17 lipca 2022 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 17 lipca 2022 - XVI niedziela okresu zwykłego

 

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1. Przypominamy  porządek godzin mszy św. niedzielnych i świątecznych. godz. 7,00 (w kościele Św. Michała Archanioła); w parafialnym o godz. 9,00; 11,00; 17,00. 


2. Za tydzień (24 lipca) Św. Krzysztofa - Patrona kierowców i podróżujących, dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św. 7,00; 9,00; 10,30; 12,00 i 17,00 uroczyste poświęcenie pojazdów (samochody, motocykle, rowery i samobieżne maszyny). Poświęcenie pojazdów będzie wokół Placu Łokietka (i ulic przylegających)  i wzdłuż ul. Farnej, (a po g. 7,00 ul. Narutowicza, Kołłątaja i Parkowej). Właściciel święconego pojazdu otrzyma obrazek św. Krzysztofa z modlitwą przed podróżą lub dekalogiem kierowcy. Otrzymując obrazek będzie można wtedy złożyć jak co roku ofiarę dla misji na zakup środków transportu. Akcja św. Krzysztof,  to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli (jeśli mogą) 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy.


3. W przyszłą niedzielę święto swojego Patrona obchodzi Biskup Krzysztof Jakub Wętkowski, Pasterz naszej diecezji. Zacnego Solenizanta polecać będziemy podczas wszystkich mszy świętych a szczególnie ofiarujemy mszę św. w jego int. o godz. 9,00


4. Imieniny obchodził będzie także ks. Krzysztof Maciaszek, wikariusz naszej parafii. Msza św. o błogosławieństwo Boże dla naszego Solenizanta będzie o godz. 9,00.


5. W dniach 12-15 sierpnia 2022 roku planowany jest wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny z naszej parafii do Szczecina, Berlina i Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Koszt całkowity wyjazdu ok.860 zł plus 10-15 euro . W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11,00 będzie pani Teresa Ochmańska i prosimy wówczas o wpłatę już całości sumy (tel.784 667 339 ) bo wszystko trzeba już dopiąć. Porosimy przyjść z dowodem osobistym czy paszportem bo trzeba uzupełnić wszystkie dane do wyjazdu. Jeżeli jeszcze ktoś z rodziny czy znajomych byłby chętny to może się jeszcze zgłosić. Warto zrobić sobie  prezent, po miesiącach covidowych  zniewoleń. 


6. Na ścianie północnej od strony wschodniej ustawione zostały rozpoczęte prace przy renowacji elewacji świątyni parafialnej. Na ten rok zaplanowana jest wschodnia i pozostała część północnej i południowej ściany elewacji oraz wschodnia za prezbiterium. Na przyszły rok zostanie nam tylko wschodni szczyt do odnowy. Efekty dotychczasowej renowacji dostrzegamy już z daleka. Zaplanowane prace są na znacznie ponad 600 tys. złotych. Ponieważ w pracowni konserwatorskiej w Toruniu kończone są prace renowacyjne ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza z kościoła Św. Michała Archanioła, musimy dodatkowo odnowić także wnętrze przynajmniej tej południowej kaplicy. Zrobiony jest projekt renowacji ścian całego wnętrza kościoła Św. Michała Archanioła ale na to dofinansowania nie mamy. Odnawiać będziemy więc etapami. Udało się nam zdobyć deklaracje dofinansowania renowacji elewacji świątyni parafialnej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i liczymy, że też z naszej Gminy, ale ok. 1/3 środków musimy mieć parafialnych własnych. Z Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Włocławskiego otrzymamy dofinansowanie na dokończenie ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy tym, którzy rozumieją te sprawy i wspierają. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na stronie internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.


7. W gablocie jest afisz dotyczący Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę.
Włocławscy pielgrzymi jak zwykle 06 sierpnia ok. godz. 11,00, zatrzymają się w Brześciu Kuj. a my postaramy się ich godnie przyjąć i ugościć na skwerze miejskim. Księży, kleryków i siostry zakonne ks. proboszcz tradycyjnie zaprasza na plebanię. Prosimy wszystkich chętnych o dostarczenie produktów (tj. ciasta, napojów, owoców czy kanapek), byśmy mogli godnie ugościć pielgrzymów. Ugoszczenie pielgrzymów jest pewną formą duchowego uczestnictwa w pielgrzymce, bo oni się modlą na trasie w intencjach ludzi ich goszczących. W tym roku prosimy panie i panów z ulic: Konarskiego, Traugutta i Mickiewicza o ugoszczenie pielgrzymów.

