25 lutego 2018 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 25 lutego 2018  - II Niedziela Wielkiego Postu  -  B (II)

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.    Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz.16,30. Dzieci otrzymują po nabożeństwie pamiątki uczestnictwa. W piątki W. Postu popołudniowe Msze św. o godz. 16,00 i 17,00. Kancelaria Parafialna w piątki W. Postu po południu czynna tylko od 15,00 - 16,00. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o 16,30 a po nich o g. 17,00 Msza św.

2.    W tym tygodniu przypada I - piątek miesiąca. Msze św. w piątek o 7,00; 16,00 dla dzieci i o 17,00 dla gimnazjalistów i dorosłych. Spowiedź pół godz. przed popołudniowymi mszami a rano 15 min. Dla gimnazjalistów konferencja formacyjna przed bierzmowaniem w piątek na Mszy św. o 17,00.

3.    W  sobotę o godz. 17.00 Msza Święta i potem spotkanie członków wszystkich Kół Żywego Różańca. Bardzo prosimy także osoby chętne do kolejnego koła, zgłosiło się na razie 12 osób (brakuje 8) a chcielibyśmy rozpocząć modlitewne funkcjonowanie nowego koła od nowego miesiąca. Zachęćmy także starszych czy chorych w domach do włączenia się i pomóżmy im zgłosić się. Można także telefonicznie.

4.    W przyszłą niedzielę 04 marca po Mszy św. o g. 9,00 spotkanie z rodzicami gimnazjalistów, którzy w tym roku chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania o ile będzie grupa odpowiednio przygotowana a po Mszy św. o g. 11,00 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I-Komunii.

5.    Za tydzień (04 marca) po Mszy św. o 17,00 (g.18,00) spotkanie Rady Parafialnej.

6.    Za tydzień I-niedziela miesiąca – taca na cele inwestycyjne w naszej Parafii.

7.    Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą tradycyjnie od IV niedzieli Wielkiego Postu do wtorku tj. od 11 do 13 marca 2018 roku. Msze św. w rekolekcje o 9,00; 11,00; 15,30 i 17,30. Nauki głosić będzie Ks.Dariusz Gręda, proboszcz z Parafii Lekarzewice. Uczniowie szkół podstawowych mają swoje nauki rekolekcyjne podczas mszy św. o 11,00, młodzież w niedzielę o 9,00 a w poniedziałek i wtorek o 17,30. We wtorek (13.03) o g. 18,30 Droga Krzyżowa ulicami miasta.Szczegółowy program podamy za tydzień.

8.    Wielkim Postem nie tylko przygotowujemy się do Wielkanocy ale także i do innych uroczystości parafialnych. W niedzielę 06 maja przybędzie do nas z wizytacją kanoniczną Ks. Biskup Stanisław Gębicki, który udzieli dzieciom I-Komunii Świętej, być może udzieli także sakramentu bierzmowania o ile gimnazjaliści będą do tego przygotowani. Tego samego dnia przybędzie także do nas na 2 dni słynąca łaskami Figura Św. Michała Archanioła z góry Gargano. Góra Gargano w południowych Włoszech w ciągu wieków była miejscem wielu objawień Michała Archanioła. Do pierwszych doszło pod koniec V wieku. Rocznicę najbardziej znanego z objawień (490 r.) obchodzimy 8 maja i właśnie w przeddzień cudowna Figura będzie u nas. 

9.    W Kościele obchodzimy obecnie Rok Św. Józefa. Przez 30-dniowe nabożeństwo do św. Józefa przygotowujemy się w naszej parafii do Uroczystości Św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego i Patrona naszej diecezji (19 marca). Po wieczornych mszach św. zawierzamy się Jemu a w przeddzień w niedzielę 18 marca i w samą Uroczystość 19 marca oddamy się w Jego opiekę.

10.Czas Wielkiego Postu wiąże się z miłosierdziem i zauważeniem potrzeb innych ludzi. Podzielmy się z potrzebującymi, szczególnie tymi którzy cierpią niedostatek. Tradycyjnie jak od kilku lat w naszej świątyni będzie okazja podzielenia się z innymi produktami spożywczymi, które można będzie składać do koszy przy bocznych ołtarzach od niedzieli 11 marca do niedzieli palmowej (25 marca). Z tych produktów powstaną jak zwykle paczki żywnościowe dla rodzin najbardziej potrzebujących. Przy krzyżu na środku świątyni jest też puszka, do której możemy składać ofiary na ten cel.

11.Tradycją jest w Brześciu Kuj. piękna procesja z palmami i z inscenizacją wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołkuw Niedzielę Palmową. Na ten dzień przygotowujemy piękne i okazałe palmy, które biorą udział w konkursie. Do konkursu zapraszamy szkoły, poszczególne klasy ze szkół, grupy, sołectwa, ulice, rodziny i osoby indywidualne. Ten dodatkowy wspólny trud ofiarujemy P. Jezusowi a równocześnie czynimy wkład w tworzenie lokalnej kultury i coś co nas wyróżnia. Zachęcamy do podjęcia przygotowań.

