6 maja 2018 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 6 maja 2018  - VI Niedziela Wielkanocna - B (II)

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.    Dziś wizytacja kanoniczna naszej parafii. Z uwagi na chwilową niedyspozycyjność zdrowotną zamiast Księdza Biskupa Stanisława Gębickiego wizytację przeprowadzi Wikariusz Generalny Ks. prałat dr hab. Wojciech Frątczak. Dziś w kościele poklasztornym Św. Michała Archanioła rozpoczynamy o 17,00 nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła z Góry Gargano. Dziś o godz. 16,30 poświęcenie odnowionej figury Matki Bożej przy kościele Św. Michała Archanioła.    Program...

2.    We wtorek 08 maja Uroczystość liturgiczna Św. Stanisława BM Patrona naszej parafii i świątyni oraz Patrona Polski. Msze św. w świątyni parafialnej będą o godz.: 7,00; 9,00; 18,00. Wtorek jest też dniem adoracji Najśw. Sakramentu. Wystawienie po Mszy św. o 9,00 a zakończenie nabożeństwem majowym o 17,30 (wyjątkowo). Zachęcamy aby znaleźć chwilę czasu dla Pana Jezusa...

3.    Za tydzień odpust w Parafii - Św. Stanisława BM - sumę o godz. 12,00 odprawi i kazanie wygłosi ks. dr hab. Józef  Dębiński, prof. Wyżej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.  Msze św. w przyszłą niedzielę godz. 7,oo (kościół Św. Michała Arch.); 9,00; 10,30; 12,00; 17,00. Po sumie odpustowa procesja wokół świątyni, na którą zapraszamy całą asystę. Sumą odpustową dzieci pierwszokomunijne kończą swój biały tydzień. We wtorek i w uroczystość odpustową po Mszach św. można będzie oddać cześć relikwiom Św. Stanisława, obecnym w naszej świątyni od roku 1254 a umieszczonych w zabytkowym pacyfikale. Przyszła niedziela w kościele jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pana Jezusa

4.    We wtorek dzień imienin ks. bp Stanisława Gębickiego oraz ks. prał. Stanisława Mazurskiego, wspierającego nas posługą kapłańską ks. seniora. Solenizantów polecamy modlitwie parafian. Msza św. w ich intencji w przyszłą niedzielę o 12,00.

5.    Przez cały maj nabożeństwa Maryjne po Mszy św. o 18,00 a w niedziele i święta po Mszy św. o 17,00. We wtorek wyjątkowo o 17,30. Zachęcamy do praktykowania tych nabożeństw także przy figurach i krzyżach...

6.    Z uwagi na dzień wizytacji kanonicznej i nawiedzenie figury Św. Michała Archanioła taca na cele inwestycyjne w naszej parafii będzie wyjątkowo w tym miesiącu w przyszłą niedzielę czyli w odpust.

7.    Od 13 maja do 13 października co miesiąc każdego 13 dnia miesiąca o godz. 18,00 (wyjątek przyszła niedziela 13.05 godz. 17,00) Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Najpierw Msza św. a po niej procesja wokół świątyni z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i Różaniec.

8.    Trwają zapisy na spotkanie młodzieży w Lednicy, 2 czerwca br. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. K. Włodarczyka. Przygotowując się do spotkania młodych w Lednicy organizowany będzie tzw. "Przedsionek Lednica" 19 maja br. przy Szkole Podstawowej nr 1, na który zapraszamy chętnych. Więcej na plakacie.

9.    Jak już wcześniej informowaliśmy, planowane są z naszej parafii wyjazdy turystyczno-pielgrzymkowe. W dniach 25-27 maja szlakiem sanktuariów Warmii i Mazur oraz zamków, m. in Malbork, Lidzbark Warmiński, Orneta oraz sanktuaria Maryjne na trasie i inne. Baza noclegowa będzie w sanktuarium Matki Bożej w Stoczku Klasztornym (Warmińskim). W programie możliwy rejs statkiem po jeziorach. Koszt ok. 400 zł. Drugi wyjazd w dniach 10 -14 sierpnia, to będzie Lublin i ciekawe miejsca w tamtej okolicy, takie jak Kazimierz Dolny, Kozłówka, Sandomierz i Sanktuarium w Kałkowie-Godowie i in., koszt ok. 550 zł.  Na Lubelszczyznę miejsc już nie ma, chyba, że ktoś zrezygnuje. Na Warmię i Mazury jest jeszcze kilka miejsc. Zapisy u p. Teresy Ochmańskiej tel.784667339 lub w kancelarii  parafialnej. Zgłoszenia i wplata do soboty. Więcej przy zapisach.

10.              W tym roku w parafii będziemy realizować kilka poważnych inwestycji: utwardzenie części alei na nowej części cmentarza, kontynuacja renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej (fary), którą już rozpoczniemy, . kontynuować będziemy renowację zabytków wewnątrz kościoła poklasztornego Św. Michała Archanioła oraz  doprowadzenie linii gazowej do plebanii i przygotowanie do zmiany ogrzewania. Została wykonana inwentaryzacja cmentarza grzebalnego i umieszczona mapa, lokalizacje grobów z foto, wirtualny ogląd cmentarza, itp. Dostępność na stronie internetowej parafii i na www.mogily.pl/brzesckujawskiZ tej racji zmieniona została numeracja grobów.Należność za prace będziemy sukcesywnie wykonawcom spłacać.

