29 kwietnia 2018 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 29 kwietnia 2018  - V Niedziela Wielkanocna - B (II)

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.    Za tydzień - w niedzielę 06 maja - wizytacja kanoniczna naszej parafii przez Księdza Biskupa Stanisława Gębickiego i nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła z Góry Gargano. Program...

2.    W czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9,00 i złożenie kwiatów pod pomnikiem. Od godz. 14,00 na Skwerze Miejskim III Festiwal Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego a od godz. 19,00 Koncert Folk Kapeli "Góralska Hora" pt. Patriotycznie na góralską - Hej! Zapraszamy w imieniu władz Brześcia Kuj. i własnym.

3.    We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, Przez cały maj nabożeństwa Maryjne po Mszy św. o 18,00 a w niedziele i święta po Mszy św. o 17,00. Zachęcamy do praktykowania tych nabożeństw przy figurach i krzyżach...

4.    W piątek przypada I-piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek pół godziny przed Mszami św. o 7,00; 17,00 i 18,00. W tym tygodniu przypada też I-sobota miesiąca i spotkanie kół Żywego Różańca.

5.    We środę imieniny obchodzi ks. kan. Zygmunt Walczak. Drogiego Solenizanta polecamy modlitwom... Msza św. w intencji Ks. Solenizanta będzie w I-piątek miesiąca o godz. 17,00.

6.    Z uwagi na dzień wizytacji biskupiej i nawiedzenie figury Św. Michała Archanioła taca na cele inwestycyjne w naszej parafii będzie wyjątkowo w tym miesiącu w drugą niedzielę czyli w odpust.

7.    Za 2 tyg. odpust w Parafii - Św. Stanisława BM - suma o godz. 12,00. Msze św. 7,oo; 9,oo; 10,30; 12,oo; 17,oo

8.    W tym roku w parafii będziemy realizować kilka poważnych inwestycji. Najpierw utwardzenie części alei na nowej części cmentarza. Przy okazji pojemniki na śmieci przy skarpie na nowej części cmentarza zostaną przeniesione przed bramę na nowej części cmentarza. Tak więc odtąd śmietniki będą ulokowane tylko przy wyjściach z cmentarza, wewnątrz nie będzie śmietników. Nikt nie chce, aby jego bliscy leżeli przy śmietniku. Taką decyzję podjęła też Rada Parafialna. Drugie bardzo poważne zadanie (największe) to kontynuacja renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej (fary), którą w najbliższym czasie rozpoczniemy. Trzecie na miarę naszych możliwości kontynuować będziemy renowację zabytków wewnątrz kościoła poklasztornego Św. Michała Archanioła. Czwarte to doprowadzenie linii gazowej do plebanii i przygotowanie do zmiany ogrzewania. Piąte - została wykonana inwentaryzacja cmentarza grzebalnego i umieszczona mapa, lokalizacje grobów z foto, wirtualny spacer po cmentarzu, przypomnienie rocznic itp. Dostępność na stronie internetowej parafii i na www.mogily.pl/brzesckujawskiNależność za wykonane prace będziemy sukcesywnie wykonawcom spłacać.

9.    Wydana przez naszą parafię niewielka książeczka ukazująca przez swe ilustracje piękno naszych brzeskich świątyń cieszy się powodzeniem. Wielu nabywa ją i przekazuje pochodzącym z naszej parafii bliskim za granicę czy w kraju. Piękna inicjatywa lokalnego patriotyzmu. Nabywając tę pozycję potraktujmy to jako cegiełkę na trwającą renowację naszych świątyń. Do nabycia przed świątynią, w zakrystii i kancelarii...

10.              Od 13 maja do 13 października co miesiąc każdego 13 dnia miesiąca o godz. 18,00 (wyjątek niedziela 13.05 godz. 17,00) Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Najpierw Msza św. a po niej procesja wokół świątyni z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i Różaniec. Dziś można otrzymać folderek informujący o tych nabożeństwach.

11.              Trwają zapisy na spotkanie młodzieży w Lednicy, 2 czerwca br. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. K. Włodarczyka. Przygotowując się do spotkania młodych w Lednicy organizowany będzie tzw. "Przedsionek Lednica" 19 maja br. przy Szkole Podstawowej nr 1, na który zapraszamy chętnych. Więcej na plakacie i u organizatorów.

12.              Mając na uwadze świąteczny charakter dni weekendu majowego przeżywanego w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wiernym przebywającym na terenie diecezji włocławskiej w dniu 4 maja 2018 r. Biskup Włocławski udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku. W zamian wiernych zachęca się do podjęcia innej formy pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.

13.              Jak już wcześniej informowaliśmy, planowane są z naszej parafii wyjazdy turystyczno-pielgrzymkowe. W dniach 25-27 maja szlakiem sanktuariów Warmii i Mazur oraz zamków, m. in Malbork, Lidzbark Warmiński, Orneta oraz sanktuaria Maryjne na trasie i inne. Baza noclegowa będzie w sanktuarium Matki Bożej w Stoczku Klasztornym (Warmińskim). W programie możliwy rejs statkiem po jeziorach. Koszt ok. 400 zł. Drugi wyjazd w dniach 10 -14 sierpnia, to będzie Lublin i ciekawe miejsca w tamtej okolicy, takie jak Kazimierz Dolny, Kozłówka, Sandomierz i Sanktuarium w Kałkowie-Godowie i in., koszt ok. 550 zł.  Na Lubelszczyznę miejsc już nie ma, chyba, że ktoś zrezygnuje. Na Warmię i Mazury jest jeszcze kilka miejsc. Zapisy u p. Teresy Ochmańskiej tel.784667339 lub w kancelarii  parafialnej. Zgłoszenia i wplata do soboty. Więcej przy zapisach.

