24 grudnia 2017 - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - Parafii Św. Stanisława BM w Brześciu Kuj.                              24 grudnia 2017  - IV Niedziela Adwentu B - Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i                            Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

 

1.         Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ją godnie i tradycyjnie po katolicku. Pomocny scenariusz Wieczerzy Wigilijnej podany został każdej rodzinie wraz z opłatkiem dostarczonym do domów. Życzymy Parafianom i wszystkim Gościom radosnego świętowania Tajemnicy Bożego Narodzenia. Dziś popołudniowa msza św. wyjątkowo o godz. 15,00 (zamiast 17,00). Pasterka jak zwykle o północy. Przed pasterką - 20 min. - wspólne śpiewanie kolęd pod przewodnictwem p. organisty i chórzystów.

2.         W pierwszy dzień Bożego Narodzenia msze św. o 9,00; 11,00; 17,00. Jak zwykle nie będzie mszy św. o 7,00. W drugi dzień Bożego Narodzenia jak w niedziele i święta: 7,00; 9,00; 11,00; 17,00.

3.         Dziękujemy tym, co podzielili się w naszej świątyni produktami spożywczymi z osobami mającymi trudniejszą sytuację materialną. Z tych produktów zrobione zostały paczki żywnościowe (49) dla bardziej potrzebujących. Złożono w tym roku wyjątkowo dużo produktów a to znaczy, że są w nas pokłady dobra i wrażliwości. Dziękujemy tym, którzy pomogli je podzielić i dostarczyć do adresatów.

4.         Dziękujemy tym, co dekorowali wraz z p. Leszkiem świątynię a zwłaszcza p. Przemysławowi a p. Damianowi za dodatkowe oświetlenie w kościele.

5.         Dziś jest nowy nr Siewu Brzeskiego a w nim m.in. refleksja redaktora ks. Ireneusza Juszczyńskiego po 17 latach wydawania naszego miesięcznika i planach na przyszłość; Liturgia okresu Bożego Narodzenia od Adwentu do Matki Bożej Gromnicznej; o błogosławieństwie domów czyli kolędzie; wieści ze szkół; przypomnienie sylwetki Piotra Pawłowskiego w rok od jego śmierci, człowieka, który się pięknie wpisał w historię Brześcia Kujawskiego m.in. przez swoje publikacje w Siewie Brzeskim. Pan Piotr pochylał się nad naszą historią, teraz powinniśmy my beneficjenci jego poszukiwań i pracy pochylać się nad jego dorobkiem. Wdzięczni mu jesteśmy dar modlitwy. Zapraszamy w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) na godz. 11,00 na Mszę św. za Niego. W numerze także o spotkaniu roboczym Rady Parafialnej; odnowionych obrazach z feretronu i o inwestycjach parafialnych zrealizowanych w 2017 roku i planach na przyszły rok, z podaniem ich kosztów.

6.         Po Świętach z racji kolęd kancelaria parafialna czynna tylko od 7,30-8,30 a msze św. w dni powszednie tylko o 7,00. Zachęcamy do intensywniejszej modlitwy w intencji chorych i starszych, chcemy, aby przynajmniej przez dwa miesiące nie było żadnego pogrzebu, bo statystyczny roczny limit został już przekroczony...

7.         Od czwartku (28 grudnia) rozpoczynamy kolędę – wizytę duszpasterską rodzin. Zwyczajowo w czasie kolędy składamy ofiary kolędowe na bieżące wydatki parafialne, funkcjonowanie parafii oraz uzupełnienie zaległości parafii wobec instytucji kościelnych, bo nie zawsze udaje się wszystko regulować na bieżąco. Jak zwykle każda ofiara składana w czasie kolędy jest wpisywana do kartoteki rodziny. Także podczas tegorocznej kolędy składamy dodatkowo ofiary na kontynuowanie renowacji elewacji kościoła parafialnego i renowację w kościele poklasztornym, wyraźnie to zaznaczając. Wyjaśnione to zostało w liście ks. proboszcza do parafian, który wraz z opłatkiem zostawiał p. organista. Więcej informacji w Siewie Brzeskim.

