24 lipca 2022 - Ogłoszenia


 Ogłoszenia - 24 lipca 2022 - XVII niedziela zwykła

 

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1. Przypominamy  porządek godzin mszy św. niedzielnych i świątecznych. godz. 7,00 (w kościele Św. Michała Archanioła); w parafialnym o godz. 9,00; 11,00; 17,00. 


2. Z racji przypadającego jutro wspomnienia w liturgii Św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżujących, dlatego w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. 7,00; 9,00; 11,00;  i 17,00 uroczyste poświęcenie pojazdów (samochody, motocykle, rowery i samobieżne maszyny). Poświęcenie pojazdów będzie wokół Placu Łokietka (i ulic przylegających)  i wzdłuż ul. Farnej, (a po g. 7,00 ul. Narutowicza, Kołłątaja i Parkowej). Właściciel święconego pojazdu otrzyma obrazek św. Krzysztofa z modlitwą przed podróżą lub dekalogiem kierowcy. Otrzymując obrazek będzie można wtedy złożyć jak co roku ofiarę dla misji na zakup środków transportu. Akcja św. Krzysztof,  to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli (jeśli mogą) 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy.


3. Jutro święto swojego Patrona obchodzi Biskup Krzysztof Jakub Wętkowski, Pasterz naszej diecezji. Zacnego Solenizanta polecamy podczas wszystkich mszy świętych a szczególnie ofiarujemy mszę św. w jego int. o godz. 9,00. Imieniny obchodzi także ks. Krzysztof Maciaszek, wikariusz naszej parafii, aktualnie przebywający na urlopie. Msza św. o błogosławieństwo Boże dla naszego Solenizanta będzie o godz. 9,00.


4. Rozpoczęliśmy dalszy etap prac renowacyjnych elewacji świątyni parafialnej. Nie zdołamy ze względów finansowych dokończyć całości. Na przyszły rok zostanie nam już tylko górna część wschodniego szczytu do odnowy. Efekty dotychczasowej renowacji dostrzegamy już z daleka. W pracowni konserwatorskiej Jarosława Dąbrowskiego w Toruniu kończone są prace renowacyjne ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza z kościoła Św. Michała Archanioła, musimy dodatkowo odnowić tam także wnętrze przynajmniej południowej kaplicy. Zrobiony jest projekt renowacji ścian całego wnętrza kościoła Św. Michała Archanioła ale na to dofinansowania nie mamy. Odnawiać będziemy więc etapami. W pracowni konserwatorskiej prof. Sławomira Kamińskiego w Toruniu jest odnawiana też gotycka rzeźba z 1501 roku Pokłonu Trzech Króli. Tegoroczne wydatki na renowacje wyniosą ponad 600 tys. zł. Mimo wszelkich dofinansowań  ok. 1/3 środków musimy mieć parafialnych własnych. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy tym, którzy rozumieją te sprawy i wspierają. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na stronie internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.


5. W gablocie jest afisz dotyczący Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę.

Włocławscy pielgrzymi jak zwykle 06 sierpnia ok. godz. 11,00, zatrzymają się w Brześciu Kuj. a my postaramy się ich godnie przyjąć i ugościć na skwerze miejskim. Księży, kleryków i siostry zakonne ks. proboszcz tradycyjnie zaprasza na plebanię. Prosimy wszystkich chętnych o dostarczenie produktów (tj. ciasta, napojów, owoców czy kanapek), byśmy mogli godnie ugościć pielgrzymów. Ugoszczenie pielgrzymów jest pewną formą duchowego uczestnictwa w pielgrzymce, bo oni się modlą na trasie w intencjach ludzi ich goszczących. W tym roku prosimy panie i panów z ulic: Konarskiego, Traugutta i Mickiewicza o ugoszczenie pielgrzymów. Bardzo prosimy o zorganizowanie się i kontakt z księdzem. 


6. W dniach 12-15 sierpnia 2022 wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny z naszej parafii do Szczecina, Berlina i Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Dziś po Mszy św. o 11,00 będzie pani Teresa Ochmańska i prosimy wówczas o wpłatę już całości sumy (tel.784 667 339) bo wszystko trzeba już dopiąć. Porosimy przyjść z dowodem osobistym czy paszportem bo trzeba uzupełnić wszystkie dane do wyjazdu. Jeżeli jeszcze ktoś z rodziny czy znajomych byłby chętny to może się jeszcze zgłosić. 


Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, byłych parafian  i zmarłych z naszych rodzin, zmarłych kapłanów i ofiary wojny w Ukrainie, polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..Zapowiedzi przedślubne – 24.07.2022 r.


