31 lipca 2022 - Ogłoszenia

 


Ogłoszenia - 31 lipca 2022 - XVIII niedziela zwykła

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1. Porządek godzin mszy św. niedzielnych i świątecznych. godz. 7,00 (w kościele Św. Michała Archanioła); w parafialnym o godz. 9,00; 11,00; 17,00. 


2. W piątek 100-lecie urodzin obchodziła nasza parafianka z Guźlina Barbara Gołębiewska obecnie mieszkająca w Szczecinie, matka siostry zakonnej Jolanty Gołębiewskiej. Msza św. w int. Jubilatki zamówiona przez mieszkańców Guźlina odbyła się w piątek o g. 18,00


3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze św. o 7,00; 17,00; 18,00. Okazja do spowiedzi na pół godz. przed mszami św. 


4. W sobotę o godz. 18,00 w kościele Św. Michała Arch.  msza św. i nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła Św. Michała Archanioła do Matki Bożej Różańcowej. o 17,40 z kościoła parafialnego. Zapraszamy


5. W sobotę pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej na Jasną Górę ok. godz. 11,00, zatrzymają się w Brześciu Kuj. a my postaramy się ich godnie przyjąć i ugościć na skwerze miejskim. Księży, kleryków i siostry zakonne ks. proboszcz tradycyjnie zaprasza na plebanię. Prosimy wszystkich chętnych o dostarczenie produktów (tj. ciasta, napojów, owoców czy kanapek), byśmy mogli godnie ugościć pielgrzymów. Ugoszczenie pielgrzymów jest pewną formą duchowego uczestnictwa w pielgrzymce, bo oni się modlą na trasie w intencjach ludzi ich goszczących. W tym roku prosimy panie i panów z ulic: Konarskiego, Traugutta, Mickiewicza i Piaskowej o ugoszczenie pielgrzymów.


6. W przyszłą niedzielę Rozpoczęcie Nowenny przed Nawiedzeniem Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej i Jubileuszem 900-lecia istnienia Diecezji Włocławskiej


7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, taca na cele inwestycyjne w naszej parafii


8. Zostały rozpoczęte prace przy dalszej renowacji elewacji świątyni parafialnej. Efekty dotychczasowej renowacji dostrzegamy już z daleka. Zaplanowane prace są na znacznie ponad 600 tys. złotych. Ponieważ w pracowni konserwatorskiej w Toruniu kończone są prace renowacyjne ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza z kościoła Św. Michała Archanioła, musimy dodatkowo odnowić także wnętrze przynajmniej południowej kaplicy. Zrobiony jest projekt renowacji ścian całego wnętrza kościoła Św. Michała Archanioła ale na to dofinansowania nie mamy. Odnawiać będziemy więc etapami. Udało się nam zdobyć deklaracje dofinansowania renowacji elewacji świątyni parafialnej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i liczymy, że też z naszej Gminy, ale ok. 1/3 środków musimy mieć parafialnych własnych. Z Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Włocławskiego otrzymamy dofinansowanie na dokończenie ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy tym, którzy rozumieją te sprawy i wspierają. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na stronie internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.


9. W dniach 12-15 sierpnia 2022 roku planowany jest wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny z naszej parafii do Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie, do Szczecina i Berlina. Prosimy o dokonanie wpłaty całej sumy u pani Teresy Ochmańskiej (tel.784 667 339 ) bo wszystko trzeba już dopiąć w tym tygodniu. Porosimy uzupełnić wszystkie dane do wyjazdu. 

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Marianny Rakowskiej, l.91 z Falborza 40 ostatnio ul. Nowej 19 I Józefa Pawlaka, l.79 z ul. Orzeszkowej 10. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, byłych parafian  i zmarłych z naszych rodzin,  zmarłych kapłanów, powstańców warszawskich i ofiary wojny w Ukrainie, polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...



