7 sierpnia 2022 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia - 7 sierpnia 2022 - XIX niedziela zwykła

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, taca na cele inwestycyjne prowadzone w naszej parafii


2. Porządek godzin mszy św. niedzielnych i świątecznych. godz. 7,00 (w kościele Św. Michała Archanioła); w parafialnym o godz. 9,00; 11,00; 17,00. 


3. Dziękujemy za ugoszczenie pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej na Jasną Górę. Także i w tym roku pielgrzymi byli godnie obsłużeni. Dziękujemy osobom zaangażowanym, władzom i pracownikom naszego Urzędu Miejskiego.


4. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowennę przed Nawiedzeniem Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej i Jubileuszem 900-lecia istnienia Diecezji Włocławskiej


5. Prowadzone są  prace przy dalszej renowacji elewacji świątyni parafialnej. Efekty dotychczasowej renowacji dostrzegamy już z daleka. W pracowni konserwatorskiej w Toruniu kończone są prace renowacyjne ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza z kościoła Św. Michała Archanioła a w pracowni prof. Sławomira Kamińskiego w Toruniu odnawiane są gotyckie rzeźby z 1501 roku ołtarza Pokłon Trzech Króli. Musimy dodatkowo odnowić także wnętrze przynajmniej południowej kaplicy. Zrobiony jest projekt renowacji ścian wnętrza kościoła Św. Michała Archanioła. Odnawiać będziemy etapami. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy tym, którzy rozumieją te sprawy i wspierają. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na str. internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

 

6. W sobotę 13 sierpnia o godz. 18,00 - kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy...


7. W tym tygodniu w dniach 12-15 sierpnia 2022 roku jest wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny z naszej parafii do Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie, do Szczecina i Berlina. Prosimy uzupełnić wszystkie dane do wyjazdu, dokonać wpłaty całej sumy u pani Teresy Ochmańskiej (tel.784 667 339 ) bo wszystko musi już być dopięte.

 

8. Jest już w kancelarii kalendarz na 2023 do rezerwacji terminów ślubów i intencji mszy św.

 

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Marianny Rakowskiej, l.91 z Falborza 40 ostatnio ul. Nowej 19 I Józefa Pawlaka, l.79 z ul. Orzeszkowej 10 a w środę pogrzeb +Haliny Molenda ze Środy Wielkopolskiej, tutejszej rodaczki. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, byłych parafian  i zmarłych z naszych rodzin,  zmarłych kapłanów, powstańców warszawskich i ofiary wojny w Ukrainie, polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


Zapowiedzi przedślubne – 07.08.2022


•Błażej Piotrowski,  kaw., zam. Brześć Kuj  ul. Traugutta 4

Monika Chybcińska,  panna,  zam. Jądrowice 8

•Stanisław Budzyński, kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Wojska Polskiego 45

Paulina Grzechowska,  panna,  zam. Kaniewo 29, par. Kłobia 

INTENCJE MSZALNE:                                                                                                                                                                                                                                                                   

NIEDZIELA - 7 sierpnia 2022 - XIX niedz. zw.

 7.00  † Piotr Jaroszewski i Eugeniusz Bronikowski – pg

 9.00  1/. † Krzysztof Włodarzewski – pg

          2/. † Marianna Kazmierczak – pg                                   

11.00  † Marian Świerski – pg             

17.00  † Piotr Ochmański – pg     


PONIEDZIAŁEK  – 8 sierpnia  2022   

   7.00   † Irena Zielińska – pg 

 18.00  1/. Rajmund Golasinski – pg 

            2/. † Mirosława Pietrusiak – pg. 


WTOREK – 9 sierpnia 2022             

   7.00   † Anna i Roman Jareccy oraz Marian Jarecki – pg

 18.00  1/. † Daromira Humańska – pg 

            2/. † Janina Rogacka – pg 


ŚRODA  – 10 sierpnia 2022 - Św. Wawrzyńca

   7.00  † Jan w 21 r. śm., i Marta Balcerak 

 18.00  1/. † Marian Bartoszewski – pg

             2/. † Mariola Kleparska –pg  


CZWARTEK  – 11 sierpnia  2022                                

   7.00  † Maria Świątkiewicz – pg 

 18.00  1/. † Daromira Humańska – pg                 

            2/. † Józef Wojciechowski – pg 


PIĄTEK  – 12 sierpnia 2022                        

   7.00  †  Janina Jaworska – pg                                                 

18.00  1/. † Jadwiga Kapelińska – pg

           2/. † Stanisława Paczkowska – pg 


SOBOTA  – 13 sierpnia  2022  -  g. 18,00 Nabożeństwo Fatimskie

   7.00   † Mirosława Czerwińska i † Mirosław Murawski – pg 

18.00  1/. Intencja zbiorowa przez wstawiennictwo Matki Bożej: +Mieczysław Wojtkowski, +Barbara Chaberska, +Wiesława Wojciechowska, +Stefania Strzelecka, +Jan Danielewski, +Daromira Humańska, +Anna Gorzycka, +Elżbieta Opasik, +Tadeusz Kołtuński, +Janusz Ostrowski, +Bogumiła Przysiecka i Ks. Tomasz Strzelecki, +Zenon, Barbara, Zygmunt i Mirosław Jaroszewscy, +Andrzej i Genowefa Juszczyńscy ich dzieci Ryszard, Władysława, Wacława-Lila, Zenona, Czesław i Krystyna i zmarli z rodziny, + Wacława, Antonina, Zofia, Władysław Chałupscy, Józefa i Józef Dybioch, Zbyszek Jarzębski, +Zofia Kwiatkowska

           2/. † Ewa Weznerowicz i Marek Przybysz                                                                                                                           

NIEDZIELA – 14 sierpnia 2022    - XX niedz. zw.  - C II 

   7.00  † Anna Gorzycka – pg

   9.00  1/. † Stefania, Lucyna, Zuzanna, Lucjusz

            2/. † Za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (odprawi ks. Proboszcz w sobotę na pielgrzymce w Szczecinie)

 11.00  1/. O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Elżbiety Kubisiak w 34 r. uro

2/. † Wanda Ćwiklińska – pg (odprawi ks. Proboszcz na pielgrzymce w Sanktuarium MB w Rokitnie)

 17.00  † Helena Skotnicka – pg 


PONIEDZIAŁEK  – 15 sierpnia  2022  Wniebowzięcie NMP   

  7.00   † Maria Osowska   - rezerw. 

  9.00   † Lech Drożdżewski ur.

11.00  O Boże błogosławieństwo dla Jeremiasza w 18 r. urodzin

17.00  1/. Janina, Władysław, Aleksander Piotrowscy, Witold Szafrański, Kunegunda, Czesław Dorsz, Ireneusz Szafrański