11 marca 2018 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 11 marca 2018  - IV Niedziela Wielkiego Postu  -  B (II)

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.    Dziś rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Trwać będą do wtorku tj. do 13 marca 2018 roku. Msze św. w rekolekcje o 9,00; 11,00; 15,30 i 17,30. Nauki głosi Ks.Dariusz Gręda, proboszcz z Parafii Lekarzewice. Uczniowie szkół podstawowych mają swoje nauki rekolekcyjne podczas mszy św. o 11,00, młodzież w niedzielę o 9,00 a w poniedziałek i wtorek o 17,30. We wtorek (13.03.18 r) o g. 18,30 Droga Krzyżowa ulicami miasta.Szczegółowy program rekolekcji....

2.    Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz.16,30. Dzieci otrzymują po nabożeństwie pamiątki uczestnictwa. W piątki W. Postu popołudniowe Msze św. o godz. 16,00 i 17,00. Kancelaria Parafialna w piątki W. Postu po południu czynna tylko od 15,00 - 16,00. Gorzkie Żale w niedzielę o 16,30.

3.    Tradycyjnie od kilkunastu lat w Wielkim Poście jest okazja podzielenia się z innymi produktami spożywczymi, które można składać do koszy przy bocznych ołtarzach od dzisiejszej niedzieli (11 marca) do niedzieli palmowej (25 marca). Z tych produktów powstaną jak zwykle paczki żywnościowe dla rodzin najbardziej potrzebujących. Przy krzyżu na środku świątyni jest też puszka, do której możemy składać ofiary na ten cel, bo niektórych produktów trzeba dokupić. Od kilku lat hojnymi sercami odpowiadamy, niech będzie tak i w tym roku...

4.    W przyszłą niedzielę (18.03) taca na kwiaty do Grobu Pańskiego...

5.    Za tydzień, w niedzielę 18 marca, podczas Mszy św. o 11,00 poświęcenie książeczek-modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. Dla tych, którzy jeszcze nie nabyli, w kancelarii parafialnej są książeczki do nabycia. Zachęcamy, aby możliwie były jednakowe dla wszystkich dzieci, bo to ułatwia podpowiedzenie dzieciom na jakiej stronie szukać poszczególnych modlitw. Decyzja należy do rodziców.

6.    Za dwa tygodnie Niedziela Palmowa. Tradycją jest w Brześciu Kuj. piękna procesja z palmami i z inscenizacją wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku. Na ten dzień przygotowujemy piękne i okazałe palmy arcydzieła sztuki ludowej, które biorą udział w konkursie. Do konkursu zapraszamy szkoły, poszczególne klasy ze szkół, grupy, sołectwa, ulice, rodziny i osoby indywidualne. Ten dodatkowy wspólny trud ofiarujemy P. Jezusowi a równocześnie czynimy wkład w tworzenie lokalnej kultury, czynimy coś co nas wyróżnia. Zachęcamy do podjęcia przygotowań. W tym roku będziemy chcieli oprócz dyplomów, uhonorować podarunkami wszystkich twórców palm.

7.    W Kościele obchodzimy obecnie Rok Św. Józefa. Przez 30-dniowe nabożeństwa do św. Józefa przygotowujemy się w naszej parafii do Uroczystości Św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego i Patrona naszej diecezji (19 marca). Po wieczornych mszach św. zawierzamy się Jemu a w przeddzień w przyszłą niedzielę 18 marca i w samą Uroczystość 19 marca oddamy się w Jego opiekę. W niedzielę 18 marca o 9,00 i w poniedziałek 19 marca o 17,00 będzie Msza św. zbiorowa, szczególnie w intencjach Józefów żyjących i zmarłych a także we wszystkich intencjach powierzanych. Intencje można zgłaszać jeszcze w rekolekcji. W gablotce wywieszone są intencje już zgłoszone.

8.    Nasz parafialny obchód Dnia Świętości Życia i XIV Narodowego Dnia Życia będzie w sobotę 24 marca. Szczegóły podamy za tydzień. Diecezjalne obchody odbędą się już 15 marca 2018 roku we Włocławku, szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

9.    W piątek 16.03.2018 o godz. 19,30 w kościele Serca Jezusowego we Włocławku - Wieczór Chwały. Szczegóły na plakacie w gablotce przed świątynią.

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. +Marioli Zielińskiej, l.58 z ul. Żeromskiego 16. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...INTENCJE MSZALNE:


 

NIEDZIELA  - 11 marca 2018    IV Niedziela Wielkiego Postu (II/B)
I Dzień Rekolekcji Wielkopostnych
               

 

   7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
   9.00
  
1/. + Helena, Władysław, Henryk, Edward Glonek
             2/. + Janina i Jerzy Bartoszewicz – pg
 11.00   - O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w 90. rocznicę urodzin Matyldy
 16.30   Gorzkie Żale
 17.00   + Kazimiera Stefańska – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 12 marca 2018   II Dzień Rekolekcji Wielkopostnych

 

   9.00   + Zuzanna Bolek – pg
 11.00   + Marianna Szarecka – pg  
 15.30   1/. + Jan Kubik R31
             2/. + Lech Ciesielski – pg
 17.30   + Zuzanna Woźniak – pg

 

WTOREK – 13 marca 2018  III Dzień Rekolekcji Wielkopostnych                        

 

  9.00   + Aleksy Pijanowski – pg
11.00   + Waldemar Jabłoński – pg
15.30   1/. + Arkadiusz Mętlewicz R7
            2/. + Halina Jagodzińska – pg
17.30   + Aleksandra Balcerzak – pg

ok. 18.30 Droga Krzyżowa ulicami miasta w intencji Ojczyzny

 

ŚRODA – 14 marca 2018

 

   7.00   + Barbara Chojnacka – pg
17.00   1/. + Jan Kaczalski – pg                               
            2/. + Marianna Rembowska – pg               
poza parafią ks. kan. Z. Walczak - + Janina Zielińska – pg
19.00  Msza święta z modlitwą o uzdrowienie      ks. prał. S. Mazurski - + Grzegorz Dominikowski – pg

 

CZWARTEK – 15 marca 2018

 

  7.00   +  Jacek Kmieć – pg
17.00   1/. + Czesław Nawrocki R2 – pg         
poza parafią ks. kan. Z. Walczak - +Stefan Kuciński  – pg
            2/. + Anita Suszek – pg                        
poza parafią ks. prał. S. Mazurski - + Wiesław Żurański – pg

 

PIĄTEK – 16 marca 2018

 

   7.00   + Regina Urbańska – pg
16.00   + Andrzej Orliński (rez.)                              
16.30   Droga Krzyżowa
                                        poza parafią ks. kan. Z. Walczak - +Ewa Laskowska – pg
17.00   + Włodzimierz Budziszewski – pg     
poza parafią ks. prał. S. Mazurski - + Kazimiera Kostecka – pg

 

SOBOTA – 17 marca 2018

 

  7.00    + Zbigniew Butrykowski (im.) (rez.)
17.00    1/. + Wanda Bartczak R1 – pg
          poza parafią ks. kan. Z. Walczak - + Jadwiga Wenerska – pg
             2/. + Anna Zielińska – pg                
poza parafią ks. prał. S. Mazurski - + Janina Chmielewska – pg

 

NIEDZIELA – 18 marca 2018    V Niedziela Wielkiego Postu (II/B)                

 

   7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie                                                 
   9.00   1/. + Halina Chojnacka R5
             2/. – Msza Święta w intencji zbiorowej
 11.00   + Mieczysław Wałęsa – pg
 16.30   Gorzkie Żale
 17.00   + Józef Nowicki R18