11.              Dostępna jest jeszcze wydana przez naszą parafię niewielka książeczka ukazująca przez swe ilustracje piękno naszych brzeskich świątyń. Nabywając potraktujmy to jako cegiełkę na trwającą renowację naszych świątyń. Do nabycia w zakrystii i kancelarii...


Zapowiedzi przedślubne – 06.05.2018 r.                  

·        

Patryk Piasecki, kawaler, zam. Brześć Kuj. ul. R. Traugutta 18/8
Agata Poła, panna, zam. Bydgoszcz ul. Taczaka 2/33

·         Adam Seretny, kawaler, zam. Brześć Kuj. ul. Targowa 3
Kinga Matuszewska
, panna, zam. Spytkówki 21 par. Stary Gołębin


We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. +Stefanii Józefy Kmieć, l.84 z ul. Pułaskiego 12 a w środę (?) +Tomasza Łanowskiego, l.48. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 06 maja 2018  - wizytacja kanoniczna – nawiedz. Figury Św. Michała Arch.VI Niedz. Wiekanocna

   7.00   + Genowefa Zientara – pg  (kościół św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. – Msza Święta z udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania
             2/. + Helena, Salomea, Antonina Glonek
             3/. + Marianna Szarecka – pg
 12.00   – W intencji dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej i za parafian
 17.00   + Józef Osiński R10, Zygmunt i Zdzisław Gożyccy (kościół św. Michała Archanioła)

PONIEDZIAŁEK – 07 maja 2018   -  peregrynacja Figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano

   7.00   + Stanisław Jasiński – pg
 10.00   + Agata Przewozikowska – pg Msza Święta dla chorych i starszych z modlitwą o uzdrowienie
 12.00   + Stanisław Jan Kodroń – pg  – Msza Święta dla dzieci i młodzieży                                                                                                                               
 17,30 – Procesja z Figurą Św. Michała Archanioła do Fary
 18.00  
1/. + Zuzanna Bolek – pg
             2/. + Waldemar Witwicki – pg
             3/. +  Aleksandra Balcerzak – pg

WTOREK – 08 maja 2018           -  uroczystość św. Stanisława BM, Patrona Polski i Parafii

   7.00  + Józefa Gawrońska – pg
   9.00  + Mariusz Kowalski – pg
18.00   1/. – W intencjach parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie……
            2/. – O Boże błogosławieństwo dla Stanisława z racji imienin i dla Jakuba z racji 10. rocz. urodzin

ŚRODA – 09 maja 2018

  7.00   1/. + Longina Dorsz – greg. 1
            2/. + Janina Winczewska – pg
18.00   1/. + Stanisława (im.), Jakub Ciesielscy, Wacław Ziółkowski
            2/. + Paweł Olek – pg
            3/. + Józef Wróblewski – pg
19.00   - Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

CZWARTEK – 10 maja 2018

  7.00  1/. + Katarzyna Chojnacka – pg
            2/. + Longina Dorsz – greg. 2
18.00   1/. – O Boże błogosławieństwo dla Zofii w dniu urodzin
            2/. + Zdzisław R13 i Teodor Wódkowscy (rez.)
            3/. + Sabina Czekalska

PIĄTEK – 11 maja 2018

7.00   1/. + Jadwiga Stanisławska R3
            2/. + Longina Dorsz – greg. 3
18.00   1/.+ Krystyna Szczepaniak – pg                                                                                                                                                                 2/. + Kunegunda Gorzycka – pg
3/. + Kazimierz Iżycki – pg

SOBOTA – 12 maja 2018

  7.00   1/. + Edward Golasiński – pg
            2/. + Longina Dorsz – greg. 4
18.00   1/. + Jarosław Tomczak – pg
            2/. + Mariola Żelazek R4 i Monika Majerowska R7
            3/. + Józef Wróblewski – pg   

NIEDZIELA – 13 maja 2018  - odpust parafialny św. Stanisława i uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

   7.00   + Bogumił, Janina, Wacław, Lucjan Nowak, Leonarda i Franciszek Kowalscy (kościół św. Michała Archanioła)
   9.00
   + Helena Rzadkowolska i zm. z rodz. Budzyńskich
 10.30   1/. + Stanisław i Dariusz Rogiewicz
             2/. + Longina Dorsz – greg. 5
 12.00   1/. Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie -  żyjących i zmarłych …   
             2/-  O Boże błogosławieństwo dla ks. prał. Stanisława Mazurskiego z racji imienin
           3/ + Stanisław Fabiszewski R11 i zm. z rodz. Fabiszewskich                                                                                           4/ + Izydor Żydczak (ur.) i Sławomir Walczak (im.)

 17.00   + Zenon Tomalak – pg