29 maja 2022 - Ogłoszenia

 

 Ogłoszenia - 29 maja  2022 - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1. Kończy się miesiąc maj. Dziękujemy za wspólne modlitwy ku czci Matki Najświętsze w świątyni parafialnej oraz przy figurach i krzyżach


2. W tym tygodniu przypadają: I - czwartek miesiąca i modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne, w I - piątek miesiąca Msze św. o 7,00; 17,00; 18,00. Okazja do spowiedzi na pół godz. przed mszami św. Zachęcamy dzieci po I-Komunii Św. i przygotowujących się do bierzmowania o odprawianie spowiedzi i Komunii Św. 


3. W sobotę o godz. 18,00 w kościele Sw. Michała Arch.  msza św. i nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła Św. Michała Archanioła do Matki Bożej Różańcowej. o 17,45 z kościoła parafialnego. Zapraszamy


4. W sobotę, 4 czerwca, o godz. 11.00, w bazylice katedralnej we Włocławku, biskup diecezjalny Krzysztof Wętkowski przewodniczył będzie Mszy św. poprzedzającej nowennę przed Nawiedzeniem Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej oraz Jubileuszem 900-lecia Diecezji Włocławskiej. Do udziału we Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych, a przede wszystkim delegacje z każdego dekanatu, którym Ksiądz Biskup wręczy świece nawiedzenia. Będą one zapalane podczas nowenny, która we wszystkich parafiach diecezji rozpocznie się 7 sierpnia br., oraz podczas nawiedzenia Matki Bożej w parafii. Nawiedzenie Matki Bożej w Diecezji Włocławskiej rozpocznie się 22 kwietnia 2023 r. Wcześniej, 22 października br., będzie miała miejsce diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę, podczas której Matka Boża zostanie uroczyście zaproszona do nawiedzenia naszej diecezji. Do udziału w tej pielgrzymce zaproszone są wszystkie parafie.


5. Młodzi, którzy chcieliby wyjechać na spotkanie młodych na Lednicy, proszeni są o kontakt z ks. Pawłem Śmiglem.


6. W piątek 17.06.2022 mija 50 lat jak nasz ks. proboszcz przyjął święcenia kapłańskie. Dziękczynną mszę św. będzie sprawował w niedzielę 19 czerwca o godz. 12,00. O godz. 18,00 tego dnia w świątyni parafialnej będzie koncert Tomka Kamińskiego. Zapraszamy


7. W dniach 12-15 sierpnia 2022 roku planowany jest wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny z naszej parafii do Szczecina, Berlina i Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Koszt całkowity wyjazdu ok.860 zł plus 10-15 euro . Zapisy i szczegóły oraz wpłata zaliczki  100 zł. do końca czerwca u pani Teresy Ochmańskiej tel.784 667 339. Zapraszamy!


8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, taca na inwestycje, które będą prowadzone w Parafii. W tym roku będziemy realizować dalszy etap poważnej inwestycji - kontynuację renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej (fary). W tym roku będzie to wschodnia ściana świątyni i oraz nieodnowione jeszcze części południowej i północnej ściany na odcinku prezbiterium. Niestety ze względów finansowych, nie zdołamy raczej odnowić w tym roku szczytowej wschodniej ściany ze sterczynami. Odnawiana będzie i tak duża  powierzchnia ścian i koszty też duże. Mamy zadeklarowaną pomoc z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, liczymy też że i z naszej gminy też będzie wsparcie ale udział własny parafii musi być też niemały. Jesteśmy już na końcówce,  w przyszłym roku dokończona będzie renowacja całej elewacji. Kontynuowana będzie także w tym roku konserwacja zabytków ruchomych w kościele poklasztornym Św. Michała Arch., i gotyckiej rzeźby ucznia Wita Stwosza "Pokłon Trzech Króli" z kościoła parafialnego, która jest już w pracowni prof, Sławomira Kamińskiego w Toruniu. Prace przy zabytkach są bardzo kosztowne, muszą je robić uprawnieni konserwatorzy i wymagają przygotowania wiele dokumentacji. Ksiądz Proboszcz cieszy się z dotacji ale rozmyśla, skąd wziąć pieniędzy na udział własny parafii na te przedsięwzięcia. Tym bardziej, że chcemy jeszcze kontynuować prace przy zakładaniu chodnika na nowej części cmentarza. Mimo wszystko Ksiądz Proboszcz ma nadzieję, że parafianie i rodacy wesprą te dzieła.