• Bartłomiej Krzyżanowski,  kaw., zam. Probostwo Górne 24 par. Lubanie

Ewa Wojciechowska,  panna,  zam. Brześć Kuj. ul. Konarskiego 58A


• Kamil Korpalski,  stanu wolnego., zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 56 D

Magdalena Szychulska,  stanu wolnego,  zam. Krakowska 56 D


• Mateusz Arkadiusz Chełminiak, kaw., zam. Włocławek  ul. Wieniecka 49/28

Natalia Anna Mieszkowska,  panna,  zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 16


• Błażej Piotrowski,  kaw., zam. Brześć Kuj  ul. Traugutta 4

Monika Chybcińska,  panna,  zam. Jądrowice 8
 

INTENCJE MSZALNE:

                                                                                                                                                           

NIEDZIELA – 24 lipca 2022 - XVII niedz. zw. - C II - poświęcenia pojazdów

   7.00  † Marta Grabowska i Marta Stanna im. rez.9.00  1/. † Alicja Spychalska – pg                                                       
           2/. - W int. Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie, w int. ks. biskupa Krzysztofa Wętkowskiego i ks. Krzysztofa Maciaszka z racji imienin 

 11.00  † Krzysztof Krawczyk, Józef Nowicki, Waldemar Nowicki

 17.00  † Waldemar Jabłoński R5, zm. z r. Jabłońskich i Marciniaków                 

poza Par. -   za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie


PONIEDZIAŁEK – 25 lipca  2022   -  Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa 

 

   7.00   † Krzysztof Włodarzewski – pg 

 18.00  1/. † Jakub (im.) i Stanisława Ciesielscy, Wacław Ziółkowski 

           2/. † Mirosława Pietrusiak – pg. 


WTOREK – 26 lipca 2022   -   Św. Anny i Joachima, rodz. NMP             

   7.00  1/. † Anna Osińska – pg 

 18.00  1/. † Marian Bartoszewski – pg 

           2/. † Genowefa i Stanisław Stańczak – pg 


ŚRODA  – 27  lipca 2022          

   7.00  † Irena Zielińska – pg 

 18.00  1/. † Wacława Lila Karczewska R2         

            2/. † Anna i Józef Budzińscy 


CZWARTEK  – 28  lipca  2022                                

   7.00  † Stanisław, Józefa Gawrońscy rez. 

 18.00  1/. † Alicja Spychalska – pg                 

           2/. † Mariola Kleparska – pg 


PIĄTEK  – 29 lipca 2022                           

   7.00  † Marta Grabowska, Marta Stanna                                 

 18.00  1/. † Daromira Humańska – pg               

           2/. † Rajmund Golasiński – pg 


SOBOTA  – 30 lipca  2022                       

   7.00  1/. † Waldemar Urbański – pg                                         

 17.00  - ślubna:  Sylwia Danielewska / Mateusz Krzychała    

18.00  1/. † Piotr Mentlewicz – pg               

          2/. † Wiesława Wojciechowska – pg.                                                                                                                                


NIEDZIELA – 31 lipca 2022 - XVIII niedz. zw.  - C II 

   7.00  † Marian Budziszewski – pg     

   9.00  1/. † Janina Rogacka – pg       

            2/. † Piotr Ochmański – pg 

 11.00  † Wanda Ćwiklińska – pg 

 17.00  †  Daromira Humańska – pg                                                                 

poza Par. -   za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie


PONIEDZIAŁEK  – 1 sierpnia  2022   

   7.00   † Stefania Strzelecka – pg 

 18.00  1/. Dziękczynna w 70 r. urodzin Teresy i dalsze łaski i błogosław. Boże 

            2/. † Marian Bartoszewski – pg. 


WTOREK  –  2 sierpnia 2022             

   7.00  1/. † Andrzej Żakowski – pg 

 18.00  1/. † Mariola Kleparska – pg 

            2/. † Waldemar Urbański – pg 


ŚRODA  –  3 sierpnia 2022          

   7.00  † Eugeniusz Gołębiewski – pg 

 18.00  1/. † Kunegunda Piaskowska – pg 

            2/. † Mirosława Pietrusiak – pg 


CZWARTEK  – 4 sierpnia  2022                                

   7.00  † Janina Lewandowska – pg 

 18.00  1/. † Mirosław Nowicki R11, Stefan, Helena Nowiccy - rezerwacja 

            2/. † Jan Rajewski – pg 


PIĄTEK  – 5 sierpnia 2022 - I Piątek Miesiąca          

   7.00  †  Elżbieta Dominikowska – pg                                     

17.00  1/. † Sabina R31 i Wojciech Przekwas, Mieczysław Wałęsa

18.00  † Barbara Szurpita – pg 


SOBOTA  – 6 sierpnia  2022  –  Święto Przemienienia Pańskiego  - I Sobota Miesiąca     

   7.00  1/. † Wiesława Wojciechowska – pg                               

16.30  - ślubna:  Agnieszka Waloszek / Paweł Kubicz             

18.00  Nabożeństwo Fatimskie i msza św. w kościele Św. Michała Arch.                                                                       

                1/. † Roman – Józef Golasiński R23 i Marianna Golasińska

                2/. † W intencji Kół Żywego Różańca i Margaretek                                                                                                                               

NIEDZIELA – 7 sierpnia 2022 - XIX niedz. zw. - C II - pierwsza niedz.miesiąca

   7.00  † Piotr Jaroszewski i Eugeniusz Bronikowski

   9.00  1/. † Marianna Kaźmierczak – pg     

           2/. † Krzysztof Włodarzewski – pg 

 11.00  † Marian Świerski – pg 

 17.00  † Piotr Ochmański – pg