26 czerwca 2022 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 26 czerwca 2022 - XIII niedziela okresu zwykłego

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

 

1. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli czyli pierwszej niedzieli lipca wakacyjny porządek godzin mszy św. niedzielnych i świątecznych. Msze św. będą odprawiane o godz. 7,00 (w kościele Św. Michała Archanioła); w parafialnym o 9,00; 11,00; 17,00. Bardzo prosimy o uwzględnienie tych zmian.

 

2. Proboszcz Parafii  ks. prał. Ireneusz Juszczyński bardzo dziękuje za życzenia, podarunki  i wszelkie wyrazy życzliwości wyrażane mu z racji 50-lecia święceń kapłańskich a także za wszelkie ubogacenia śpiewem i folklorem  liturgii jubileuszowej.

 

3. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Góralskiemu za 5 letnią posługę kapłańską w naszej parafii. Życzymy mu owocnej posługi w Sompolnie. W przyszłą niedzielę na mszy św. o 9,00 powitamy nowego wikariusza naszej parafii ks. Krzysztofa Maciaszka,  który z dniem 01 lipca przybędzie do nas z Kikoła.

 

4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze św. o 7,00; 17,00; 18,00. Okazja do spowiedzi na pół godz. przed mszami św. Zachęcamy dzieci i młodzież aby te dni potraktowali jako podziękowanie za miniony rok szkolny, zwłaszcza w pierwszy piątek miesiąca.

 

5. W sobotę o godz. 18,00 w kościele Św. Michała Arch.  msza św. i nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła Św. Michała Archanioła do Matki Bożej Różańcowej. o 17,45 z kościoła parafialnego. Zapraszamy

 

6. Wszystkim nauczycielom (i katechetom) dziękujemy za ofiarny trud w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Dzieciom i młodzieży za pracę w swój rozwój. Życzymy szczęśliwych wakacji od szkoły ale nie od Pana Boga...

 

7. We wtorek w liturgii wspomnienie św. Ireneusza, patrona naszego ks. proboszcza a w środę uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła, imieniny ks. Pawła Śmigla, wikariusza parafii. Solenizantów polecajmy w modlitwach

 

8. W przyszłą niedzielę ogólnopolska pielgrzymka sołtysów i środowisk wiejskich do Lichenia. O godz. 12:00 Msza św. w intencji sołtysów z okazji XXX Krajowej Pielgrzymki Sołtysów i Środowisk Wiejskich (bazylika górna, nawa główna); o godz. 13:30 występ wokalny Amelki – Emilii Anisowicz z Ukrainy...

 

9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - taca na cele inwestycyjne w naszej parafii. Rozpoczęliśmy już prace przygotowawcze do renowacji elewacji naszej świątyni.

 

10. W dniach 12-15 sierpnia 2022 roku planowany jest wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny z naszej parafii do Szczecina, Berlina i Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Koszt całkowity wyjazdu ok.860 zł plus 10-15 euro . Prosimy już o konkretne zapisy i wpłatę zaliczki  przynajmniej 100 zł. u pani Teresy Ochmańskiej tel.784 667 339 bo trzeba zrobić wszelkie rezerwacje. Warto zrobić sobie taki prezent, zwłaszcza po miesiącach covidowych  zniewoleń. Mogą zgłaszać się także osoby spoza naszej parafii.
   

Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, byłych parafian  i zmarłych z naszych rodzin, zmarłych kapłanów i ofiary wojny w Ukrainie, polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

Zapowiedzi przedślubne – 26.06.2022 r.

• Bartosz Zieliński,  kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Końcowa 13a
Paulina Górska,  panna,  zam. Włocławek  ul. Chmielna 30

• Piotr Losik,  kaw., zam. Gniewkowo,  ul. Dworcowa 13
Renata Elżbieta Gorzycka,  panna,  zam. Brześć Kuj.  ul. Traugutta 30b

• Daniel Lewandowski,  kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 36A
Weronika Urbańska,  panna,  zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 36A

• Adam Andrzej Zalewski,  kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 22
Karolina Kinga Męczekalska,  panna,  zam. Włocławek  ul. Łubna 1a

 

 

 


INTENCJE MSZALNE:

NIEDZIELA – 26 czerwca 2022  XIII Niedziela zwykła, rok C/II

  7.00  † Regina Błaszczyk R4
  9.00  1/. † o szczęśliwe zbiory i błogosławieństwo w gospodarstwie
10.30 1/. †  Józefa i Grzegorz Banaszewscy
         2/. † Janina i Jan Jaworscy

3/ o Boże Błogosławieństwo dla Ks. Ireneusza Juszczyńskiego z racji imienin

12.00  † Aurelia Szarecka /greg.26/
17.00  † Grzegorz i Tadeusz Rudalscy, Janina i Władysław Fabisiak


PONIEDZIAŁEK – 27 czerwca 2022

  7.00  † Aurelia Szarecka /greg.27/
18.00  1/. † Krystyna Krasińska (ur.), Irena i Zenon Tulimowscy/rez./
          2/. † Aneta Jarzębińska – pg


WTOREK – 28 czerwca 2022 wsp. św. Ireneusza, bpa

  7.00  1/. † Aurelia Szarecka /greg.28/
          2/. † Grzegorz Ptaszyński – pg
17.00  1/. † w pewnej int.
          2/. † Alicja Spychalska – pg


ŚRODA – 29 czerwca 2022 - uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła

  7.00 † Aurelia Szarecka /greg.29/
18.00  1/. † O Boże błogosławieństwo dla ks. Pawła Śmigla
          2/. † Piotr Mentlewicz (im.)
          3/. † Piotr Ochmański (im.) – pg


CZWARTEK – 30 czerwca 2022

7.00  1/. † Aurelia Szarecka /greg.30/
        2/. † Rajmund Golasiński – pg
18.00 1/. † Genowefa Jaromirska – pg
         2/. †Stefania Strzelecka – pg


PIĄTEK – 1 lipca 2022 - I piątek miesiąca

  7.00  † Elżbieta Dominikowska – pg
16.00  ślubna: Przemysław Wesołowski i Angelika Lewandowska
17.00  † Wanda Chmielewska – pg
18.00  † Marian Świerski – pg


SOBOTA – 2 lipca 2022 - I sobota miesiąca - Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót
  
  7.00  † Genowefa Jaromirska – pg
18.00  1/. † w int. Kół Żywego Różańca i „Margaretek”
          2/. † Maria Kamińska – pg


NIEDZIELA – 3 lipca 2022 - XIV Niedziela zwykła, rok C/II - I Niedziela miesiąca

  7.00  - za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
  9.00  † Jan Ignasiak R7
11.00 1/. † Wanda Ćwiklińska – pg
         2/. † Stanisław, zm. z rodz. Gotówków i Stasiaków
17.00  † Kazimierz R32 i Helena Kłosowscy /rez./