 

Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, byłych parafian  i zmarłych z naszych rodzin, zmarłego nagle 10 lipca ks. dr Marka Raszewskiego, wykładowcę Studium Teologii w Koninie, proboszcza parafii we Włocławku Rózinowie. Przeżył lat 51 (w kapłaństwie 25).. zmarłych kapłanów i ofiary wojny w Ukrainie, polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

Zapowiedzi przedślubne – 17.07.2022 r.


• Mateusz Krzychała,  kaw., zam. Wieniec, ul. Parkowa 91

Sylwia Danielewska,  panna,  zam. Pikutkowo 10


• Karol Gańczak, kaw., zam. Włocławek,  ul. Kaliska 81                                            

Justyna Antczak,  panna,  zam. Jądrowice 26


• Bartłomiej Krzyżanowski,  kaw., zam. Probostwo Górne 24 par. Lubanie

Ewa Wojciechowska,  panna,  zam. Brześć Kuj. ul. Konarskiego 58A


• Kamil Korpalski,  stanu wolnego., zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 56 D

Magdalena Szychulska,  stanu wolnego,  zam. Krakowska 56 D


• Mateusz Arkadiusz Chełminiak, kaw., zam. Włocławek  ul. Wieniecka 49/28

Natalia Anna Mieszkowska,  panna,  zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 16 

INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 17 lipca 2022    - XVI niedz. zw.  - C II 

   7.00  † Wojciech Kowalewski R10      (kościół św. Michała Archanioła)  

   9.00  † Janina i Józef Balcerak oraz zm. z rodz. Balceraków

 11.00  1/. † Marianna Kazmierczak  

            2/. † Krystyna Trajder, Mirosława i Henryk Lewandowscy 

17.00  †  Michał Łączkowski R13 i zm. z rodz. Łączkowskich

poza Par. -   za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie PONIEDZIAŁEK  – 18 lipca  2022   Św. Szymona z Lipnicy

   7.00   † Anna Wawrzonkowska  – pg 

 18.00  1/. † Daromira Humańska – pg 

            2/. † Alina, Konstanty, Janusz, Kunegunda Sobczak WTOREK  –  19  lipca  2022              

   7.00  1/. † Genowefa Kobus – pg 

 18.00  1/. † Helena i Tadeusz Rzadkowolscy

            2/. † Mirosława Pietrusiak – pg ŚRODA  – 20  lipca 2022          

   7.00  † Janina Lewandowska – pg 

 18.00  1/. † Mariola Kleparska – pg 

            2/. † Henryka R15 i Jan Cichowlas CZWARTEK  – 21 lipca  2022                                

   7.00  † Tadeusz Kołtuński – pg 

 18.00  1/. † Tadeusz Rzadkowolski i zm. z rodziny

            2/. † Eugeniusz Gołębiewski – pg PIĄTEK  – 22 lipca 2022                           

   7.00  † Marian Budziszewski – pg                                                  

18.00  1/. † Janina Bretes – pg         

           2/. † Józef Wojciechowski – pg SOBOTA  – 23 lipca  2022                       

   7.00  1/. † Kazimierz Nowak – pg

            2/. † Wiesława Wojciechowska – pg 

16.00  - ślubna:  Wioleta Bachorska  / Dominik Marek 

17.00  - ślubna:  Arletta Zapała / Przemysław Stępiński 

18.00   † Barbara Szurpita – pg                                                                                                                                  NIEDZIELA – 24 lipca 2022    - XVII niedz. zw.  - C II 

   7.00  † Marta Grabowska i Marta Stanna im. rez.  (kościół św. Michała Arch)  

   9.00  † Alicja Spychalska – pg 

 11.00  † Krzysztof Krawczyk, Józef Nowicki, Waldemar Nowicki

 17.00  † Waldemar Jabłoński R5, zm. z r. Jabłońskich i Marciniaków


poza Par. -   za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskiePONIEDZIAŁEK  – 25 lipca  2022  - Św. Jakuba, Apostoła

   7.00   † Krzysztof Włodarzewski – pg 

 18.00  1/. † Jakub (im.) i Stanisława Ciesielscy, Wacław    Ziółkowski rez. 

            2/. † Mirosława Pietrusiak – pg. WTOREK – 26 lipca 2022  - Św. Anny i Joachima, rodz. NMP             

   7.00  1/. † Anna Osińska – pg 

 18.00  1/. † Marian Bartoszewski – pg 

            2/. † Genowefa i Stanisław Stańczak – pg ŚRODA  – 27  lipca 2022          

   7.00  † Irena Zielińska – pg 

 18.00  1/. † Wacława Lila Karczewska R2 

            2/. † Anna i Józef Budzińscy