12.Próba scholi parafialnej w sobotę 3 marca br. w bocznej kaplicy naszego kościoła. Zapraszamy także nowych chętnych. chcących podzielić się ze wspólnotą swoimi talentami muzycznymi. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w środę 28 lutego br. po mszy świętej wieczornej.

13.W najbliższy wtorek w Warszawie w auli sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski będzie uroczystość wręczenia nagrody Fundacji Solidarna Wieś imienia Biskupa Romana Andrzejewskiego, ubiegłorocznemu laureatowi

14.Z uwagi na nasilające się mrozy zwróćmy uwagę na osoby samotnie mieszkające, starsze czy chore, by przyjść im z pomocą czy zgłosić potrzebę takiej pomocy.

15.Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powiadamia o szkoleniu rolników z zakresu wypełniania wniosków w aplikacji eWniosek plus. Szkolenie odbędzie się jutro, w poniedziałek 26 lutego o godz. 10,00 w Brzeskim Centrum Kultury.

16.Dziękujemy za ofiary przekazywane konto parafii na remonty naszych świątyń...

17.W czwartek (01 marca) doroczne obchody dnia pamięci Żołnierzy Niezłomnych, tzw. „Wyklętych”. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. o 17,00.Słowo Biskupa Włocławskiego w sprawie zbiórki na pomnik Żołnierzy Niezłomnych...

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. + Mirosława Ziomkowskiego, l.69 z Włocławka a dawniej Brześć ul. Piastowska; +Barbary Szewczyk, l.88 z ul. Krakowskiej 37; we wtorek pogrzeb +Karola Błochowicza, l.65 z Falborza 6. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polećmy Miłosierdziu Bożemu. 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA  - 25 lutego 2018      II Niedziela Wielkiego Postu (II/B)

   7.00   - Wiktoria Kobus, Stanisława, Marianna, Jan i Walenty Rybiccy
   9.00
  
1/. – Za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
             2/. + Jan Szarecki i jego rodzice
 11.00   + Violetta Wieczorkowska – pg
 16.30   Gorzkie Żale
 17.00   + Mariusz Kowalski – pg                                   
                                              poza parafią ks. kan. Z. Walczak - + Jadwiga Wenerska – pg

PONIEDZIAŁEK – 26 lutego 2018

   7.00   1/. + Mieczysław Chmielewski – pg
             2/. +
Helena Świerska R2                                             
 17.00 + Mariusz Kowalski – pg                            
 
                                               poza par. ks. kan. Z. Walczak - + Stanisława Kowalewska – pg

WTOREK – 27 lutego 2018                                                 

   7.00   1/. + Teresa i Ryszard Kamińscy
             2/. +
Salomea Obrzeżgiewicz – pg                                              
17.00   1/. + Stanisława Kowalewska – pg  
                                
                                              poza parafią ks. kan. Z. Walczak - + Protazy Osiński – pg

ŚRODA – 28 lutego 2018

   7.00   + Kunegunda Gorzycka (imieninowa) – pg
17.00   1/. + Józef Strzelecki – pg  
            2/. + Stanisława R2, Bernard, Tadeusz i Helena Pańka                      
                                   
poza parafią ks. kan. Z. Walczak - + Józef Pączkowski – pg

CZWARTEK – 01 marca 2018                                           

  7.00   +  Helena Legumina – pg
17.00   1/. + Władysława Kurant
            2/. + Jan Ciemny – pg                                   
  
                                               poza parafią ks. kan. Z. Walczak - +Salomea Obrzeżgiewicz  – pg

PIĄTEK – 02 marca 2018                               I Piątek Miesiąca

   7.00   + Kazimiera Grzelak
16.00   + Andrzej Drzewiecki – pg  
16.30   Droga Krzyżowa
17.00   1/. + Helena Boduszek
             2/. +
Edward Golasiński

SOBOTA – 03 marca 2018                    I Sobota Miesiąca

  7.00    1/. + Kazimiera Dąbrowska (imieninowa)
             2/. +
Waldemar Osiński                                             
17.00    1/. – W intencji Kół Żywego Różańca naszej Parafii o Boże Błogosławieństwo i łaski
             2/. + Kazimierz Kułaczkowski (imieninowa)      
                                              poza parafią ks. kan. Z. Walczak - + Protazy Osiński – pg

NIEDZIELA – 04 marca 2018    III Niedziela Wielkiego Postu (II/B)                

   7.00   - Kazimierz Pniewski
   9.00
  
1/. + Kazimierz Iżycki – pg
             2/. + Kazimierz i Róża Budzyńscy
 11.00   - Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie Brzeskie
 16.30   Gorzkie Żale
 17.00   + Helena i Kazimierz Kłosowscy                  
                                       poza parafią ks. kan. Z. Walczak - + Anna Jabłońska – pg