17 czerwca - Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - 17 czerwca 2012r. - XI niedz. zw. Roku liturgicznego

1. Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii: Parafian, Gości i Rodaków parafii. Solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

2. Dziś o 12,00 – Msza św. dziękczynna w 40-lecie kapłaństwa proboszcza naszej parafii ks. prał. Ireneusza Juszczyńskiego.

3. Rozpoczęliśmy prace remontowe kościoła poklasztornego. Na czas prac (ok. 3 miesiące) niedzielna Msza św. o 7,30 jest odprawiana w kościele parafialnym a nie w poklasztornym. Prośba do wszystkich, którzy mogą się włączyć w ratowanie tego XIII-wiecznego zabytku, jednego z najistotniejszych zabytków naszego miasta... Dziękujemy za ofiary już składane na ten cel...

4. Od ostatniej soboty czerwca do ostatniej września wieczorne msze św. sobotnie o g. 18,00 będą z liturgii niedzielnej i z homilią niedzielną. Przypominamy o tym, którzy wyjeżdżają na niedzielę czy w niedzielę o możliwości uczestnictwa we mszy św. sobotniej.

5. Podobnie jak w latach ubiegłych porządek mszy św. niedzielnych i świątecznych w lipcu i sierpniu będzie nieco inny: 7,30; 9,00; 11,00; 17,00. Do końca czerwca porządek będzie dotychczasowy a dopiero od niedzieli 01 lipca nowy wakacyjny.

6. W czwartek w szczególniejszy sposób będziemy modlić się w intencji naszego biskupa Wiesława Alojzego Meringa z racji święta Patrona i 40-rocznicy święceń kapłańskich.

7. Organizowana jest w najbliższy czwartek, 21 czerwca, pielgrzymka autokarowa do Częstochowy dla młodzieży która w tym roku przyjmie Sakrament Bierzmowania. Są jeszcze wolne miejsca, jeśli ktoś z dorosłych lub młodzieży chciałby wziąć udział w tej pielgrzymce, zachęcamy. Zgłoszenia do Siostry Urszuli M. Boguckiej lub Ks. Piotra Kowalskiego (koszt 50 zł).

8. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, w Wieńcu podczas Mszy św. o 11,30 oficjalne pożegnanie ks. kan. Jerzego Etynkowskiego odchodzącego na emeryturę.

9. W gablocie przed świątynią można zapoznać się z zasadami naboru do gimnazjum i liceum w Zespole Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza. W kancelarii i u katechetów można otrzymać ulotki z informacjami o szkole.

10. Dziś przed świątynią jest jeszcze do nabycia nowy, czerwcowy numer Siewu Brzeskiego. A w nim m.in. wspomnienia ks. kan. Jerzego Etynkowskiego z jego 33-letniej pracy duszpasterskiej w Wieńcu, z dniem 30 czerwca przechodzi bowiem na emeryturę i zamieszka w domu księży emerytów w Michelinie; wydarzenia z parafii Brześć Kuj. i Par. Wieniec; wieści ze szkół oraz regulamin cmentarza parafialnego w Brześciu Kuj.

11. W dniach od 9.lipca do 13. lipca będą rekolekcje dla młodzieży żeńskiej w Zalesiu Górnym u Sióstr Św. Elżbiety, chętnych zapraszamy a informacji udziela S. Urszula.

12. Prasa katolicka Przewodnik Katolicki i, Cuda i łaski Boże, Nasza Arka oraz nowy numer Miłujcie się do nabycia w zakrystii. Niektóre z tegorocznych wcześniejszych numerów Siewu Brzeskiego do nabycia jeszcze na stoliku pod chórem, ofiarę składamy do puszki tam się znajdującej.

13. Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim, Tomasz Chymkowski przesłał prośbę o podanie ogłoszenia: Szanowni Państwo, „Dla zachowania tradycyjnych smaków oraz promocji regionu, Brześć Kujawski będzie po raz kolejny organizatorem „Święta Żuru Kujawskiego". W najbliższą sobotę 23 czerwca br. na boisku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu już od godziny 14.00 na mieszkańców i gości Grodu Łokietka czekać będzie szereg atrakcji między innymi: konkurs gotowania żuru, XIII Międzynarodowy Turniej Miast Królewskich w Boksie, pokaz tańca, nocna niespodzianka z gwiazdami, a także koncert laureatki tegorocznych Super Jedynek - Sylwii Grzeszczak. Patronat nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Starosta Włocławski”.

14. Jutro przypada 23 rocznica śmierci ks. Bolesława Trafalskiego byłego proboszcza brzeskiego. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Józefa Kubajki, l. 85 z ul. Krakowskiej 36, zasłużonego dla naszego środowiska strażaka. Byłych duszpasterzy, wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z rodzin parafian polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek..

Niedziela  – 17 czerwca 2012 - XI Niedziela Zwykła

7.30  + Józef Ratajczyk
  9.00  + O szczęśliwe zbiory, błogosł. Boże w gospodarstwie, zdrowie w rodzinie
10.30  - W intencji Parafian
12.00  - Dziękczynna w 40-lecie kapłaństwa proboszcza ks. prał. Ireneusza Juszczyńskiego
17.00  + Stanisław Kottas i zm. Rodzice

Piątek  – 22 czerwca 2012

7.00  1/ + Genowefa Osińska - pg
          2/ +  Mieczysław Szczupakowski – pg
18.00  1/ + Zdzisław Zieliński (2 r.)
          2/ + Joanna, Eugeniusz, Jan Stefańscy

Sobota  – 23 czerwca 2012 - Dzień Ojca

7.00  1/ + Jan Zieliński – pg
         2/ + Jan Płucienniczak (13 r.)
         3/ + Zbigniew Zieliński - pg
18.00 1/ + Marian Pudłowski (3 r.)
         2/ + Józef Operacz (4 r.)

Niedziela  – 24 czerwca 2012 - XII Niedziela Zwykła

7.30    + Jan Jankowski