18 marca 2018 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 18 marca 2018  - V Niedziela Wielkiego Postu  -  B (II)

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.    Dziś (18.03) taca na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy za ofiary i troskę o świąteczny wygląd w naszych świątyniach...Dziś podczas Mszy św. o 11,00 poświęcenie książeczek-modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św.

2.    Za tydzień zmiana czasu na letni. Wracamy do odprawiania Mszy św. niedzielnych o g. 7,00 w kościele podominikańskim Św. Michała Archanioła. Msze św. popołudniowe w dni powszednie od przyszłej niedzieli o godz. 18,00 i tak będzie do końca września.

3.    Za tydzień – niedziela palmowa. Tradycją jest już w Brześciu Kuj. piękna procesja z palmami i z inscenizacją wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku. Na ten dzień przygotowujemy piękne i okazałe palmy, które biorą udział w konkursie. Do konkursu zapraszamy szkoły, poszczególne klasy ze szkół, grupy, sołectwa, ulice, rodziny i osoby indywidualne. Od lat jest u nas pięknie... Palmy na konkurs przynosimy do kościoła poklasztornego w piątek w godz. 10,00 – 11,00 oraz 16,00 - 17,30 oraz w sobotę w godz. 9,00 – 9,30, aby komisja mogła je spokojnie już w sobotę przed południem je ocenić. Jeżeli w innych godzinach chcemy przynieść to prosimy o kontakt z panem kościelnym, choćby telefoniczny. Do palmy przyczepiamy kartkę z informacją, kto jest jej twórcą. Przy indywidualnych prosimy o ewentualne podanie także wieku twórcy (i możliwie małymi literami adres). BCK przygotowało dyplomy a p. Burmistrz i ks. Proboszcz zaplanowali ciekawe nagrody. Główna liturgia Niedzieli Palmowej rozpocznie się w kościele poklasztornym o 10,30. Po odczytaniu Ewangelii i poświęceniu palm przejdziemy do fary na Mszę św. Podczas procesji będzie na trasie i w kościele inscenizacja Męki Pańskiej... Palmy będą święcone także na wszystkich mszach św. w niedzielę.

4.    Dziękujemy za pomoc w przybyciu na rekolekcje wielkopostne osobom chorym i starszym, było ich dużo. Dziękujemy dyrekcjom szkół podstawowych i gimnazjum za wolne dni od zajęć i współpracę z parafią. Mamy nadzieję, że przy nowo wybranym w minionym tygodniu dyrektorze ZS CKR w Starym Brześciu wróci ponownie normalność w relacjach tej szkoły z parafią. Panu Kazimierzowi Rojewskiemu życzymy sukcesów w kierowaniu tą placówką. W czwartek z posługą sakramentalną odwiedzaliśmy chorych i starszych w domach. Dziękujemy pani Annie Szczepańskiej  i panu Januszowi Gotówce za podwożenie księży do chorych w domach.

5.    Od kilku prowadzimy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym wspierane są projekty katolickie – głównie misyjne. Dzięki dobremu wykorzystaniu bezwartościowego i bezużytecznego złomu, można pomóc i uszczęśliwić wielu ludzi. W tym roku przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zbiórka przy kościele parafialnym w Brześciu Kuj. jutro (19.03) w godz. 9,00 - 11,00 i 15,00 - 16,30 a we wtorek (20.03) od godz. 9,00 - 11,00 i 15,00 - 16,00. Pan kościelny Leszek Witkowski wskaże miejsce składowania przy pl. Łokietka 14. Proszę jemu to zgłaszać.

6.    Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz.16,30. W piątki W. Postu popołudniowe Msze św. o godz. 16,00 i 17,00. Kancelaria Parafialna w piątki W. Postu po południu czynna tylko od 15,00 - 16,00. Gorzkie Żale w niedzielę o 16,30 a po nich Msza św. Uczestniczący w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej mogą zyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

7.    Podzielmy się z potrzebującymi, szczególnie tymi którzy cierpią niedostatek. Tradycyjnie od kilkunastu lat w Wielkim Poście jest okazja podzielenia się z innymi produktami spożywczymi, które można składać do koszy przy bocznych ołtarzach od dzisiejszej niedzieli (11 marca) do niedzieli palmowej (25 marca). Z tych produktów powstaną jak zwykle paczki żywnościowe dla rodzin najbardziej potrzebujących. Przy krzyżu na środku świątyni jest też puszka, do której możemy składać ofiary na ten cel, bo niektórych produktów trzeba dokupić. Od kilku lat hojnymi sercami odpowiadamy, niech będzie tak i w tym roku...

