10 września 2023 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 10 sierpnia 2023 - XXIII Niedziela Zwykła


1. Nawiedzenie Kopi Obrazu Jasnogórskiego naszej Parafii będzie miało ono miejsce 23/24 września. Sobota- niedziela. W piątek było spotkanie z druhami strażakami, trasa przyjazdu do obrazu Parafii. Straż eskortuje obraz od Kruszyna poprzez Guźlin, ul. Wojska Polskiego, Krakowska, Żeromskiego i Narutowicza do Placu Wł. Łokietka. Tu czekamy wszyscy i procesyjnie ruszamy do Kościoła. Z naszej Parafii obraz rusza do Parafii Kruszyn.

Guźlin- Sokołowo, Rzadka Wola

Wojska Polskiego- Jądrowice, Mickiewicza

Krakowska i Żeromskiego-  ul. Kolejowa, Falborz Parcele

Narutowicza- Pikutkowo, Traugutta blok 25, 28,30

Plac Władysław Łokietka- Starobrzeska Kolonia, Rumaki i Miechowice

Dubois- Kuczyna, ul. Głowackiego

Targowa – Stary Brześć, ( przenieść Królewska do pomocy przy kościele)

Teren Kościoła- Falborek, ul Kilińskiego, Polna, Królewska i Konarskiego (Pani Izabela Mikołajczyk)

Przy okazji ubierania trasy przejazdu. To każdy z przygotowujących wybiera formę wsparcia tego zadania. Na naszym spotkaniu organizacyjnym w tym tyg. nie padło z mojej strony żadne słowo o jakiejkolwiek zbiórce i to jeszcze obowiązkowej i nie mniejszej niż 20 zł. Jeśli takie są to tylko i wyłącznie z inicjatywy samych organizatorów.


2. Zachęcam do nabywania pracy katolickiej, tyg. Idziemy wraz z Ładem Bożym. Serdecznie zapraszam. 


3. Bardzo proszę o zabranie folderów z programem Rekolekcji i samego Nawiedzenia. Proszę o zabieranie 1 folderka dla rodziny. Szczególnie proszę o zabranie dla tych rodzin, które z różnych racji  są rzadziej kościele. Zachęcam i zapraszam do licznego zgromadzenia nas na tym wyjątkowym bo przecież raz na prawie co 50 lat Uroczystości. Niech nas nie braknie przy Matce Bożej.


4. Bardzo proszę o ubranie naszych obejść z racji Nawiedzenia. Nie tylko trasę przejazdu, ale przecież to święto całej Parafii. Dzieci w szkołach na lekcjach Religi niech zrobią chorągiewki, najprościej jak się  da i nimi ozdobią swoje domy. Możliwości jest bardzo wiele. Każdy dom w parafii swoim wystrojem niech wita Matkę Częstochowską.


5. Pragnę poinformować wszystkich, że przy okazji Nawiedzenia, towarzyszą temu różne okoliczności przyboczne. Sprzedaż różańca, obrazków, robienie zdjęć i sprzedaż, to nie jest związane z Klasztorem, ojcami Paulinami czy jakąkolwiek instytucją Kościelną. To są osoby świeckie, które przy tej okazji zarabiają. Każdy ma wolny wybór, ale bardzo proszę o bardzo ostrożne podejście do tego tematu.


6. Bardzo proszę o wsparcie i przywitanie Matki Bożej przez dzieci, które były u I Komunii św. w tym roku. Dziewczynki o asystę do sypania kwiatków, chłopców o obecność w ten jeden może ich raz w życiu towarzyszenie Matce Jasnogórskiej. To naprawdę wyjątkowe wydarzenie. 


7. Spotkanie z sołtysami, kołami Gospodyń wiejskich i wszystkich który chciały by się włączyć w przygotowaniu Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej w sobotę o godzinie 16.30. To jeszcze jedno mające spiąć już szczegółowo pewne rzeczy. 


8. Bardzo dziękuję za pomoc w przywiezieniu wystawy o Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej i historii Nawiedzenia Obrazu panom: Józef Daczkowski z Bielaw, Henryk Łączkowski-Rzadka Wola, Roman Kamiński –Kąkowa Wola Parcele, Piotr Młynarkiewicz –ul. Królewska, Władysław Gruszecki- ul. Królewska, Paweł Ochmański- Pikutkowo, Dawid Polnisiak- Traugutta i Ks. Krzysztofowi Maciaszkowi. Bóg zapłać. 