8.         Plan kolędy na najbliższe trzy dni, więcej w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia:

czwartek  - 28.12.2017 - od godz. 9,00Jądrowice i Miechowice i Kuczyna z częścią ul. Konarskiego

·         1 ks. – Jądrowice (KW)

·         2 ks. - Jądrowice i Miechowice (IJ)

·          3 ks. -  Kuczyna i część ul. Konarskiego (KG)

piątek - 29.12.2017 - od godz. 9,00Rzadka Wola i N. Kąkowa Wola i Rzadka Wola Parcele-

·          1 ks. - Rzadka Wola od strony. Brześcia (KG)

·          2 ks. – N. Kąkowa Wola i Rzadka Wola od strony. Lubrańca (KW )

·          3 ks. - Rzadka Wola Parcele (IJ)

sobota – 30 grudnia 2017 - od g. 9,00   – Pikutkowo, Józefowo, - trasy tradycyjne

·          1 ks. – Pikutkowo  początek od strony stacji benzynowej (Stary Brześć)(KG)

·          2 ks. – Pikutkowo i Józefowo  pocz. od strony Józefowa(KW)

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Janiny Winczewskiej, l.83 z Kąkowej Woli 49 i +Waldemara Osińskiego, l.62 z Nowej Wsi, dawniej Brześć Kuj. ul. Krakowska oraz w Zakrzewie a potem w Kaliszu pogrzeb ks. Pawła Kacprzaka, l.64, proboszcza w Zakrzewie. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA  - 24 grudnia 2017                             IV Niedziela Adwentu (B/II)/ Wigilia Narodzenia Pańskiego

   7.00   + Ireneusz Rosiński R3
   9.00   1/. + Witosław Kotas – pg
             2/. + Jadwiga Latecka – pg                       
 11.00   + Mieczysław i Bronisława Jabłońscy
 15.00   + Włodzimierz Budziszewski – pg

PONIEDZIAŁEK – 25 grudnia 2017         Uroczystość Narodzenia Pańskiego

   0.00   Za parafian o ofiarodawców na świątynie brzeskie  
   9.00   1/. + Ewa Laskowska – pg
             2/. + Barbara Lewandowska, Konstanty, Helena, Marianna Nowiccy
 11.00   1/. + Krystyna, Zofia, Roman Jabłońscy
             2/. + Władysława Rojewska – pg
 17.00   + Lech Ciesielski – pg

WTOREK – 26 grudnia 2017  II Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego/święto św. Szczepana

   7.00   + Kazimierz Pniewski
   9.00   1/. + Aleksandra Balcerzak – pg
             2/. + Stanisław Żydczak                                           
 11.00   + Marianna Nowacka R24
 17.00   + Szczepan Kuligowski

ŚRODA – 27 grudnia 2017              święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

  7.00   1/. + Irena Szymczak – pg
            2/. + Jacek Kmieć – pg
            3/. + Janina Chmielewska – pg
                           

CZWARTEK – 28 grudnia 2017      święto Świętych Młodzianków, męczenników

  7.00   1/. + Marianna Ptaszyńska – pg
            2/. + Izabella Gajewska – pg
            3/. + Danuta Walczak – pg

PIĄTEK – 29 grudnia 2017  św. Tomasza Becketa, bpa i dra Kościoła                                            

   7.00   1/. + Patryk Kosztowny – pg
             2/. + Janusz Stanisławski – pg
             3/. + Józef Lewandowski i Jan Król

SOBOTA – 30 grudnia 2017

   7.00   1/. + Mariusz Kowalski – pg
             2/. + Eugeniusz Kozicki – pg
 17.00   - Msza ślubna: Tomasz i Urszula Sobczak

NIEDZIELA – 31 grudnia 2017 święto Świętej Rodziny/wsp. św. Sylwestra, pp

   7.00   + Violetta Wieczorkowska – pg
   9.00   1/. + Klara R5 i Jan Podolscy
             2/. + Za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie             
 11.00   + Aleksandra Balcerzak – pg
 17.00   1/. + Grzegorz Macek – pg
             2/. za wszystkich ochrzczonych, tych co przyjęli I-Komunię i Bierzmowanie, zaślubionych
                  oraz  Miłosierdziu Bożemu polecimy zmarłych w mijającym roku

PONIEDZIAŁEK – 01 stycznia 2018    Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi  

 

   9.00   1/. + Genowefa, Bronisław Górnik
             2/. + Za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
 11.00   + Stanisław Biesiadziński – pg
 17.00   + Marianna Szarecka  – pg