3 lipca 2022 - Ogłoszenia

 


Ogłoszenia - 3 lipca 2022 - XIV niedziela okresu zwykłego
 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca - taca na cele inwestycyjne w naszej parafii. Prosimy o hojniejsze ofiary, bo wszystko zdrożało. Dziękujemy tym co wspierają. Rozpoczęliśmy już prace przygotowawcze do dalszej renowacji elewacji naszej świątyni. Planujemy wiosną czy latem przyszłego roku zakończyć tę renowację.


2. Od dzisiejszej niedzieli (pierwszej lipca) wakacyjny porządek godzin mszy św. niedzielnych i świątecznych. Msze św. są odprawiane o godz. 7,00 (w kościele Św. Michała Archanioła); w parafialnym o godz. 9,00; 11,00; 17,00. Bardzo prosimy o uwzględnianie tych zmian.


3. Dziś na mszy św. o 9,00 witamy nowego wikariusza naszej parafii ks. Krzysztofa Maciaszka,  który z dniem 01 lipca przybył do nas z Kikoła.


4. Dziś  ogólnopolska pielgrzymka sołtysów i środowisk wiejskich do Lichenia. O godz. 12:00 Msza św. w intencji sołtysów z okazji XXX Krajowej Pielgrzymki Sołtysów i Środowisk Wiejskich i za śp. biskupa Romana Andrzejewskiego (R19); o godz. 13:30 występ wokalny Amelki – Emilii Anisowicz z Ukrainy...


5. W dniach 12-15 sierpnia 2022 roku planowany jest wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny z naszej parafii do Szczecina, Berlina i Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Koszt całkowity wyjazdu ok.860 zł plus 10-15 euro . Prosimy już o konkretne zapisy i wpłatę zaliczki  przynajmniej 100 zł. u pani Teresy Ochmańskiej tel.784 667 339 bo trzeba zrobić wszelkie rezerwacje. Warto zrobić sobie taki prezent, zwłaszcza po miesiącach covidowych  zniewoleń. Mogą zgłaszać się także osoby spoza naszej parafii.


6. Akademia Katolicka w Warszawie „Collegium Joanneum” Studium  Teologii w Koninie (62-510 Konin ul. św. Maksymiliana 2  tel. 518-014-611) składa ofertę edukacyjną, dotyczącą zarówno studiów teologicznych magisterskich, jak i podyplomowych, które upoważniają do nauczania religii na wszystkich poziomach edukacyjnych. Zachęcamy...  Studium Teologii W Koninie: Studia Teologiczne Magisterskie  (6-letnie,  możliwość stypendiów); Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne (2-letnie);  Studium Życia Małżeńsko-Rodzinnego (2-letnie); Etyka Podyplomowa dla Nauczycieli (2-letnie);  Studium Duchowości Chrześcijańskiej (wykłady otwarte - 1,5 roku).  Więcej informacji na stronie: www.pwtkonin.pl Telefon kontaktowy: 518-014-611                                                                                                                                                                                                                                                           


7. Nabór do Diecezjalnego Studium Organistowskiego we Włocławku.  Nauka w DSO trwa 5 lat, zajęcia odbywają się w wyznaczone soboty od września do czerwca. Nauka w studium obejmuje zajęcia praktyczne z gry na pianinie i organach, śpiewu liturgicznego, prowadzenia chóru, a także teoretyczne, m.in. z dziedziny harmonii, zasad muzyki, prawodawstwa muzyki kościelnej, historii muzyki, liturgiki. Zajęcia prowadzą pedagodzy z wyższym wykształceniem muzycznym, z wieloletnim doświadczeniem i praktyką muzyczną. Dyplom ukończenia DSO jest dokumentem wymaganym dla pełnienia posługi organisty w parafiach  Egzamin wstępny odbędzie się 3. września 2022 r. o godz. 10:00 w budynku DSO przy parafii św. Stanisława BM we Włocławku, przy ul. Żeromskiego 19/21. W zależności od stopnia zaawansowania kandydata możliwe jest rozpoczęcie nauki od wyższego  roku. Nauka w DSO jest odpłatna. Kandydat powinien złożyć następujące dokumenty: opinię księdza proboszcza, zdjęcie do indeksu, świadectwo nauki w Szkole Muzycznej (jeśli posiada). Kandydaci zgłaszają się telefonicznie na numer 665 388 210 albo 607 220 565 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . Nie ustawajmy w modlitwie o pokój w Ukrainie i na świecie....