 

 

 

Zapowiedzi przedślubne – 29.04.2018 r.                  

·         Krzysztof Jacek Kmieć, kaw., zam. Brześć Kuj. ul. R. Traugutta 13/14

Anna Maria Pawłowska, panna, zam. Brześć Kujawski, ul. R. Traugutta 30c/1

·         Łukasz Olewiński, kaw., zam. Włocławek ul. Szpalerowa 34, par. Ducha Św.

Karolina Pawłowska, panna, zam. Brześć Kujawski, ul. R. Traugutta 30c/1

·         Mariusz Gładkowski, kaw., zam. Brześć Kuj. ul. R. Traugutta 22/5

Monika Świątkowska, panna, zam. Włocławek ul. Ostrowska 16/86

·         Mateusz Bryliński, st. wolnego., zam. Kruszynek 32d, par. Kruszyn

Milena Anna Drabkowska, st. wolnego., zam. Kruszynek 32d, dawniej Guźlin 30

·         Marcin Gawłowski, st. wolnego, zam. Modzerowo 37A, par. MB Fatimskiej we Włocławku

Marlena Ewa Pińkowska, st. wolnego, zam. Brześć Kujawski, ul. Mickiewicza 52 A

·         Patryk Piasecki, kawaler, zam. Brześć Kuj. ul. R. Traugutta 18/8

Agata Poła, panna, zam. Bydgoszcz ul. Taczaka 2/33


Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.INTENCJE MSZALNE:


 

NIEDZIELA – 29 kwietnia 2018   V Niedziela Wielkanocy

   7.00   – Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie  (kościół św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. + Marianna, Józef, Mieczysław i Jan Szareccy
             2/. + Kazimierz Kułaczkowski R4
 11.00   + Aleksandra Balcerzak – pg
 17.00   + Violetta Wieczorkowska – pg

PONIEDZIAŁEK – 30 kwietnia 2018

   7.00   1/. + Mariusz Kowalski – pg
             2/. + Stanisław Jasiński – pg
 18.00   1/. + Karol Woźniak – pg
             2/. + Waldemar Osiński (im.) – pg
             3/. + Marianna Gorzycka – pg

WTOREK – 01 maja 2018                               ur. św. Józefa, rzemieślnika, Święto Pracy

   7.00  1/. + Stanisława Szydłowska – pg
            2/. + Alina Filipiak – pg
18.00   1/. + Anna R22, Józef Musiał i Mariusz Wojciechowski
            2/. + Zdzisław R15, Stanisława i Stanisław Jędrzejczak
            3/. + Alina Zapiec – pg

ŚRODA – 02 maja 2018     wspom. św. Atanazego, bpa, dra Kościoła, Dzień Flagi Polski, im. ks. kan. Z. Walczaka

  7.00   1/. + Halina Koprowska – pg
            2/. + Patryk Kosztowny – pg
18.00   1/. + Władysława i Zygmunt (im.) Rojewscy – pg
            2/. + Mariusz Kowalski R1 – pg
            3/. + Teresa Drzewucka – pg

CZWARTEK – 03 maja 2018                 ur. NMP, Królowej Polski, Święto Konstytucji Trzeciego Maja

  9.00  1/. – W intencji Ojczyzny
            2/. + Genowefa i Andrzej Juszczyńscy
            3/. + Ignacy Durmowicz R30
11.00   + Marianna, Jan, Irena, Władysław i Stanisława Wojewoda (rez.)
17.00   + Roman Pawłowski – pg

PIĄTEK – 04 maja 2018                             wspom. św. Floriana, I piątek miesiąca

  7.00   1/. + Aleksy Pijanowski – pg                         
            2/. + Kazimiera Orzechowska – pg
17.00  1/.  O bł. Boże dla Ks, Kan, Zygmunta Walczaka z racji imienin …                                                    
           2/,  + Waldemar Jabłoński – pg  
18.00   1/. + Zenona Woźniak – pg                       
            2/. + Jerzy Bartoszewicz – pg

SOBOTA – 05 maja 2018                      I sobota miesiąca

  7.00   1/. + Halina Łączkowska R19
            2/. + Marta Strzelecka – pg
18.00   1/. – W intencji Kół Żywego Różańca
            2/. + Edward Golasiński – pg
            3/. + Halina Jagodzińska – pg   

NIEDZIELA – 06 maja 2018  - wizytacja kanoniczna Ks, Bp. Stanisława Gębickiego -
                                                             VI Niedz. Wiekanocna

   7.00   + Genowefa Zientara – pg  (kościół św. Michała Archanioła)
   9.00
  
1/. – Msza Święta z udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania
             2/. + Helena, Salomea, Antonina Glonek          
            3/. + Marianna Szarecka – pg
 12.00   – W intencji dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej i za parafian
 17.00   + Józef Osiński R10, Zygmunt i Zdzisław Gożyccy
(kościół św. Michała Archanioła)