8.    Za tydzień Niedziela Palmowa. Tradycją jest w Brześciu Kuj. piękna procesja z palmami i z inscenizacją wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku. Na ten dzień przygotowujemy piękne i okazałe palmy, które biorą udział w konkursie. Do konkursu zapraszamy szkoły, poszczególne klasy ze szkół, grupy, sołectwa, ulice, rodziny i osoby indywidualne. Ten dodatkowy wspólny trud ofiarujemy P. Jezusowi a równocześnie czynimy wkład w tworzenie lokalnej kultury, czynimy coś co nas wyróżnia. Zachęcamy do podjęcia przygotowań. W tym roku będziemy chcieli uhonorować podarunkami wszystkich twórców palm

9.    W Kościele obchodzimy obecnie Rok Św. Józefa. Przez 30-dniowe nabożeństwa do św. Józefa przygotowujemy się w naszej parafii do Uroczystości Św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego i Patrona naszej diecezji (19 marca). W dzisiejszą niedzielę 18 marca podczas Mszy św. o 9,00 i jutro w samą Uroczystość 19 marca podczas Mszy św. o 17,00 oddamy się w Jego opiekę.

10.              W sobotę 24 marca parafialny obchód Dnia Świętości Życia i XIV Narodowego Dnia Życia. Szczegóły ....

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. +Barbary Słowińskiej, l.68 z Włocławka ul. Wesoła 8, dawnej parafianki z Pikutkowa; we wtorek pogrzeby: +Krystyny Szczepaniak, l. 86 z ul. Traugutta 2 i +Jana Piaseckiego, l.71 z ul. Traugutta 18. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


Zapowiedzi przedślubne – 18.03.2018 r.                  

·         Daniel Przybyłowski, zam. Florianowo 17, par. Kłobia

Monika Maria Laskowska, zam. Brześć Kuj. ul. Królewska 11a/2, par. tut.

·         Adrian Emil Żabiński, zam. Włocławek ul. Dąbrowskiego 12, par. Św. Stanisława

Paulina Pietrzak, zam. Brześć Kujawski ul. Narutowicza 12, par. tut.


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA  - 18 marca 2018      V Niedziela Wielkiego Postu (II/B)

   7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
   9.00   1/. + Halina Chojnacka R5
             2/. – Msza Święta w intencji zbiorowej
 11.00   + Mieczysław Wałęsa – pg
 16.30   Gorzkie Żale
 17.00   + Józef Nowicki R18

PONIEDZIAŁEK – 19 marca 2018                                        Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

   7.00   + Józefa i Andrzej Woźniak
 17.00   1/. + Władysław Pałczyński R10
             2/. - Msza Święta w intencji zbiorowej

WTOREK – 20 marca 2018                                                 

   7.00   + Krystyna R10, Zofia, Roman Jabłońscy
17.00   1/. + Henryk Gliński – pg
            2/. + Salomea Obrzezgiewicz R1     
poza par. ks. kan. Z. Walczak – Andrzej Góralski – pg

ŚRODA – 21 marca 2018                              Pierwszy dzień wiosny

   7.00   + Mateusz Papirer – pg
17.00   1/. + Helena, Katarzyna, Ignacy Gralak                               
            2/. + Elżbieta Szymczak – pg        
poza parafią ks. kan. Z. Walczak - + Irena Szymczak – pg

CZWARTEK – 22 marca 2018

  7.00   +  Robert Paradowski R1 (rez.)
17.00   1/. + Daromiła Drożdżewska-Pączkowska – pg                        
            2/. + Józef Strzelecki – pg           
poza parafią ks. kan. Z. Walczak - +Elżbieta Szwankowska  – pg

PIĄTEK – 23 marca 2018

   7.00   + Paweł Olek R1 – pg
16.00   + Witosław Kotas – pg                                 
16.30   Droga Krzyżowa
                                                     
17.00   + Elżbieta Modrzejewska – pg                            
  
                                                                                       poza parafią ks. kan. Z. Walczak - +Julian Szczepański – pg

SOBOTA – 24 marca 2018        Narodowy Dzień Życia

  7.00    + Leszek Kobus R4
17.00    1/. + Stanisława R19 i Edward Żywica, Janina Gralak
                                                 
             2/. + Wanda Jabłońska – pg
             3/. + O Boże błogosławieństwo dla Jakuba Zielińskiego w 18. rocznicę urodzin
                                                                    
poza parafią ks. kan. Z. Walczak - + Józef Strzelecki – pg

NIEDZIELA – 25 marca 2018      Niedziela Palmowa Męki Pańskiej               

   7.00   + Teodor R7 i Zofia Chybcińscy (kościół św. Michała Archanioła)
   9.00
  
1/. + Sabina R8 i Wacław Malinowscy
             2/. + Mariusz Kowalski (ur.) – pg
 10.30   Procesja Palmowa
 11.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
 16.30   Gorzkie Żale
 17.00   + Genowefa Osińska R6, Telesfor Andrzejewski R19