10 lipca 2022 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia - 10 lipca 2022 - XV niedziela okresu zwykłego

 


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1.Wakacyjny porządek godzin mszy św. niedzielnych i świątecznych. godz. 7,00 (w kościele Św. Michała Archanioła); w parafialnym o godz. 9,00; 11,00; 17,00. 


2.W dniach 12-15 sierpnia 2022 roku planowany jest wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny z naszej parafii do Szczecina, Berlina i Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Koszt całkowity wyjazdu ok.860 zł plus 10-15 euro . Prosimy już o konkretne zapisy i wpłatę całości u pani Teresy Ochmańskiej tel.784 667 339 bo trzeba zrobić wszelkie rezerwacje. Warto zrobić sobie taki prezent, zwłaszcza po miesiącach covidowych  zniewoleń. Mogą zgłaszać się także osoby spoza naszej parafii.


3.W gablocie przed świątynią jest afisz dotyczący rekrutacji na Studium Teologii...


4.W gablocie przed świątynią jest informacja o naborze do Diecezjalnego Studium Organistowskiego.


5.W gablocie jest afisz dotyczący Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę.
Włocławscy pielgrzymi jak zwykle 06 sierpnia ok. godz. 11,00, zatrzymają się w Brześciu Kuj. a my postaramy się ich godnie przyjąć i ugościć na skwerze miejskim. Księży, kleryków i siostry zakonne ks. proboszcz tradycyjnie zaprasza na plebanię. Prosimy wszystkich chętnych o dostarczenie produktów (tj. ciasta, napojów, owoców czy kanapek), byśmy mogli godnie ugościć pielgrzymów. Ugoszczenie pielgrzymów jest pewną formą duchowego uczestnictwa w pielgrzymce, bo oni się modlą na trasie w intencjach ludzi ich goszczących. W tym roku prosimy panie i panów z ulic: Konarskiego, Traugutta i Mickiewicza o ugoszczenie pielgrzymów.


6.Na ścianie północnej od strony wschodniej ustawione zostały już rusztowania i rozpoczęte prace przy renowacji elewacji świątyni parafialnej. Na ten rok zaplanowana jest wschodnia i pozostała część północnej i południowej ściany elewacji oraz wschodnia za prezbiterium. Efekty dotychczasowej renowacji dostrzegamy już z daleka. Zaplanowane prace są na znacznie ponad 600 tys. złotych. Ponieważ w pracowni konserwatorskiej w Toruniu kończone są prace renowacyjne ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza z kościoła Św. Michała Archanioła, musimy dodatkowo odnowić także wnętrze przynajmniej tej południowej kaplicy. Zrobiony jest projekt renowacji ścian całego wnętrza kościoła Św. Michała Archanioła ale na to dofinansowania nie mamy. Odnawiać będziemy etapami. Udało się nam zdobyć deklaracje dofinansowania renowacji elewacji świątyni parafialnej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i liczymy, że też z naszej Gminy, ale ok. 1/3 środków musimy mieć parafialnych własnych. Z Urzędu Marszałkowskiego otrzymamy dofinansowanie na dokończenie ołtarza Św. Wincentego Ferreriusza. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy tym, którzy rozumieją te sprawy i wspierają. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na stronie internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

 

Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, byłych parafian  i zmarłych z naszych rodzin, zmarłych kapłanów i ofiary wojny w Ukrainie, polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


Zapowiedzi przedślubne – 03.07.2022 r.

•Mateusz Krzychała,  kaw., zam. Wieniec, ul. Parkowa 91
Sylwia Danielewska,  panna,  zam. Pikutkowo 10

•Karol Gańczak, kaw., zam. Włocławek,  ul. Kaliska 81                                           
Justyna Antczak,  panna,  zam. Jądrowice 26

 

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 10 lipca 2022 - XV niedz. zw.  - C II


   7.00  † Józef i Franciszek Betlińscy  (kościół św. Michała Archanioła) 
   9.00  1/. † Barbara  R10, Cecylia i Marian Wojtczak
           2/. † Janina Rogacka – pg
 11.00  † Barbara Szurpita  – pg
 17.00  † Stanisław Krawczyk  R8 

poza Par. -   za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie

 

PONIEDZIAŁEK  – 11 lipca  2022 św. Benedykta

   7.00   † Eugeniusz  Gołębiewski  – pg
 18.00  1/. † Marianna Kazmierczak  – pg
            2/. † Janina Bretes – pg

 

WTOREK  –  12  lipca  2022             

   7.00  1/. † Mirosława Pietrusiak – pg
 18.00  1/. † Aneta Jarzębińska  – pg
            2/. † Mirosława  Czerwińska i Mirosław Murawski – pg

 

ŚRODA  – 13  lipca 2022 - Nabożeństwo Fatimskie

   7.00  † Irena Zielińska  -  pg
 18.00  1/. † Marian Bartoszewski – pg
          2/. † Zbiorowa: + Ewa Zaparuszewska, + Wiesława Wojciechowska, +  Stefania Strzelecka, + Jan Danielewski, + Daromiła Humańska, + Anna Gorzycka, + Elżbieta Opasik, + Genowefa Kobus, + Kazimierz Ciupalski, + Antoni Markowski, + Franciszka Markowska, + Krystyna Markiewicz, +Andrzej Markiewicz, + Tadeusz Kołtuński, + Janusz Ostrowski, + Bogumiła Przysiecka i Ks. Tomasz Strzelecki, +Jadwiga Jędrzejczak, Tomasz i Zdzisław Jędrzejczak +Genowefa Zygmunt i Zdzisław Gożyccy, +Helena i Kazimierz Kłosowscy + Zbyszek Jarzębski, Wacława Chałupska i zm. z rodziny, + Andrzej i Genowefa Juszczyńscy i zm. ich dzieci, + zmarli o których bliscy nie pamiętają w modlitwach i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiących

CZWARTEK  – 14 lipca  2022                               

   7.00  † Janina Dynarska  R4 r.– rez.
 18.00  1/. † Helena R22 i Bronisław Chlebińscy
            2/. † Janina Rogacka  – pg

PIĄTEK  – 15 lipca 2022                          

   7.00  † Elżbieta Dominikowska – pg
18.00  1/. † Marian i Stanisława Kowalewscy        
           2/. † Irena Zielińska

SOBOTA  – 16 lipca  2022 - NMP z Góry Karmel                     

   7.00  † Waldemar Urbański
17.00  - ślubna:  Anna Grzegórska / Marcel Skierkowski
18.00  1/. † Józef Wojciechowski                                                                     
          2/. † rodzice: Irena  R25 i Ignacy Durmowicz  
                                                    

NIEDZIELA – 17 lipca 2022 - XVI niedz. zw.  - C II

   7.00  † Wojciech Kowalewski R10  rez.  (kościół św. Michała Archanioła) 
   9.00  † Janina i Józef Balcerak oraz zm. z rodz. Balceraków
 11.00  1/. † Marianna Kaźmierczak 
            2/. † Krystyna Trajder, Mirosława, Henryk Lewandowscy
17.00  †  Michał Łączkowski R13 i zm. z rodz. Łączkowskich

poza Par. -   za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie