19 czerwca 2022 - Ogłoszenia

 

Ogłoszsnia - 19 czerwca 2022 - XII niedziela okresu zwykłego - C/II


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1. Liczny udział w procesji Bożego Ciała był znakiem, że wracamy do normalności. Dziękujemy osobom zaangażowanym w dekoracje ołtarzy czy dokładających swój grosz na kwiaty. Całej asyście,  paniom i panu w kujawskich strojach ludowych,  niosącym feretrony i chorągwie. Dziękujemy strażakom OSP ze wszystkich jednostek z pocztami sztandarowymi,  niosącym baldachim, panom elegancko prowadzących kapłana w czasie procesji. Szczególne podziękowanie dla naszej brzeskiej orkiestry z BCK, paniom Elżbiecie i Annie, które zadbały o brzozy do dekoracji ołtarzy, dzieciom sypiącym kwiatkami i paniom Małgorzacie i Irenie za opiekę nad nimi oraz księżom wikariuszom Pawłowi i Krzysztofowi za czuwanie nad całością oraz uczestnikom za aktywny udział. Cieszy, że było pięknie i godnie.


2. W piątek (17.06) w katedrze włocławskiej  odprawiali wspólnie z Ks. Biskupem Mszę św. Jubileuszową kapłani, którzy przed 50 laty przyjęli święcenia kapłańskie. Po Mszy św. Ks. Bp Krzysztof Wętkowski przyjął jubilatów obiadem w domu biskupim i miłą pogawędką. Następnie jubilaci przybyli do Brześcia, by na plebanii i w ogrodzie powspominać i podzielić się doświadczeniami.


3. Dziś o godz. 12,00  ks. prał. Ireneusz Juszczyński będzie sprawował w naszej świątyni Mszę św. dziękczynną za łaskę kapłaństwa w 50-lecie święceń. Do udziału w tym dziękczynieniu z naszym proboszczem serdecznie zapraszamy. O godz. 18,00 dziś w świątyni parafialnej będzie koncert Tomka Kamińskiego, mamy wyjątkową okazję gościć tu artystę tej klasy... 


4. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. popołudniowej procesja Eucharystyczna wokół świątyni. Zapraszamy asystę i dzieci sypiące kwiatkami... 


5. We wtorek o g. 17,00 ks bp Stanisław Gębicki udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Z tego powodu intencje mszy św. ustalane na 18,00 będą odprawione o 17,00, prosimy to uwzględnić. Nabożeństwo Eucharystyczne oktawy będzie wyjątkowo po Mszy o 7,00


6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i uroczysta procesja kończąca obchód tego święta. Na wieczorną liturgię przynosimy do poświęcenia wianki splecione z tegorocznych  kwiatów i ziół leczniczych, by prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo dla naszych pól i sadów, łąk i lasów, aby wydały obfite owoce dla naszego dobra. Zapraszamy o ile możliwe pełną asystę. Postarajmy się zachować tradycję plecenia wianków i uczmy tego młodych. Na zaangażowanych w asystę czekają w czwartek miłe niespodzianki.


7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Liturgię zwłaszcza o 18,00. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  


8. Z dniem 01 lipca odwołany zostaje z naszej parafii wikariusz ks. Krzysztof Góralski, który będzie wikariuszem w Sompolnie, podziękujemy mu w przyszłą niedzielę o 10,30. W jego miejsce wikariuszem naszej parafii będzie ks. Krzysztof Maciaszek, obecny wikariusz w Kikole. 


9. Od pierwszej niedzieli lipca wakacyjna zmiana godzin mszy św. niedzielnych i świątecznych. Msze św. będą o 7,00 (w kościele Św. Michała Archanioła); w parafialnym o 9,00; 11,00; 17,00. Bardzo prosimy o uwzględnienie tych zmian.


10. W dniach 12-15 sierpnia 2022 roku planowany jest wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny z naszej parafii do Szczecina, Berlina i Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Koszt całkowity wyjazdu ok.860 zł plus 10-15 euro . Prosimy już o konkretne zapisy i wpłatę zaliczki  przynajmniej 100 zł. u pani Teresy Ochmańskiej tel.784 667 339 bo trzeba zrobić wszelkie rezerwacje. Warto zrobić sobie taki prezent, zwłaszcza po miesiącach covidowych  zniewoleń. Mogą zgłaszać się także osoby spoza naszej parafii.


11. Nie ustawajmy w modlitwie o pokój w Ukrainie i na świecie....


Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, byłych parafian  i zmarłych z naszych rodzin, zmarłych kapłanów i ofiary wojny w Ukrainie, polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...Zapowiedzi przedślubne – 19.06.2022 r.


•Denis Daniel Karpiński,  kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 19a

Marta Floryńska,  panna,  zam. Włocławek  ul. Hoża 1


•Mateusz Mroczkowski,  kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 54

Marta Lidia Puszkiewicz,  panna,  zam. Włocławek  ul. Sportowa 17


•Bartosz Zieliński,  kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Końcowa 13a

Paulina Górska,  panna,  zam. Włocławek  ul. Chmielna 30


•Piotr Losik,  kaw., zam. Gniewkowo,  ul. Dworcowa 13

Renata Elżbieta Gorzycka,  panna,  zam. Brześć Kuj.  ul. Traugutta 30b


•Daniel Lewandowski,  kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 36A

Weronika Urbańska,  panna,  zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 36A 


•Adam Andrzej Zalewski,  kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 22

Karolina Kinga Męczekalska,  panna,  zam. Włocławek  ul. Łubna 1a

 

 

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 19 czerwca 2022  XII Niedziela zwykła, rok C/II

  7.00  † Marianna i Jan Kaźmierczak – pg
  9.00  1/. † dziękczynno błagalna w int. Katarzyny i jej rodziny
          2/. † Aurelia Szarecka /greg.19/
10.30  1/. † za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
          2/. † o szczęśliwą operacje i powrót do zdrowia i opiekę Matki Bożej dla wnuczka Jakuba
12.00  1/. † Waldemar Nowicki – pg
          2/. – dziękczynna za 50 lat kapłaństwa
17.00  † Natalia i Stanisław Talarek

 

PONIEDZIAŁEK – 20 czerwca 2022

  7.00  1/. † Aurelia Szarecka /greg.20/
          2/. † Tadeusz Stanny (rocz. śmierci)
18.00  1/. † Wacława Chałupska R4
          2/. † Jadwiga Goździecka i Irena Zielińska – pg
19.00 – spowiedź przed bierzmowaniem

 

WTOREK – 21 czerwca 2022 wsp. św. Alojzego Gonzagi

  7.00  1/. † Aurelia Szarecka /greg.21/
          2/. † Wacława Chałupska R4
  7.30 – nabożeństwo czerwcowe, procesja w oktawie Bożego Ciała
17.00 1/. Bierzmowanie – w intencji młodzieży i ich rodzin
         2/. † Marta Glińska – pg
         3/. † Alicja Spychalska – pg

 

ŚRODA – 22 czerwca 2022

  7.00  1/. † Jolanta Jarecka R9
          2/. † Marian Jarecki – pg
18.00  1/. † Aurelia Szarecka /greg.22/
          2/. † Jadwiga Piekarska R24
          3/. † Józef Wojciechowski – pg

 

CZWARTEK – 23 czerwca2022 - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

  7.00  1/. † Aurelia Szarecka /greg.23/
          2/. † Jan Mikołajczyk
18.00  1/. † Marian Franczyk – pg
          2/. † Waldemar Nowicki – pg
          3/. † Janina Rogacka – pg

 

PIĄTEK – 24 czerwca 2022 - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

   7.00  1/. † Henryk i Anna Kamińscy
           2/. † Aurelia Szarecka /greg.24/
 18.00  1/. † Kazimierz i Róża Budzyńscy /rez./
           2/. † Stefania Strzelecka – pg

 

SOBOTA – 25 czerwca 2022 - wsp. Niepokalanego Serca NMP

   7.00  † Ryszard Opasiak – pg
18.00  1/. † Marian Pudłowski R13 i Zbigniew Górecki – pg
          2/. † Aurelia Szarecka /greg.25/

 

NIEDZIELA – 26 czerwca 2022 - XIII Niedziela zwykła, rok C/II

  7.00  †Regina Błaszczyk R4
  9.00  1/. † o szczęśliwe zbiory i błogosławieństwo w gospodarstwie
          2/. † o Boże Błogosławieństwo dla Ks. Ireneusza Juszczyńskiego z racji imienin
10.30  1/. † Józefa i Grzegorz Banaszewscy
          2/. † Janina i Jan Jaworscy
12.00 † Aurelia Szarecka /greg.25/
17.00 † Grzegorz i Tadeusz Rudalscy, Janina i Władysław Fabisiak /rez./