24 czerwca - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 24 czerwca 2012 r. – XII niedz. zw.

1. Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii: Parafian, Gości i Rodaków parafii. Solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

2. Proboszcz Parafii ks. prał. Ireneusz Juszczyński składa serdeczne podziękowania parafianom, władzom gminy i powiatu oraz przyjaciołom i bliskim za wszelkie wyrazy życzliwości i modlitwę w jego intencji z racji 40-lecia kapłaństwa i zapewnia o wzajemnej pamięci i modlitwie.

3. W najbliższą środę o 17,00 w naszej świątyni Ks. Bp Stanisław Gębicki udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W tym dniu po południu będzie msza św. tylko o 17,00 (nie będzie o 18,000. Spowiedź dla bierzmowanych będzie we wtorek o godz. 16,00  i po spowiedzi o 16,30 ostatnia próba liturgii bierzmowania.

4. W dzisiejszą niedzielę, 24 czerwca, w Wieńcu podczas Mszy św. o 11,30 oficjalne pożegnanie proboszcza ks. kan. Jerzego Etynkowskiego odchodzącego na emeryturę.

5. Także w naszej parafii będzie zmiana personalna, z dniem 30.06.2012 ks. dr Piotr Stolecki przestanie być wikariuszem w par. Brześć Kuj. a zostaje dyrektorem Katolickiego Centrum Rodziny we Włocławku. Dziękujemy Ks. Doktorowi za posługę w Brześciu i życzymy owocnej posługi na nowym stanowisku. Nowym wikariuszem w Brześciu Kuj. mianowany został ks. mgr Grzegorz Barański, dotychczas wikariusz Par. NSPJ w Turku.

6. Rozpoczęliśmy prace remontowe kościoła poklasztornego. Na czas prac (ok. 3 miesiące) niedzielna Msza św. o 7,30 jest odprawiana w kościele parafialnym a nie w poklasztornym. Prośba do wszystkich, którzy mogą się włączyć w ratowanie tego XIII-wiecznego zabytku, jednego z najistotniejszych zabytków naszego miasta... Dziękujemy za ofiary już składane na ten cel...

7. Od ostatniej soboty czerwca (najbliższej) do ostatniej września wieczorne msze św. sobotnie o g. 18,00  będą z liturgii niedzielnej i z homilią niedzielną. Przypominamy o tym wyjeżdżającym na niedzielę czy w niedzielę o możliwości uczestnictwa we mszy św. sobotniej.

8. Podobnie jak w latach ubiegłych porządek mszy św. niedzielnych i świątecznych w lipcu i sierpniu będzie nieco inny: 7,30; 9,00; 11,00 (suma); 17,00.  Zatem już od najbliższej niedzieli - 01 lipca nowy wakacyjny porządek. Chrzty (II i IV niedziela miesiąca) podczas mszy św. o 11,00.

9. W dniach od 9.lipca do 13. lipca - rekolekcje dla młodzieży żeńskiej w Zalesiu Górnym u Sióstr Św. Elżbiety, chętnych zapraszamy a informacji udziela S. Urszula.

10. Prasa katolicka Przewodnik Katolicki i, Cuda i łaski Boże, Nasza Arka oraz nowy numer Miłujcie się do nabycia w zakrystii. Bieżący numer Siewu Brzeskiego i niektóre z wcześniejszych do nabycia jeszcze na stoliku pod chórem, ofiarę składamy do puszki tam się znajdującej.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby + Anny Przewozikowskiej,  l.88 z ul. Zaułek 3; +Natalii Talarek, l.79 z ul. Krakowskiej 19; +Mirosława Wrzeszczyńskiego, l.54 z Kuczyny 2. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin parafian polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek..

Zapowiedzi przedślubne - 24.06.2012 r.

* Tomasz Żydczak, kawaler, zam. Falborz Kolonia 23, par. tut.
Iwona Emilia Wieczorkowska, panna, zam. Redecz Kalny 33, par. Lubraniec
* Kamil Lasocki, kawaler, zam. Brześć Kujawski ul. Traugutta 18/3
Sandra Krasucka, panna, zam. Świerczyn 41, par. Świerczyn

Niedziela  – 24 czerwca 2012               XII Niedziela Zwykła

7.30  + Jan Jankowski
  9.00  + Tadeusz Wieczorek, Teresa, Józef Deruccy, Anna, Andrzej Wieczorek
10.30  + Maria, Jan Drzewuccy
12.00 W intencji Parafian
17.00 + Tadeusz Stanny

Poniedziałek  – 25 czerwca 2012

7.00  1/ + Jan, Marianna, Roman, Zofia Jabłońscy
          2/ + Jan Banasiak – pg
          3/ + Bogumiła Daroszewska – pg
18.00  + Jan Szarecki (imieninowa)

Wtorek – 26 czerwca 2012

7.00  1/ + Genowefa Balcerak – pg
          2/ + Apolonia Budzyńska – pg
          3/ + Bogusław Błochowicz - pg
18.00  + Zofia i Franciszek Osińscy

Środa - 27 czerwca 2012    św. Cyryla Aleksandryjskiego, BDK

7.00  1/ + Józef Kubajka – pg
            2/ + Sabina Obrzezgiewicz – pg
17.00  1/ W intencji Bierzmowanych (ks. Biskup)
          2/ + Przemysław Spychalski
          3/ + Władysława, Wiesław Żukowscy

Czwartek  – 28 czerwca 2012  św. Ireneusza, biskupa i męczennika

7.00  1/ O błogosł. Boże
          2/ + Stanisław Polakowski – pg
18.00  1/ + Jadwiga Michalak - pg
          2/ + Adam (7 r.), Janina Budziszewscy

Piątek  – 29 czerwca 2012  uroczystość -  św. Apostołów Piotra i Pawła

7.00  1/ + Jolanta Szafrańska – pg
          2/ + Stanisława Stanisławska – pg
18.00 1/ + Bogusław Zawadzki - pg
         2/ + Józef Krysiński - pg

Sobota  – 30 czerwca 2012

7.00  1/ + Mieczysław Szczupakowski - pg
          2/ + Zofia Szulczewska – pg
18.00  1/ + ks. Franciszek Spychała (6 r.)
          2/ + Kunegunda Zalesińska, zm. z rodz. Budzyńskich

Niedziela  – 01 lipca 2012             XIII Niedziela Zwykła

7.30 -  W intencji Parafian
  9.00  + Józef, Helena, Stefan Nowiccy -