4 marca 2018 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 4 marca 2018  - III Niedziela Wielkiego Postu  -  B (II)

 

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.    Dziś I-niedziela miesiąca – taca na cele inwestycyjne w naszej Parafii. Dziękujemy za hojniejsze ofiary.

2.    Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii od przyszłej niedzieli do wtorku tj. od 11 do 13 marca 2018 roku. Msze św. w rekolekcje o 9,00; 11,00; 15,30 i 17,30. Nauki głosić będzie Ks.Dariusz Gręda, proboszcz z Parafii Lekarzewice. Uczniowie szkół podstawowych mają swoje nauki rekolekcyjne podczas mszy św. o 11,00, młodzież w niedzielę o 9,00 a w poniedziałek i wtorek o 17,30. We wtorek (13.03) o g. 18,30 Droga Krzyżowa ulicami miasta.Szczegółowy program podamy za tydzień.

3.    Wielkim Postem nie tylko przygotowujemy się do Wielkanocy ale także i do innych uroczystości parafialnych. W niedzielę 06 maja przybędzie do nas z wizytacją kanoniczną Ks. Biskup Stanisław Gębicki, który udzieli dzieciom I-Komunii Świętej, i udzieli także sakramentu bierzmowania części gimnazjalistów, którzy będą do tego przygotowani. Tego samego dnia przybędzie także do nas na 2 dni słynąca łaskami Figura Św. Michała Archanioła z góry Gargano. Góra Gargano w południowych Włoszech w ciągu wieków była miejscem wielu objawień Michała Archanioła. Do pierwszych doszło pod koniec V wieku. Rocznicę najbardziej znanego z objawień (490 r.) obchodzimy 8 maja i właśnie w przeddzień cudowna Figura będzie u nas. 

4.    Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz.16,30. Dzieci otrzymują po nabożeństwie pamiątki uczestnictwa. W piątki W. Postu popołudniowe Msze św. o godz. 16,00 i 17,00. Kancelaria Parafialna w piątki W. Postu po południu czynna tylko od 15,00 - 16,00. Gorzkie Żale w niedzielę o 16,30 a po nich Msza św. Uczestniczący w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej mogą zyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

5.    Dziś po Mszy św. o g. 9,00 spotkanie z rodzicami gimnazjalistów, którzy w tym roku chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania o ile będzie grupa odpowiednio przygotowana a po Mszy św. o g. 11,00 spotkanie dla rodziców dzieci, które przystąpią do I-Komunii. Dziś po Mszy św. o 17,00 spotkanie Rady Parafialnej.

6.    Czas Wielkiego Postu wiąże się z miłosierdziem i zauważeniem potrzeb innych ludzi. Podzielmy się z potrzebującymi, szczególnie tymi którzy cierpią niedostatek. Tradycyjnie jak od kilku lat w naszej świątyni będzie okazja podzielenia się z innymi produktami spożywczymi, które można będzie składać do koszy przy bocznych ołtarzach od niedzieli 11 marca do niedzieli palmowej (25 marca). Z tych produktów powstaną jak zwykle paczki żywnościowe dla rodzin najbardziej potrzebujących. Przy krzyżu na środku świątyni jest też puszka, do której możemy składać ofiary na ten cel.

7.    Tradycją jest w Brześciu Kuj. piękna procesja z palmami i z inscenizacją wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołkuw Niedzielę Palmową. Na ten dzień przygotowujemy piękne i okazałe palmy, które biorą udział w konkursie. Do konkursu zapraszamy szkoły, poszczególne klasy ze szkół, grupy, sołectwa, ulice, rodziny i osoby indywidualne. Ten dodatkowy wspólny trud ofiarujemy P. Jezusowi a równocześnie czynimy wkład w tworzenie lokalnej kultury i coś co nas wyróżnia. Zachęcamy do podjęcia przygotowań.

8.    W Kościele obchodzimy obecnie Rok Św. Józefa. Przez 30-dniowe nabożeństwa do św. Józefa przygotowujemy się w naszej parafii do Uroczystości Św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego i Patrona naszej diecezji (19 marca). Po wieczornych mszach św. zawierzamy się Jemu a w przeddzień w niedzielę 18 marca i w samą Uroczystość 19 marca oddamy się w Jego opiekę.

9.    Z uwagi na mrozy zwróćmy uwagę na osoby samotnie mieszkające, starsze czy chore, by przyjść im z pomocą czy zgłosić potrzebę takiej pomocy.

10.              Dziękujemy za ofiary przekazywane bezpośrednio księdzu lub konto parafii na remonty naszych świątyń...

11.              Brzeskie Centrum Kultury zaprasza, szczególnie wszystkie Panie, na Koncert "Dzień Kobiet w rytmach Abby" . Koncert przygotowany został w konwencji musicalowej na bazie musicalu "Mamma Mia" W koncercie wystąpią wokalistki koła wokalnego "Gama". Koncert zaplanowano na sobotę 10 marca na godzinę 18.00. Wstęp wolny

12.              Dziś od godz. 11.00 w Muzeum Etnograficznym kolejne warsztaty rodzinne z cyklu "Tradycja w Muzeum". Tym razem spotkanie poświęcone tradycjom i ozdobom wielkanocnym.  Zapisy pod nr tel. 54 232 30 01.