9. Nie ustawajmy w modlitwie o pokój w Ukrainie i na świecie....


W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. + Haliny Szurpit, l.74 z Włocławka z ul. Gałczyńskiego 17, dawnej parafianki Brześcia Kuj.  Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, byłych parafian  i zmarłych z naszych rodzin, + ks. Tomasza Strzeleckiego i zmarłych kapłanów, ofiary wojny w Ukrainie, polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...Zapowiedzi przedślubne – 29.05.2022 r.


•Marcel Skierkowski, kawaler, zam. Brześć Kuj. ul Nowa 19a/35

Anna Grzegórska,  panna,  zam. zam. Brześć Kuj. ul Nowa 19a/25

•Jakub Szczepański, kawaler, zam. Brześć Kuj. ul Krakowska  43b 

Monika Polińska,  panna,  zam. Brześć Kuj. ul Krakowska 43b 

•Dominik Marek, kawaler, zam. Przybysław 63, par. Chlewiska

Wioleta Bachorska,  panna,  zam. Kuczyna 11 par. Brześć Kuj. 

•Kamil Kołodziejski, kawaler, zam. Miechowice 3, par. tut.

Justyna Chałasińska,  panna,  zam. Włocławek ul. Toruńska 212, par. Chrystusa Króla. 

•Mateusz Wypyszewski, kawaler, zam. Stary Brześć 14B, par. tut.

Daria Rosińska,  panna,  zam. Stary Brześć 14B, par. tut. 

•Patryk Pińkowski, kawaler, zam. Jądrowice 15, par. tut.

Angelika Lewandowska,  panna,  zam. Jądrowice 15, par. tut. 

•Przemysław Wesołowski, kawaler, zam. Włocławek ul. Płocka 210

Angelika Lewandowska,  panna,  zam. Rzadka Wola Parcele 2, par. tut. 

•Paweł Jakub Kubicz, kawaler, zam. Łódź  ul. Kilińskiego 121B/91

Agnieszka Waloszek,  panna,  zam. Łódź  ul. Kilińskiego 121B/91 dawniej Brześć Kujawski ul. Mickiewicza 

•Przemysław Balcerowski,  kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 30a/10

Nikola Wróblewska,  panna,  zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 30a/10

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 29 maja 2022 - Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

  7.00  † Maria Kamińska – pg
  9.00  1/. † Marian Bartoszewski – pg
          2/. † Regina Bretes R16
10.30 † Daromiła Humańska
12.00 † za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
17.00 † Irena Kwiatkowska, /greg.29/

 

PONIEDZIAŁEK – 30 maja 2022

  7.00  1/. † Anna Gorzycka – pg
          2/. † Irena Kwiatkowska, /greg.30/
18.00  1/. † Janina Jaworska – pg
          2/. † Janina Rogacka – pg

 

WTOREK – 31 maja 2022 - święto Nawiedzenia NMP

  7.00  1/. † Maria Kowalewska R3
          2/. † Stefania Strzelecka – pg
18.00  1/. † Jan Wyrwa – pg
          2/. † Ryszard Wyrwa – pg

 

ŚRODA – 1 czerwca 2022 - wsp. Św. Justyna

  7.00  † Jakub Michalak
18.00  1/. † Wiesława Antczak R1
          2/. † Aurelia Szarecka /greg.1/

 

CZWARTEK – 2 czerwca 2022 - I Czwartek miesiąca

  7.00  1/. † Andrzej Żakowski – pg
          2/. † Aurelia Szarecka /greg.2/
18.00  1/. † Aleksandra Balcerzak
          2/. † Józef Wojciechowski – pg

PIĄTEK – 3 czerwca 2022 - I Piątek miesiąca

  7.00  † Zofia Siedlecka i Elżbieta Dominikowska – pg
17.00  1/. † Leszek Kobus (im.)
          2/. † Janina Rogacka – pg
18.00  † Aurelia Szarecka /greg.3/

 

SOBOTA – 4 czerwca 2022 - I Sobota miesiąca

   7.00  † Aurelia Szarecka /greg.4/
18.00  1/. † w int. Kół Żywego Różańca i „Margaretek”
          2/. † Marianna Wróblewska (kościół poklasztorny) 


NIEDZIELA – 5 czerwca2022 - Zesłanie Ducha Św.

  7.00  - za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
  9.00  1/. † Helena Władysław i Henryk Glonek
          2/. † Wiesław Matuszewski R8
10.30 † Aurelia Szarecka /greg.5/
12.00 † Waldemar Nowicki – pg
17.00 † Włodzimierz Chojnacki – pg