17 grudnia 2017 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie - 17 grudnia 2017  - III Niedziela Adwentu-  B   

 


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i                 Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

 

1.         Dziękujemy ks. Krzysztofowi Weredzie marianinowi ze Stoczka Klasztornego (Warmińskiego) za owocną rekolekcyjną posługę Słowa Bożego. Dziękujemy kapłanom dekanatu za posługę w konfesjonałach i Seniorom ks. kan. Zygmuntowi Walczakowi i ks. prał. Stanisławowi Mazurskiemu.

 

2.         Chorych w domach odwiedzać będziemy w piątek i sobotę (22 i 23 grudnia) w godz. 10,00 - 12,00 i 14,00 - 16,00. Zgłoszenia jeszcze dziś.

 

3.         W naszej świątyni jak co roku jest okazja do podzielenia się produktami spożywczymi z osobami mającymi trudniejszą sytuację materialną. Produkty można składać do koszy przy bocznych ołtarzach jeszcze tylko do jutra 18.12.2017 r. Z tych produktów powstaną paczki żywnościowe dla  najbardziej potrzebujących. Złożono już dość dużo produktów a to znaczy, że są w nas pokłady dobra i wrażliwości. Prosimy także o dyskretne sugestie, komu wskazane byłoby dostarczyć paczkę.

 

4.         W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ją godnie i po katolicku. Pomocny scenariusz Wieczerzy Wigilijnej podany został każdej rodzinie wraz z opłatkiem dostarczonym do domów. Pasterka jak zwykle o północy w kościele parafialnym. Przed pasterką - 20 min. -  wspólne śpiewanie kolęd pod przewodnictwem p. organisty.

 

5.         W pierwszy dzień Bożego Narodzenia msze św. o 9,00; 11,00; 17,00. Jak zwykle nie będzie mszy św. o 7,00. W drugi dzień Bożego Narodzenia jak w niedziele: 7,00; 9,00; 11,00; 17,00.

 

6.         W piątek 22 grudnia o godz. 17,30 konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić dzieci w Święta Bożego Narodzenia. Od godz. 16,30 w piątek okazja do spowiedzi.

 

7.         Po Świętach z racji kolęd kancelaria parafialna czynna tylko od 7,30-8,30.

 

8.         Zapraszamy na roraty we wtorek i piątek na godz. 17,00 i sobotę na godz. 7,00. Dzieci prosimy aby przychodząc z lampionami we wtorek przyniosły jeszcze wykonane przez siebie bombki, które zawiesimy jako ozdoby choinkowe. Jak dotąd jest pięknie, świątynia na roratach po południu jest wypełniona a pomysłowość dzieci w wykonaniu bombek i ozdób urzekają

 

9.         Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kupując świece Caritas pomagamy najuboższym dzieciom z naszej diecezji. Świece do nabycia przed świątynią, w zakrystii i kancelarii (małe po 5,-, duże po 15,-). Niech świeca Caritas – symbol pojednania, zapłonie na naszych wigilijnych stołach.

 

10.     Dostępny jest nadal nasz ścienny Brzeski Kalendarz na 2018 r. Pamiętajmy także o naszych parafianach poza granicami czy w innych miastach mieszkających, aby im ofiarować nasz kalendarz, wówczas będą duchowo bliżej nas i ten kalendarz ich ucieszy... są także jeszcze kalendarze WDR.

 

W zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki Idziemy z diecezjalnym dodatkiem Ład Boży. Dostępny jest jeszcze listopadowy nr Siewu Brzeskiego grudniowy nr będzie jeszcze w tym miesiącu.

 

11.     P. organista zakończył roznoszenie poświęconych opłatków wigilijnych do rodzin naszej parafii. Jeżeli kogoś nie zastał a chce ta rodzina otrzymać opłatek, prosimy bezpośrednio zgłaszać się do p. Marcina po mszach św.

 

12.     Spotkanie parafialnej scholi będzie w najbliższą sobotę (23.12.) o godzinie 10.30. Zachęcamy także nowych chętnych, dziewczęta i chłopców. 

 

13.     Rozpoczyna się zima, zainteresujmy się osobami starszymi czy samotnie mieszkającymi w naszym sąsiedztwie aby przyjść im z pomocą czy zgłosić potrzebę pomocy ...

 

14.     W poniedziałek i wtorek przywozić będziemy choinki do naszej świątyni. Chętnych do pomocy w ustawianiu i dekoracjach świątyni  prosimy o kontakt z ks. proboszczem lub ks. wikariuszami bądź p. kościelnym. Jeżeli ktoś ma przy domu zbędne choinki i chce ofiarować prosimy o kontakt dziś.