W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Grażyny Sikorskiej, l.62 z Włocławka - Michelina dawniej Pikutkowo; +Ryszarda Kobielskiego, l.71 z ul. Narutowicza; + Janusza Ostrowskiego, l.67 z Starego Brześcia 5. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, byłych parafian  i zmarłych z naszych rodzin, zmarłych kapłanów i ofiary wojny w Ukrainie, polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


Zapowiedzi przedślubne – 03.07.2022 r.

• Daniel Lewandowski,  kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 36A
Weronika Urbańska,  panna,  zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 36A

• Adam Andrzej Zalewski,  kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 22
Karolina Kinga Męczekalska,  panna,  zam. Włocławek  ul. Łubna 1a

• Mateusz Krzychała,  kaw., zam. Wieniec, ul. Parkowa 91
Sylwia Danielewska,  panna,  zam. Pikutkowo 10

• Karol Gańczak, kaw., zam. Włocławek,  ul. Kaliska 81
Justyna Antczak,  panna,  zam. Jądrowice 26INTENCJE MSZALNE:

NIEDZIELA – 03 lipca 2022 - XIV niedz. zw.  - C II                  

  7.00  -  za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
  9.00  † Jan Ignasiak R7
11.00  1/. † Wanda Ćwiklińska – pg
          2/. † Stanisław, zm. z rodz. Gotówków i Stasiaków
17.00  † Kazimierz R32 i Helena Kłosowscy

PONIEDZIAŁEK  – 04 lipca  2022        

   7.00   † Waldemar Urbański – pg
 18.00  1/. † Irena Zielińska i Jadwiga Goździecka  – pg
           2/. † Janina Bretes – pg

WTOREK  –  05  lipca  2022             

  7.00  1/. † Ks. Franciszek Spychała, Stanisław Spychała, rodzice  Marta i Józef Spychała
18.00  1/. † Kunegunda Piaskowska  – pg
          2/. † Stanisława Paczkowska – pg

ŚRODA  – 06  lipca 2022 - wsp. Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej    

   7.00  † Marian Budziszewski - pg
 18.00  1/. † Daromira Humańska - pg
           2/. † Rajmund Golasiński 

CZWARTEK  – 07 lipca  2022 - I Czwartek miesiąca            

   7.00  † Andrzej Żakowski – pg
 18.00  1/. † Irena Kwiatkowska R1  - pg
           2/. † Mirosława Pietrusiak  – pg

PIĄTEK  – 08 lipca 2022 - wsp. Św. Jana z Dukli

  7.00  † Marian Bartoszewski  – pg
16.00  - ślubna:  Marta Puszkiewicz / Mateusz Mroczkowski
18.00  1/. † Genowefa Jaromirska  - pg        
           2/. † Janina, Władysław, Aleksander Piotrowscy, Witold Szafrański, rodzice Kunegunda i Czesław Dorsz

SOBOTA  – 09 lipca 2022                             

   7.00  † Irena Zielińska
18.00  1/. † Zofia Sikorska - pg                                                                       
          2/. † Helena Skowrońska R18 i dziadkowie Niespodzińscy rez   
                                                      

NIEDZIELA – 10 lipca 2022 - XV niedz. zw.  - C II

   7.00  † Józef i Franciszek Betlińscy
   9.00  1/. † Barbara R10, Cecylia i Marian Wojtczak
           2/. † Janina Rogacka - pg
 11.00  † Barbara Szurpita  – pg
 17.00  † Stanisław Krawczyk R8
 
poza Par. - za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie