28 sierpnia 2023 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 27 sierpnia 2023 - XXI Niedziela Zwykła


1. W I Piątek miesiąca zapraszam na godzinę 17 dzieci szkoły podstawowej na spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego. Na godzinę 18 młodzież szkoły średniej i studenci.  Zapraszam serdecznie.


2. Już we wrześniu w naszej Parafii będzie miało miejsce Nawiedzenie  kopi Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej Parafii będzie miało ono miejsce 23/24 września. Sobota- niedziela. W piątek było spotkanie z druhami strażakami, trasa przyjazdu do obrazu Parafii. Straż eskortuje obraz od Kruszyna poprzez Guźlin, ul. Wojska Polskiego, Krakowska, Żeromskiego i Narutowicza do Placu Wł. Łokietka. Tu czekamy wszyscy i procesyjnie ruszamy do Kościoła. Z naszej Parafii obraz rusza do Parafii Kruszyn. Dlatego trasa jest bardzo podobna. Pl. Łokietka, Dubois, Targowa, Krakowska i Wojska Polskiego i Guźlin… 


3. Zachęcam do nabywania pracy katolickiej, tyg. Idziemy wraz z Ładem Bożym. Serdecznie zapraszam. 


4. Piotr Jacek Kaliski, kawaler, zam. Kłobia Nowa 13, Parafia Kłobia i Anna Ptaszyńska, panna, zam, Falborek 12, parafia tutejsza ( zapowiedź 3)Kowalewski Rafał, kawaler, zam, Osiedle Zwycięstwa 22/89 Poznań i Maria Ciesielska, Panna, zam. Osiedle Zwycięstwa 22/89. Poznań ( zapowiedź 2)


5. Kancelaria parafialna czynna rano wtorek i czwartek w godzinach 7.30-8.00 i po południu od poniedziałku do piątku od godziny 16.30-17.30. Nieczynna jest tylko w I piątek miesiąca. Zapraszamy


6. Dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek nawet najmniejszy sposób włączyli się w przygotowanie naszych Dożynek Gminno-Parafialnych. Za uczestnictwo i wspólne podziękowanie składam serdeczne Bóg zapłać.


7. Jest taki pomysł który mam nadzieje ze zrealizujemy własnymi siłami. Mianowicie chciałbym rozebrać większą część kostki brukowej na placu przy krzyżu na naszym Cmentarzu. Rozebraną kostkę wykorzystać doi zrobienia alejek w miejscach najbardziej podmokłych i błotnistych. Jednocześnie zyskujemy duży teren pod nowe groby na naszym Cmentarzu. w okresie jesiennym będę chciał to inwestycję własnymi siłami wykonać. 


8. Ogłaszałem że konserwator zabytków wydał pozwolenie na rozbiórkę starej organistówki. Niestety Starostwo Włocławskie nie wydało takiej zgody i na dzień dzisiejszy należy zrobić projekt rozbiórki o złożyć dokumenty o pozwolenie na wykonanie takich prac.  To wszystko przesunie się w czasie, ale nie znaczy że odpuszczamy temat. 


9. Spotkanie katechetów pracujących w naszej Parafii będzie miało miejsce w piątek 1 września o godzinie 15.30 na Plebani. Serdecznie zapraszam


10. W tym tygodniu do wieczności odeszli od nas. Irena Andrzejewska, lat 78, Janina Regina Bugno, l. 85, Jerzy Kazimierz Grabowski l.79, Anna Teresa Wrzesińska, l.65 i Zdzisław Józef Michalski, l.84. w intencji naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
INTENCJE MSZALNE:


Poniedziałek - 28.08.2023

Godz. 7.00  + Maria, Tadeusz Gawrońscy, Józef Kapeliński

Godz. 18.00 1) + Wanda Jewsiejew ( 1 r.śm.)

                    2) + Piotr Karczemny – int. rodz. Podlewskich

                    3) + Marianna Górniewicz ( 8 r.śm.) – int. męża


Wtorek 29.08.2023 Zebranie asysty

Godz. 7.00  + Robert Banasiak – int. żony Teresy

Godz. 18.00  1) + Urszula Katolik (1 r.śm) int. mężą

                      2) + Artur Jóźwiak 


Środa - 30.08.2023

Godz. 7.00   1) + Tadeusz Drożdżewski

Godz. 18.00  1) + Dariusz Danielewski

                      2) + Natalia Osińska 

                      3) + Adam Żebrowski – int. Anny Lipińskiej z rodz.


Czwartek - 31.08.2023

Godz. 7.00  + Józef Rzadkowolski

Godz. 18.00 1) + Rajmund Golasiński

                     2) + za zamrłych z rodz. Kozłowskich i Budziszewskich


Piątek - 01.09.2023 - I Piątek miesiąca

Godz. 7.00  + Jadwiga Durlik – int. mężą

Godz. 17.00 + Krzysztof Włodarzewski  

Godz. 18.00   2) +Stanisław Chaberski i zmarłych z rodz. Chaberskich

                       3) + Jan Włodzimierz Kuciński – int. żony Haliny z synem


Sobota - 02.09.2023

Godz. 7.00   + Władysław Rokicki

Godz. 17.30  Różaniec  z racji 1 soboty miesiąca

   Chrzest Adela Górniak

Godz. 18.00  1) + Stefan Szałek

                      2) + Barbara Fiskińska – int. siostrzenicy Haliny z rodziną

                      3) w intencji Kół Żywego Różańca


Niedziela - 03.09.2023

Godz. 7.00 + Bronisław Genowefa Górniak

Godz. 9.00  1) + Jerzy Sekretarski

                    2) + Władysława i Zygmunt Rojewscy

Godz. 11.00 1) + Barbara ( 5 r.śm.) Gołębiewska, Barbara Czarnecka

                     2) Za Parafian

 Godz. 17.00  + Waldemar Nowicki