 

15.     W ubiegłą niedzielę odbyło spotkanie Rady Parafialnej. Omawiano: List Proboszcza do Parafian, rekolekcje adwentowe, planowany korowód na Trzech Króli, koncert kolęd 6.01., planowaną wizytację Ks. Biskupa, nawiedzenie parafii przez cudowną figurę Św. Michała Archanioła z Gargano. Ze spraw gospodarczych omówiono wykonane prace renowacyjne kościoła parafialnego i renowację XVIII-wiecznych obrazów z feretronów kościoła poklasztornego, z podaniem sum wydanych i otrzymanych dotacji i wkładu własnego parafii. Na nowy rok pozostało nam jeszcze długu ok. 30 tys. ale to i tak mniej niż bywało w przeszłości. Omówiono plany gospodarcze na przyszły rok: ciąg dalszy renowacji elewacji świątyni parafialnej, częściowa dopuszczalna przez konserwatorów zabytków likwidacja ruin przy kościele po dawnej organistówce (prawdopodobnej średniowiecznej zbrojowni) i na miarę możliwości renowacja i konserwacja ruchomych zabytków z kościoła poklasztornego. Rozmawiano o planach wykonania utwardzonej drogi dojazdowej do śmietników na cmentarzu, i utwardzenie niektórych bocznych alejek (mamy stare płytki sprzed kościoła) ale ktoś musi przygotować teren i to zrobić. Problemem jest jednak brak funduszy, bo praktycznie wszystkie przychody z cmentarza przeznacza się na wywóz śmieci i opłaty za wodę. Będziemy chcieli jakoś temu zaradzić. Radni Parafialni prosili by zaapelować do parafian, by wsparli tę inicjatywę...

 

16.     Dziękujemy tym, co ofiarami i modlitwą wspierają prace renowacyjne naszych świątyń. Ofiary można składać u księdza lub wpłacać na konto par. podane w Siewie Brzeskim i na str. intern. parafii: 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

 

 

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. +Elżbiety Szymczak, l.60 z Jądrowic 31. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


INTENCJE MSZALNE:


 

NIEDZIELA  - 17 grudnia 2017     III Niedziela Adwentu (B/II)

INTENCJE MSZALNE PARAFII ŚW. STANISŁAWA BM
W BRZEŚCIU KUJAWSKIM 17-26.12.2017

   7.00   + Helena R29 i Andrzej R25 Winczewscy
   9.00   1/. + Genowefa i Józef Wojciechowscy
             2/. + Genowefa i Bolesław Szarwas                                                                                                                                                        
 11.00   + Bogumił Radecki R23, Anna i Józef Radeccy
 17.00   + Za parafian i ofiarodawców na świątynie
brzeskie

PONIEDZIAŁEK – 18 grudnia 2017                                                             

  7.00   + Anna Waszak R10 – pg
17.00  
1/. + Paweł Olek – pg 
            2/. + Tadeusz Rępalski – pg

poza par. ks. kan. Z. Walczak - +Zofia Kulińska  – pg

WTOREK – 19 grudnia 2017                                                                                                   

   7.00   + Stanisława R4, Ksawery R32 i Roman R1 Kotasowie
 17.00   1/. + Lech Ciesielski (ur.) – pg
(
Roraty) 2/. + Kazimierz Ciupalski – pg
poza par. ks. kan. Z. Walczak - +Radosław Górecki  – pg

ŚRODA – 20 grudnia 2017

  7.00   + Jan R1 i Zuzanna Woźniak – pg
17.00   1/. + Zofia i Teodor Chybcińscy
            2/. + Roman Pawłowski – pg

poza par. ks. kan. Z. Walczak - +Ryszard Osiński  – pg                                

CZWARTEK – 21 grudnia 2017

  7.00   + Mieczysław Wałęsa – pg
17.00   1/. + Wincenty Karczewski – pg
            2/. + Wiesław Kruszczyński – pg

poza par. ks. kan. Z. Walczak - +Ewa Laskowska  – pg

PIĄTEK – 22 grudnia 2017       I dzień zimy   

   7.00   + Marianna Szarecka – pg
 17.00   1/. + Stanisława Kobus – pg

(Roraty2/. + Genowefa Pietrzak – pg
poza par. ks. kan. Z. Walczak - +Paweł Borkowski  – pg

SOBOTA – 23 grudnia 2017

   7.00   1/. + Mariusz Kowalski – pg
(
Roraty) 2/. + Ewa Weznerowicz – pg
 17.00   1/. + Zofia Święcicka – pg
             2/. + Roman Drzewiecki R10 i zmarli rodzice Janina i Bronisław
poza par. ks. kan. Z. Walczak - +Ewa Nowakowska  – pg

NIEDZIELA – 24 grudnia 2017IV Niedziela Adwentu/Wigilia Narodzenia Pańskiego

   7.00   + Ireneusz Rosiński R3 (rez.)
   9.00   1/. + Witosław Kotas – pg
             2/. + Jadwiga Latecka – pg                                                                                                                                                      
 11.00   + Mieczysław i Bronisława Jabłońscy (rez.)
 15.00   + Włodzimierz Budziszewski – pg

PONIEDZIAŁEK – 25 grudnia 2017  Uroczystość Narodzenia Pańskiego                      

  0.00   Za parafian o ofiarodawców na świątynie brzeskie   
   9.00   1/. + Ewa Laskowska – pg
             2/. + Barbara Lewandowska, Konstanty, Helena, Marianna Nowiccy
 11.00   1/. + Krystyna, Zofia, Roman Jabłońscy
             2/. + Władysława Rojewska – pg
 17.00   + Lech Ciesielski – pg

WTOREK – 26 grudnia 2017   II Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego/święto św. Szczepana 

   7.00   + Kazimierz Pniewski
   9.00   1/. + Aleksandra Balcerzak – pg
             2/. + Stanisław Żydczak (rez.)                                                                                                                                                    
 11.00   + Marianna Nowacka R24
 17.00   + Szczepan Kuligowski