1 lipca - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 1 lipca 2012 r. – XIII niedz. zw. Roku liturgicznego

1. Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii: Parafian, Gości i Rodaków parafii. Solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę na cele inwestycyjne w parafii. Mamy bowiem wydatki związane z remontem kościoła poklasztornego.

3. Trwają prace przy wymianie dachu kościoła poklasztornego. Dziękujemy za ofiary już składane na ten cel. Prośba do wszystkich, którzy mogą się włączyć w ratowanie tego XIII-wiecznego zabytku, jednego z najistotniejszych zabytków naszego miasta...Na czas prac (ok. 3 miesiące) niedzielna Msza św. o 7,30 jest odprawiana w kościele parafialnym.

4. Z dniem wczorajszym nowym wikariuszem Parafii w Brześciu Kuj. mianowany został   ks. mgr Grzegorz Barański, dotychczas wikariusz Par. Najśw. Serca Pana Jezusa w Turku. Witamy serdecznie i życzymy owocnego posługiwania duszpasterskiego...

5. Wieczorne msze św. sobotnie o g. 18,00  są z liturgii niedzielnej i z homilią niedzielną i ogłoszeniami i tak będzie do ostatniej soboty września. Przypominamy wyjeżdżającym na niedzielę czy w niedzielę o możliwości uczestnictwa we mszy św. sobotniej.

6. Podobnie jak w latach ubiegłych porządek mszy św. niedzielnych i świątecznych w lipcu i sierpniu jest nieco inny: 7,30; 9,00; 11,00 (suma); 17,00.  Zatem już od dzisiejszej niedzieli - 01 lipca nowy wakacyjny porządek.

7. Przypominamy, że Chrzty odbywają się zwykle w II i IV niedzielę miesiąca podczas sumy, w wakacje na mszy św. o g. 11,00.

8. W tym tygodniu przypada I-czwartek., I-piątek i I-sobota miesiąca.  Msze św. w I-piątek o 7.00; 17.00 (dla dzieci) i 18.00 (dla gimnazjalistów i dorosłych).  Okazja do spowiedzi na pół godziny przed mszami św. Przypominamy o praktyce pierwszopiątkowych Komunii św. dla przygotowujących się do bierzmowania w przyszłym roku i dzieciom (zwłaszcza po I-Komunii św.)

9. Przypominamy, że w pierwsze piątki miesiąca po południu kancelaria par. jest nieczynna.

10. W dniach od 9.lipca do 13. lipca - rekolekcje dla młodzieży żeńskiej w Zalesiu Górnym k/Warszawy u Sióstr Elżbietanek, chętne zapraszamy a informacji udziela S. Urszula.

11. Przewodnik Katolicki i pozostała prasa katolicka do nabycia w zakrystii. Bieżący numer Siewu Brzeskiego i niektóre z wcześniejszych do nabycia jeszcze na stoliku pod chórem, ofiarę składamy do puszki tam się znajdującej.

12. W minionym tyg. odbył się pogrzeb + Czesława Polaka, l.77 z Miechowic Par. 27,  we wtorek będzie pogrzeb + Marii Kotlewskiej, l.66 z ul. Traugutta 25  Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin parafian polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek..

Zapowiedzi przedślubne - 01.07.2012 r.

* Tomasz Żydczak, kawaler, zam. Falborz Kolonia 23, par. tut.
Iwona Emilia Wieczorkowska, panna, zam. Redecz Kalny 33, par. Lubraniec
Kamil Lasocki, kawaler, zam. Brześć Kujawski ul. Traugutta 18/3
Sandra Krasucka, panna, zam. Świerczyn 41, par. Świerczyn
* Marek Białobłocki, kawaler, zam. Rusinowo, par. Św. Trójcy w Rypinie
Patrycja Ewelina Polak, panna, zam. Kuczyna 6a, par. tut.
* Karol Andrzej Kaczorowski, kawaler, zam. Brześć Kujawski ul. Sawickiej 10

Piątek   –  06 lipca 2012           pierwszy piątek miesiąca

7.00    + Jan Banasiak – pg
17.00    + Halina Szumińska - pg