tam. W tym roku zmieniamy nieco kolejność uroczystości. O godz. 12,00 wyruszymy z procesją eucharystyczną w pełnej asyście z kościoła parafialnego do kościoła odpustowego przed wizerunek Matki Bożej Różańcowej. W drodze rozważać będziemy chwalebne tajemnice różańcowe. Tam w naszym parafialnym sanktuarium M.B. Różańcowej msza św. odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Maciej Jasiński, proboszcz z Brzezia. Po mszy św. procesjonalnie wrócimy w procesji maryjnej do kościoła parafialnego. Msze św. w odpust będą o 7,00 (k-ł św. Michała Arch.); 9,00; 10,30; 17,00 (k-ł parafialny) i o godz. 12,30 (po procesji) w kościele św. Michała Arch. u Matki Bożej Różańcowej suma odpustowa. Zapraszamy na tę uroczystość uświęconą przez wieki. O przygotowanie ołtarzy z tajemnicami różańcowymi prosimy: członków odnowy w Duchu Św., młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców oraz mieszkańców Pikutkowa i Józefowa. O przystrojenie kwiatami odpustowej świątyni prosimy rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. Spotkanie z ks. K. Włodarczykiem w sprawie dekoracji ołtarzy w przyszłą niedzielę (30.09) po mszy św. o 9,00.


8.    Zbliża się październik, miesiąc różańcowy. Ogłaszamy konkurs różańcowy dla dzieci i młodzieży - Różaniec dla Niepodległej - na wykonanie różańca z elementem narodowym. Dla każdego twórcy będzie pamiątka a dla najlepszych nagrody.


9.    Dziękujemy tym, którzy wspierają odnawianie naszej świątyni i renowację zabytków z naszych świątyń. Wyróżnienie otrzymane przez naszą parafię od  Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za troskę i opiekę nad materialnym dziedzictwem regionu świadczy, że dostrzegany jest nasz wysiłek, ponoszone ofiary i troska o dziedzictwo wieków. Jak można zauważyć trwają mozolne prace przy restaurowaniu parafialnej świątyni. Ofiary na remont świątyni można składać u księży a najlepiej wpłacać na konto bankowe parafii podane w ogłoszeniach, w Siewie Brzeskim i na str. internetowej parafii: zaznaczając „na remont świątyni” nr konta w KDBS - 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub: 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.


10.                       W związku z przypadającą dziś 23 września rocznicą śmierci Ojca Pio przez cały dzień 23 września aż do godz. 21.37 uczestniczący w niedzielnej Mszy św. a także chorzy w domach są zaproszeni, do odmówienia po każdej Mszy świętej co najmniej jednej dziesiątki Różańca w intencji swoich bliskich w czyśćcu cierpiących.

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby Śp.: +Stanisława Bińkowskiego, l.75 z Włocławka; +Danuty Podlewskiej, l.82 z Jądrowic 23; +Kazimiery Łopuchin, l.90 z ul. Kolejowej 2; +Genowefy Lewandowskiej, l.91 z ul. Krakowskiej 77. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 23 września 2018                                                                                 XXV Niedziela w ciągu roku (II/B)

   7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. + Agata Przewozikowska – greg. 22
             2/. + Anna Jabłońska – pg
11.00    1/. + Grzegorz, Tadeusz, Wincenty, Marianna Rudalscy
             2/. + Stanisław Humański R5
17.00   + Sławomir Walczak R15 i Izydor Żydczak

PONIEDZIAŁEK – 24 września 2018

  7.00   1/. + Waldemar Witwicki R1
            2/. + Agata Przewozikowska – greg. 23
18.00   1/. + Mariusz Kowalski – pg
            2/. + Waldemar Witwicki – pg
            3/. + Tadeusz Podolski

WTOREK – 25 września 2018

  7.00   1/. + Stanisław Krzos – pg
            2/. + Agata Przewozikowska – greg. 24 /.
            3/. - O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski  {z racji 70. rocz. urodzin}
18.00   1/. + Krystyna Kozińska – pg
            2/. + Barbara Szewczyk – pg                     

ŚRODA – 26 września 2018

  7.00   1/. + Marta Strzelecka – pg
            2/. + Agata Przewozikowska – greg. 25      
18.00   1/. + Jarosław Tomczak – pg
            2/. + Stanisława Pakulska – pg
            3/. + Honorata Bartczak – pg  

CZWARTEK – 27 września 2018                                                                                 wsp. św. Wincentego á Paulo, kap.

   7.00   1/. + Agata Przewozikowska – greg. 26
             2/. + Stefan Kuciński – pg
 18.00   1/. + Marianna Szarecka – pg
            
2/. + Eleonora R3, Albin i Marian Waloszek, Czesław Staniszewski
             3/. + Zbigniew, Sabina, Czesław, Waldemar Kapelińscy, Marianna i Leon Czyżewscy, Helena Budna,
                     zm. z rodz. Kapelińskich, Czyżewskich, Czynszów i Budnych

PIĄTEK – 28 września 2018                                                                                                         wsp. św. Wacława, męcz.

  7.00    1/. + Agata Przewozikowska – greg. 27
             2/. + Cecylia Wasilewska – pg
18.00    1/. + Wacław Ziółkowski (im.), Stanisława i Jakub Ciesielscy
             2/. + Anna Budzińska – pg
             3/. + Danuta Grecka R2 – pg

SOBOTA – 29 września 2018   -  święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – odpust w kościele poklasztornym

  7.00    1/. + Kazimierz Iżycki – pg
         2/. + Agata Przewozikowska – greg. 28
  9.00    - Msza Święta z racji jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim
16.00
    - O błogosławieństwo Boże dla rodziny…
17.00    - Msza ślubna:  Agnieszka Szymańska i Adam Miecznikiewicz  
18.00   (k-ł św. Michała Archanioła)  1/. + Helena Czopp R9       
                                                                     2/. + Helena R20, Kazimierz Kłosowscy                     
                                                                     3/. + Władysław R39 i Helena Glonek

NIEDZIELA – 30 września2018                                                                                XXVI Niedziela w ciągu roku (II/B)

   7.00   + Ewelina Zielińska R15     (k-ł św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. + Agata Przewozikowska – greg. 29
             2/. + Elżbieta Modrzejewska – pg
             3/. + Helena, Władysław i zm. z rodz. Glonek oraz w intencji dziękczynnej
11.00    1/. + Janina R10, Feliks i Halina Krygier
             2/. + Ireneusz Pałczyński R5
17.00   + Bronisław i Genowefa Górnik