13 maja 2018 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 13 maja 2018  - Odpust Św. Stanisława BM
- Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego - B (II)

                                                                                                                                                             

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.    Dziśodpust w Parafii - Św. Stanisława BM - sumę o godz. 12,00 odprawi i kazanie wygłosi ks. dr hab. Józef  Dębiński, prof. Wyżej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.  Msze św. dziś godz. 7,oo (kościół Św. Michała Arch.); 9,00; 10,30; 12,00; 17,00. Po sumie odpustowa procesja wokół świątyni. Sumą odpustową dzieci pierwszokomunijne kończą swój biały tydzień. Po Mszach św. można dziś oddać cześć relikwiom Św. Stanisława, obecnym w naszej świątyni od roku 1254 a umieszczonych w zabytkowym pacyfikale.

2.    Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych za zaangażowanie, za solidnie posprzątaną świątynię na wizytację kanoniczną, którą przeprowadził w ub. niedzielę Wikariusz Generalny Diecezji Włocławskiej ks. prał. dr hab. Wojciech Frątczak i piękne przeżycie nawiedzenia Figury Św. Michała Archanioła z góry Gargano. Do tych wydarzeń wrócimy na łamach Siewu Brzeskiego.

3.    Przez cały maj nabożeństwa Maryjne po Mszy św. o 18,00 a w niedziele i święta po Mszy św. o 17,00. Zachęcamy do praktykowania tych nabożeństw także przy figurach i krzyżach...

4.    Od dziś rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie w parafii. Najpierw o godz. 17,00 Msza św. a po niej procesja wokół świątyni z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i Różaniec. Od 13 maja do 13 października co miesiąc każdego 13 dnia miesiąca o godz. 18,00 (wyjątek dzisiejsza niedziela godz. 17,00).

5.    Trwają zapisy na spotkanie młodzieży w Lednicy, 2 czerwca br. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. K. Włodarczyka. Przygotowując się do spotkania młodych w Lednicy organizowany będzie tzw. "Przedsionek Lednica" 19 maja br. przy Szkole Podstawowej nr 1, na który zapraszamy chętnych. Więcej na plakacie.

6.    W środę po wieczornej Mszy św. i Nabożeństwie Majowym (godz. 18,45) spotkanie wyjeżdżających w dniach 25-27 maja szlakiem sanktuariów Warmii i Mazur oraz zamków, m. in Malbork, Lidzbark Warmiński oraz sanktuaria Maryjne na trasie i inne. Podany zostanie program. Uzupełnienie wpłaty - koszt 400 zł. Baza noclegowa będzie w sanktuarium Matki Bożej w Stoczku Klasztornym (Warmińskim). Ponieważ jest jeszcze kilka miejsc będzie można się zapisać. Zapisy u p. Teresy Ochmańskiej tel.784667339 lub w kancelarii  paraf. 

7.    Dziś taca na cele inwestycyjne w naszej parafii... Dziękujemy za hojniejsze ofiary... 

8.    W tym roku w parafii będziemy realizować kilkapoważnych inwestycji: utwardzenie części alei na nowej części cmentarza, kontynuacja renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej (fary), którą już rozpoczniemy, . kontynuować będziemy renowację zabytków wewnątrz kościoła poklasztornego Św. Michała Archanioła oraz  doprowadzenie linii gazowej do plebanii i przygotowanie do zmiany ogrzewania. Została wykonana inwentaryzacja cmentarza grzebalnego i umieszczona mapa, lokalizacje grobów z foto, wirtualny ogląd cmentarza, itp. Dostępność na stronie internetowej parafii i na www.mogily.pl/brzesckujawskiZ tej racji zmieniona została numeracja grobów. Należność za prace będziemy sukcesywnie wykonawcom spłacać.

9.    Dostępna jest jeszcze wydana przez naszą parafię niewielka książeczka ukazująca przez swe ilustracje piękno naszych brzeskich świątyń. Nabywając potraktujmy to jako cegiełkę na trwającą renowację naszych świątyń. Do nabycia w zakrystii i kancelarii...

10.              O przygotowanie dekoracji ołtarzy na Boże Ciało prosimy:  1 ołtarz - przy posesji p. Pochroń – mieszkańcy ul. Wojska Polskiego, Piastowskiej, Kujawskiej i Zielnej; 2 ołtarz - przy posesji p. Książków – mieszkańcy Rzadkiej Woli, Rzadkiej Woli Parcele i N. Kąkowej Woli; 3 ołtarz przy kościele poklasztornym – mieszkańcy ulic Traugutta i Okrzei; 4 ołtarz przed plebanią – młodzież po bierzmowaniu, młodzież pielgrzymi na Lednicę, ministranci...  Koordynatorami dekoracji są księża wikariusze: ks. Krzysztof Góralski (1 i 2) i ks. Krzysztof Włodarczyk (3 i 4). Prosimy przedstawicieli przygotowujących ołtarze na Boże Ciało w najbliższy piątek (18 maja) po Mszy św. wieczornej (na g. 18,30) na spotkanie organizacyjne w sprawie dekoracji i symboliki ołtarzy.