Zapowiedzi przedślubne – 31.07.2022 r.


• Bartłomiej Krzyżanowski,  kaw., zam. Probostwo Górne 24 par. Lubanie

Ewa Wojciechowska,  panna,  zam. Brześć Kuj. ul. Konarskiego 58A


• Kamil Korpalski,  stanu wolnego., zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 56 D

Magdalena Szychulska,  stanu wolnego,  zam. Krakowska 56 D


• Mateusz Arkadiusz Chełminiak, kaw., zam. Włocławek  ul. Wieniecka 49/28

Natalia Anna Mieszkowska,  panna,  zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 16


• Błażej Piotrowski,  kaw., zam. Brześć Kuj  ul. Traugutta 4

Monika Chybcińska,  panna,  zam. Jądrowice 8


• Stanisław Budzyński, kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Wojska Polskiego 45

Paulina Grzechowska,  panna,  zam. Kaniewo 29, par. Kłobia




INTENCJE MSZALNE:



NIEDZIELA – 31 lipca 2022 - XVIII niedz. zw.  - C II 

   7.00  † Marian Budziszewski – pg

   9.00  1/. † Janina Rogacka – pg          

         2/. † Piotr Ochmański – pg 

 11.00  1/. Dziękczynna z racji 20 lecia małżeństwa Kingi i Józefa Wypijewskich i z prośbą o dalsze łaski dla jubilatów i ich dzieci                           
           2/. † Wanda Ćwiklińska – pg poza Par. -  za Par. i Ofiarodawców na świątynie brzeskie

 17.00  †  Daromira Humańska – pg                                                                  


PONIEDZIAŁEK  – 1 sierpnia  2022   

   7.00   † Stefania Strzelecka – pg 

 18.00  1/. Dziękczynna w 70 r. urodzin Teresy i dalsze łaski i błogosław. Boże 

        2/. † Marian Bartoszewski – pg. 


WTOREK  –  2 sierpnia 2022             

   7.00  1/. † Andrzej Żakowski – pg 

 18.00  1/. † Mariola Kleparska – pg                 

        2/. † Waldemar Urbański – pg 


ŚRODA  –  3 sierpnia 2022          

   7.00  † Eugeniusz Gołębiewski – pg 

 18.00  1/. † Kunegunda Piaskowska – pg        

        2/. † Mirosława Pietrusiak – pg 


CZWARTEK  – 4 sierpnia  2022       

   7.00  † Janina Lewandowska – pg 

 18.00  1/.† Mirosław Nowicki R11, Stefan, Helena Nowiccy 

        2/.† Jan Rajewski – pg                             


PIĄTEK  – 5 sierpnia 2022 - I piątek miesiąca          

   7.00  †  Elżbieta Dominikowska – pg                                                                

  17.00  † Sabina R31 i Wojciech Przekwas, Mieczysław Wałęsa                         

  18.00  † Barbara Szurpita – pg 


SOBOTA  – 6 sierpnia  2022  – Święto Przemienienia Pańskiego -  I Sobota Miesiąca     

   7.00  1/. † Wiesława Wojciechowska – pg                                                    

16.30 - ślubna:  Agnieszka Waloszek / Paweł Kubicz                                                               

17,40 - Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP - procesjonalne przejście do kościoła  Św. Michała Arch. i  tam msza św.
18.00   1/. - W intencji Kół Żywego Różańca i Margaretek i za zmarłych
           2/. † Roman-Józef Golasiński R23 i Marianna Golasińska                         


NIEDZIELA – 7 sierpnia 2022 - XIX niedz. zw. - C II - pierwsza niedz. miesiąca

   7.00  † Piotr Jaroszewski i Eugeniusz Bronikowski – pg

   9.00  1/. † Krzysztof Włodarzewski – pg      

         2/. † Marianna Kaźmierczak – pg   11.00  † Marian Świerski – pg               

  17.00  † Piotr Ochmański – pg