17 września 2023 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 17 sierpnia 2023 - XXIV Niedziela Zwykła

 

 

1. Nawiedzenie Kopi Obrazu Jasnogórskiego naszej Parafii będzie miało ono miejsce 23/24 września. Sobota- niedziela. W piątek było spotkanie z druhami strażakami, trasa przyjazdu do obrazu Parafii. Straż eskortuje obraz od Kruszyna poprzez Guźlin, ul. Wojska Polskiego, Krakowska, Żeromskiego i Narutowicza do Placu Wł. Łokietka. Tu czekamy wszyscy i procesyjnie ruszamy do Kościoła. Z naszej Parafii obraz rusza do Parafii Kruszyn.


2. Zachęcam do nabywania pracy katolickiej, tyg. Idziemy wraz z Ładem Bożym. Serdecznie zapraszam. 


3. Zapraszam bardzo serdecznie do uczestnictwa i skorzystania z czasu Rekolekcji przygotowujących nasz do Spotkania z Matką Bożą w jej cudownym obrazie Jasnogórskim. Plan dostępny na stronie internetowej. Zachęcam młodzież i dzieci do przyjścia i skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. 


4. Bardzo proszę o ubranie naszych obejść z racji Nawiedzenia. Nie tylko trasę przejazdu, ale przecież to święto całej Parafii. Dzieci w szkołach na lekcjach Religi niech zrobią chorągiewki, najprościej jak się  da i nimi ozdobią swoje domy. Możliwości jest bardzo wiele. Każdy dom w parafii swoim wystrojem niech wita Matkę Częstochowską.


5. Pragnę poinformować że w sobotę 23 września nie będzie Mszy św. rano o godzinie 7.00. W niedziele natomiast Eucharystia o godzinie 7.00 rano w Kościele Parafialnym. Nie ma Mszy św. w Kościele Podominikańskim  w tym dniu.


6. Bardzo proszę o wsparcie i przywitanie Matki Bożej przez dzieci, które były u I Komunii św. w tym roku. Dziewczynki o asystę do sypania kwiatków, chłopców o obecność w ten jeden może ich raz w życiu towarzyszenie Matce Jasnogórskiej. To naprawdę wyjątkowe wydarzenie. 


7. Dziękuję bardzo już wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie trasy przejazdu Obrazu i wszystkim, którzy przystroili swoje domy czy obejścia na to wyjątkowe spotkanie. 


8. Już pragnę poinformować że Nasz Odpust z racji Matki Bożej Różańcowej będzie miał miejsce  8 października, czyli drugą niedziele października , gdyż tak zostało to zapisane w roku ubiegłym i zostały przyjęte intencje Mszy św. Będzie mała zmiana godziny. Suma odpustowa rozpocznie się procesją do stacji przy których będziemy odmawiać dziesiątek różańca świętego o godzinie 11. 00. Po procesji Eucharystia Odpustowa w kościele podominikańskim. Postaram się przy tej okazji na prośbę parafian poprawić nagłośnienie, szczególnie z tyłu tej świątyni, w której suma będzie miała miejsce. INTENCJE MSZALNE:

 

Poniedziałek - 18.09.2023

Godz. 7.00  + Stanisław Glonek

Godz. 18.00 1) + Mieczysław Wałęsa, Sabina i Wojciech Przekwas

                    2) + Teresa Sylwester Lewandowscy

                    3) + Marianna Jankowska- Int. wnuczki Katarzyny z rodz.


Wtorek - 19.09.2023

Godz. 7.00  + Stanisław Glonek

Godz. 18.00  1) + Teodor Wódkowski ( 19 r.śm.), Irena, Zdzisław Wódkowscy

                      2) + Edward Sikorski ( 1 r.śm.) i Edward Woźnmiak


Środa - 20.09.2023

Godz. 7.00 + Stanisław Glonek 

Godz. 18.  1) + Dariusz Danielewski

                  2) + Genowefa Budzyńska ( 1 r.śm)

                  3) + Stefan Olszewski – int. Jakuba z rodz.


Czwartek - 21.09.2023

Godz. 7.00  + Stanisław Glonek 

Godz. 10.30  + Zofia Kierzek- int. Iwony i Jacka z rodz.

Godz. 16.00  + Ryszard Golasinski – int. siostrzenicy Gosi z rodz.

Godz. 18.00 1) +Eugeniusz Kowalewski  ( 1 r.śm.)

                     2) + Genowefa Budzyńska 

                     3) + Jan Włodzimierz Kuciński – int. Kariny i Wojciecha Rakowskich


Piątek - 22.09.2023

Godz. 7.00  +Stanisław Glonek 

Godz. 10.30  + Marianna Bajerska – int. Jolanty i Krzysztofa

Godz. 16.00  + Piotr OKlejak – int. córki i z mamą i wnukiem.

Godz. 17.00  Ślub: Anna Ptaszyńska/Piotr Kaliski

Godz. 18.00 1) Krzysztof Włodarzewski

                    2) + Władysław Strzeszewski – int. Chrześniaka Michała


Sobota - 23.09.2023

Godz. 18.00  1)  + Stanisław Glonek

                     2)  + Stanisław Humański 


Niedziela - 24.09.2023

Godz. 0.00  Msza Święta w intencji powołań- Msza św. Pasterska Nawiedzenie Obrazu Matki Jasnogórskiej

Godz. 7.00  Za Parafian

Godz. 9.00  1) + Ewelina Zielińska ( 20 r.śm)

                   2) + Stanisław Glonek

Godz. 11.00  1) + Piotr Ochmański ( 2 r.śm.)

                     2) + Marek Orzechowski

                 Chrzest – Maja Janart

Godz. 15.30  1)  Msza św. Dziękczynna za czas Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej

                     2) + Sławomir Walczak ( 20 r.śm.) Izydor Żydczak