9. We wtorek 19 września 2023 r. w Domu Świętego Józefa (Plac Kopernika 7 – prałatówka przy włocławskiej katedrze) odbędzie się konferencja dla kobiet pt. „Taka jaka jesteś, jesteś fajna”. Rozpoczęcie o godzinie 19 – spotkanie potrwa około 2 godzin. Wstęp wolny. Celem spotkania jest pokazanie kobietom prawdziwego piękna, jakim obdarzył je Pan Bóg. Prelegentkami są panie Jolanta Zatorska i Izabela Chmielewska, które od lat prowadzą kursy dla kobiet w ramach Akademii Rozwoju Talentów. Jednym z kierunków tejże Akademii jest Formacja Kobiet, której zajęcia odbywają się we Włocławku już od 2020 roku. Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla kobiet 19 września. ( Plakat w gablocie)


10. Tak jak obiecałem w pierwszym tygodniu pobytu w Parafii, co kwartał będę mówił jaka kwota została złożona przez parafian z racji Tacy Gospodarczej w każda pierwszą niedziele miesiąca. Lipiec-4350 zł, sierpień 3970 i wrzesień 4860 zł, razem czyni kwotę 13 180 zł. Za ten dar i wasze wsparcie Wielkie Bóg zapłać. Pragnę nadmienić że wszystkie zobowiązania są regulowane na bieżąco. 
INTENCJE MSZALNE:


Poniedziałek - 11.09.2023

Godz. 7.00  + Krystyna Musiał

Godz. 18.00 1) + Stanisław Glonek

                  2) + Janina (15 r.śm.) Katolik, Eugeniusz, Sławomir, Urszula Katolik- int. rodz.


Wtorek - 12.09.2023

Godz. 7.00  + Urszula Jabłońska 

Godz. 18.00  1) Krzysztof Włodarzewski

                2) + Leokadia Krygier

                3) Krystyna Kaźmierczak – int. córki Kingi z rodz.


Środa - 13.09.2023

Godz. 7.00   + Władysław Strzeszewski – int. siostrzeńca Daniela z rodz.

Godz. 18.00  Nabożeństwo Fatimskie

1)+Stefan Szałek- int. Janusza Piaseckiego z rodziną

2) - Intencje zbiorowe - Nabożeństwo Fatimskie

+Waldemar Nowicki 

+Jan Danielewski

+Natalia Osińska

+Genowefa Budzyńska

+ Wanda Jewsiejew

+Dariusz Kołucki

+ Zbigniew Czarnecki

+Adam Żebrowski

+Władysław Kamiński

+Władysława, Wacław (46 r.śm.) i Ryszard Andrzejewscy

+Damian Mroczkowski

+Jadwiga Lewandowska

+Władysław Rokicki

+Tadeusz Drożdzewski

+ Jadwiga Rogiewicz

 

Czwartek - 14.09.2023

Godz. 7.00  + Urszula Jabłońska

Godz. 18.00 1) +Jarosław Andrzejewski ( 1 r.śm.)

                     2) + Bogdan Binczarski 

                     3) + Krystyna Binczarska


Piątek - 15.09.2023

Godz. 7.00  +Tadeusz Drożdzewski

Godz. 18.00 1) + Wanda Terpińska, Eugeniusz Balcerak, Piotr Suchara

                  2) +Mariola Kleparska

                  3) + Jan Włodzimierz Kuciński – int. syna Krzysztofa z rodziną.

                   Chrzest Pola Kubiak


Sobota - 16.09.2023

Godz. 7.00  +Maria Osowska

Godz. 18.00  1) + Jarzębińska Aneta ( 2 r.śm.)

                   2) + Jan Rembas- int. Henryka Budzyńskiego z rodz.


Niedziela - 17.09.2023

Godz. 7.00  + Krystyna i Stanisław Pałgan

Godz. 9.00  1) + Maria, Jan, Marcin Osińscy, Waldemar Nowicki

                  2) + Cecylia ( 25 r.śm.)Barbara i Marian Wojtczak.

Godz. 11.00  1) + Maria, Mieczysław, Daniel Rozalia Józef Najberg, Maria, Adam Edward Palusińscy

                   2) O Boże błogosławieństwo dla Marleny w 41 Rocznicę urodzin

                   Chrzest – Maja Janart, Kornelia Jaroszewska

Godz. 17.00  + Elżbieta Osinska