11.              Za tydzień będzie zaległy numer Siewu Brzeskiego. Materiały do następnych można już składać...

12.              Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Św. Msze św. jak w każdą niedzielę: 7.00; 9,00; 11.00; 17.00.

Zapowiedzi przedślubne – 13.05.2018 r.                  

·         Adam Seretny, kawaler, zam. Brześć Kuj. ul. Targowa 3

Kinga Matuszewska, panna, zam. Spytkówki 21 par. Stary Gołębin


W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Stefanii Józefy Kmieć, l.84 z ul. Pułaskiego 12; +Tomasza Łanowskiego, l.48, z ul. Królewskiej 9; +Grzegorza Szczypka, l.66 z ul. Traugutta 11; +Stanisława Krzosa, l.85 z Rzadkiej Woli Parcele 24. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 13 maja 2018  - odpust parafialny św. Stanisława i uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

   7.00   + Bogumił, Janina, Wacław, Lucjan Nowak, Leonarda i Franciszek Kowalscy (kościół św. Michała Archanioła)
   9.00
   + Helena Rzadkowolska i zm. z rodz. Budzyńskich
 10.30   1/. + Stanisław i Dariusz Rogiewicz  
             2/. + Longina Dorsz – greg. 5
 12.00   1/. Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie -  żyjących i zmarłych …
             2/. O Boże błogosławieństwo dla ks. prał. Stanisława Mazurskiego z racji imienin
             3/. + Stanisław Fabiszewski R11 i zm. z rodz. Fabiszewskich                              
             4/. + Izydor Żydczak (ur.) i Sławomir Walczak (im.)
 17.00   + Zenon Tomalak – pg

PONIEDZIAŁEK – 14 maja 2018                      święto św. Macieja Apostoła

  7.00   1/. + Longina Dorsz – greg. 6
            2/. + Stanisław Jasiński – pg
18.00   1/. + Lech Ciesielski – pg
            2/. + Elżbieta Suska – pg
            3/. + Józef Wróblewski – pg

WTOREK – 15 maja 2018

  7.00   1/. + Longina Dorsz – greg. 7
            2/. + Kazimierz Piotrowski R22 – pg
18.00   1/. + Za dusze w czyśćcu cierpiące, nie mające pomocy od bliskich (rez.)
            2/. + Henryk Ćwikliński – pg
            3/. + Józef Wróblewski – pg

ŚRODA – 16 maja 2018                     święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski

  7.00   1/. + Longina Dorsz – greg. 8
            2/. + Andrzej Drzewiecki (im.) – pg
18.00   1/. – O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Jarosława Dybka z racji urodzin
            2/. + Włodzimierz Budziszewski – pg
            3/. + Józef Wróblewski – pg

CZWARTEK – 17 maja 2018

  7.00  1/. + Regina Urbańska (ur.) – pg
            2/. + Longina Dorsz – greg. 9
18.00   1/. + Bogdan Binczarski – pg
            2/. + Jacek Kmieć – pg
            3/. + Kazimierz Szczepaniak R3

PIĄTEK – 18 maja 2018

  7.00   1/. + Stanisław i Genowefa Balcerak
            2/. + Longina Dorsz – greg. 10
17.00   – Msza ślubna: Anna Pawłowska i Krzysztof Kmieć
18.00  1/. + Marianna Maćkowiak – pg 
           2/. + Protazy Osiński – pg
           3/. + Jerzy Budzyński – pg

SOBOTA – 19 maja 2018

  7.00   1/. + Władysława Rojewska – pg
            2/. + Longina Dorsz – greg. 11
18.00   1/. + Aleksandra Balcerzak – pg
            2/. + Edward Golasińśki – pg
            3/. + Mirosław Ziomkowski – pg   

NIEDZIELA – 20 maja 2018 uroczystość Zesłania Ducha Świętego

   7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół św. Michała Archanioła)
   9.00
   1/. + Mieczysław Wałęsa – pg
             2/. + Longina Dorsz – greg. 12
 11.00   + Krystyna, Zofia i Roman Jabłońscy
 17.00   + Ewa Weznerowicz R1 – pg