3 września 2023 - Ogłoszenia

 

 Ogłoszenia - 3 sierpnia 2023 - XXII Niedziela Zwykła1.Jutro rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego i Katechetycznego. Polećmy dzieci, wychowawców, nauczycieli opiece Matki Bożej i prośmy dobrego Pana o potrzebne siły i wszelkie łaski. 


2. Już we wrześniu w naszej Parafii będzie miało miejsce Nawiedzenie  kopi Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej Parafii będzie miało ono miejsce 23/24 września. Sobota- niedziela. W piątek było spotkanie z druhami strażakami, trasa przyjazdu do obrazu Parafii. Straż eskortuje obraz od Kruszyna poprzez Guźlin, ul. Wojska Polskiego, Krakowska, Żeromskiego i Narutowicza do Placu Wł. Łokietka. Tu czekamy wszyscy i procesyjnie ruszamy do Kościoła. Z naszej Parafii obraz rusza do Parafii Kruszyn. Dlatego trasa jest bardzo podobna. Pl. Łokietka, Dubois, Targowa, Krakowska i Wojska Polskiego i Guźlin… 

Guźlin- Sokołowo, Rzadka Wola

Wojska Polskiego- Jądrowice, Mickiewicza

Krakowska i Żeromskiego-  ul. Kolejowa, Falborz Parcele

Narutowicza- Pikutkowo, Traugutta blok 25, 28,30

Plac Władysław Łokietka- Starobrzeska Kolonia, Rumaki i Miechowice

Dubois- Kuczyna, ul. Głowackiego

Targowa – Stary Brześć, ul. Królewska

Teren Kościoła- Falborek, ul Kilińskiego i Polna


3. Zachęcam do nabywania pracy katolickiej, tyg. Idziemy wraz z Ładem Bożym. Serdecznie zapraszam. 


4. W tym tygodniu będą mam nadzieję folderki z programem Rekolekcji przygotowujących nas do Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej i samego Nawiedzenia. Będziemy chcieli je dostarczyć jak największej liczbie Parafian. Bardzo zapraszam i apeluję o obecność i dania świadectwa naszej wiary i ufności wobec Matki


5. Bardzo proszę o wsparcie i przywitanie Matki Bożej przez dzieci, które były u I Komunii św. w tym roku. Dziewczynki o asystę do sypania kwiatków, chłopców o obecność w ten jeden może ich raz w życiu towarzyszenie Matce Jasnogórskiej. To naprawdę wyjątkowe wydarzenie. 


6. Jest taki pomysł który mam nadzieje ze zrealizujemy własnymi siłami. Mianowicie chciałbym rozebrać większą część kostki brukowej na placu przy krzyżu na naszym Cmentarzu. Rozebraną kostkę wykorzystać doi zrobienia alejek w miejscach najbardziej podmokłych i błotnistych. Jednocześnie zyskujemy duży teren pod nowe groby na naszym Cmentarzu. w okresie jesiennym będę chciał to inwestycję własnymi siłami wykonać. 


7. Spotkanie z sołtysami, kołami Gospodyń wiejskich i wszystkich który chciały by się włączyć w przygotowaniu Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej we  wtorek o godzin. 18.30. Na sobotę na godzinę 9.30 proszę kilku panów do pomocy w załadowaniu wystawy o Diecezji i Nawiedzeniu z Izbicy do naszej Parafii. Jest załatwiony duży samochód dostawczy. Tylko załadunek i montaż wokół naszego kościoła 

INTENCJE MSZALNE:


Poniedziałek - 04.09.2023

Godz. 7.00  + Marianna, Jerzy i Grzegorz Ptaszyńscy

Godz. 18.00 1) + Tadeusz Szarecki

                    2) + Władysław Strzeszewski – int. siostry Anny z rodz

                    3) + Stefan Olszewski – int. żony Barbary


Wtorek - 05.09.2023

Godz. 7.00  + Władysław Kamiński 

Godz. 18.00  1) + Edward Sikorski

                     2) + Edward Woźniak

                     3) + Marianna Jankowska – int. córki Martyny z rodz


Środa - 06.09.2023

Godz. 7.00   1)+ Agnieszka Godycko-Ćwirko- int. Agnieszki z rodziną 

Godz. 18.00  1) + Janina Ciupalska ( 20 r.śm.) Stanisława Władysław Misterscy

                     2) + Stanisław Glonek

                     3) + Kamil Pawłowski- int. Marka, Alicji Rachuba i Ewy Budzynskiej


Czwartek - 07.09.2023

Godz. 7.00  + Jan Włodzimierz Kuciński – int. rodz. Kucal z Kąkowej Woli

Godz. 18.00 1) + Ryszad Golasiński ( 11 r.śm.)

                    2) + Natalia Osińska 

                    3) + Weronika Wąsiniak- int. syna Krzysztofa


Piątek - 08.09.2023 - Narodzenia NMP

Godz. 7.00  + Robert Banasiak – int. Barbary Modzel

Godz. 18.00 1) + Edward Woźniak – int. Krzysztofa z żoną

                     2) + Stefan Olszewski – int. córki Ani z rodz.


Sobota - 09.09.2023

Godz. 7.00  1) + Edward Sikorski

                   2) + Edward Woźniak

Godz. 7.30  Chrzest- Gabriel Ciupalski 

Godz. 18.00  1) + Maria, Bogumił Kamińscy, zm. z rodz. Kamińskich

                     2) + Marianna Michałowska, Krzysztof Michałowski, Mirosław Nowicki


Niedziela - 10.09.2023

Godz. 7.00  Za Parafian

Godz. 9.00  1) + Regina i Wacław Bretes

                   2) + Zbigniew Butrykowski – int. Haliny z rodz.

Godz. 11.00  O Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Katarzyny i Janusza Kuligowskich w 3 r. ślubu 

                 Chrzest – Hubert Zasadziński 

Godz. 17.00  + Aurelia Szarecka ( 1 r.śm.)