13.              Dziś, zgodnie z zarządzeniem Biskupa Włocławskiego, zbierane są do puszek ofiary budowę w Licheniu pomnika Żołnierzy Niezłomnych "Wyklętych". Ofiary te przesłane zostaną na konto Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Szkolnictwa Wyższego Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej (nr 6419401076 3027 9478 0002 0000). Dołóżmy choćby małą cegiełkę dla upamiętnienia tych, którzy przelewali krew i oddawali życie walcząc z komunistycznym reżimem w naszej Ojczyźnie.

Planowane są z parafii wyjazdy pielgrzymkowo - turystyczne:                                                                   Jeden w dniach 25 - 27 maja na Warmię i Mazury z bazą w Stoczku Klasztornym (Warmińskim), koszt około 400,- zł.                                                                                                                                                         Drugi wyjazd w dniach 10-14 sierpnia na Lubelszczyznę. W programie zwiedzanie Lublina i  okolic oraz Kazimierz Dolny, Kozłówka, Sandomierz i w ostatnim dniu pobyt w Sanktuarium w  Kałkowie-Godowie, koszt około 550,- zł. Zgłoszenia chętnych u p. Teresy Ochmańskiej tel.784 667 339 lub w kancelarii parafialnej.

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Karola Błochowicza, l.65 z Falborza 6; +Heleny Osińskiej, l.92 z Rzadkiej Woli Parcele 4; a we wtorek pogrzeb +Marioli Zielińskiej, l.58 z ul. Żeromskiego 16. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA  - 04 marca 2018      III Niedziela Wielkiego Postu (II/B)

   7.00   - Kazimierz Pniewski
   9.00
  
1/. + Kazimierz Iżycki – pg
             2/. + Kazimierz i Róża Budzyńscy
 11.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
 16.30   Gorzkie Żale
 17.00   + Helena i Kazimierz Kłosowscy                                 
                                      
poza parafią ks. kan. Z. Walczak - + Anna Jabłońska – pg

PONIEDZIAŁEK – 05 marca 2018

   7.00   + Józefa Gawrońska – pg
 17.00   1/. + Genowefa i Franciszek R50 Zientara – pg
             2/. + Waldemar Witwicki – pg   
          
                                                poza par. ks. kan. Z. Walczak – za duszę czyśćcową najbardziej opuszczoną
                                                poza parafią ks. prał. S. Mazurski - + Joanna Wasielewska – pg

WTOREK – 06 marca 2018                                                 

   7.00   + Piotr Płoszaj
17.00   1/. + Ewa Weznerowicz – pg
            2/. + Wiesław Kaczmarek   
                   
                                               
poza par. ks. kan. Z. Walczak – za duszę czyśćcową najbardziej opuszczoną

                                                poza parafią ks. prał. S. Mazurski - + Stanisława Kowalewska – pg

ŚRODA – 07 marca 2018

   7.00   + Halina Koprowska – pg
17.00   1/. + Zdzisław Urbański – pg                               
            2/. + Elżbieta Suska – pg                                     

                                               poza parafią ks. kan. Z. Walczak - + Aldona Drzewiecka – pg
                                               poza parafią ks. prał. S. Mazurski - + Lidia Galińska – pg

CZWARTEK – 08 marca 2018     Dzień Kobiet

  7.00   +  Regina Urbańska (rez.)
17.00   1/. + Violetta Wieczorkowska – pg                        
            2/. + Tadeusz Nowak – pg                                   
    
                                              poza parafią ks. kan. Z. Walczak - +Tadeusz Rępalski  – pg
                                              poza parafią ks. prał. S. Mazurski - + Anna Jabłońska – pg

PIĄTEK – 09 marca 2018

   7.00   + Daromiła Drożdżewska-Pączkowska – pg
16.00   + Zenona Woźniak – pg                                 
16.30   Droga Krzyżowa
                                                     
17.00   + Franciszka, Piotr, Włodzimierz Budziszewscy
 
                                             poza parafią ks. kan. Z. Walczak - +Salomea Obrzeżgiewicz
                                             poza parafią ks. prał. S. Mazurski - + Franciszek Chrustowski – pg

SOBOTA – 10 marca 2018

  7.00    + Katarzyna Chojnacka – pg
17.00    1/. + Barbara Chojnacka R20
                                                  
             2/. + Tadeusz Rępalski R1 – pg                                    

                                                 poza parafią ks. kan. Z. Walczak - + Paweł Olek – pg
                                                 poza parafią ks. prał. S. Mazurski - + Janina Bartoszewicz – pg

NIEDZIELA – 11 marca 2018    IV Niedziela Wielkiego Postu (II/B) I Dzień Rekolekcji Wielkopostnych                

   7.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
   9.00
  
1/. + Helena, Władysław, Henryk, Edward Glonek
             2/. + Janina i Jerzy Bartoszewicz – pg
 11.00   - O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w 90. rocznicę urodzin Matyldy
 16.30   Gorzkie Żale
 17.00   + Kazimiera Stefańska – pg