5 czerwca 2022 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 5 czerwca 2022 - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
   

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

 

1. Dziś  pierwsza niedziela miesiąca, taca na inwestycje, które są prowadzone w Parafii. W tym roku będziemy realizować dalszy etap poważnej inwestycji - kontynuację renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej (fary). Mamy zadeklarowaną pomoc z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, liczymy też że i z naszej gminy też będzie wsparcie ale udział własny parafii musi być też niemały. Kontynuowana będzie także w tym roku konserwacja zabytków ruchomych w kościele poklasztornym Św. Michała Arch., i gotyckiej rzeźby ucznia Wita Stwosza "Pokłon Trzech Króli" z kościoła parafialnego, która jest już w pracowni prof, Sławomira Kamińskiego w Toruniu. Jest już pierwsza ciekawa wiadomość. Pod polichromią jednego z króli znaleziono datę 1501 co świadczy, że nasz zabytek jest nawet starszy niż podawano. Okazuje się też, że wcześniejsze konserwacje były albo nieco niedbałe lub mało profesjonalne. Dziękujemy tym parafianom co już te prace wspierają. Ksiądz Proboszcz ma nadzieję, że parafianie i rodacy skutecznie wesprą te dzieła.

 

2. Jutro Święto Maryi Matki Kościoła. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy do udziału we Mszach św.

 

3. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

4. Wczoraj w bazylice katedralnej we Włocławku, biskup Krzysztof Wętkowski przewodniczył Mszy św. poprzedzającej nowennę przed Nawiedzeniem Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej oraz Jubileuszem 900-lecia Diecezji Włocławskiej. Z naszej parafii w imieniu dekanatu świece nawiedzenia odebrało małżeństwo z synem. Świeca ta zapalana będzie podczas nowenny, która we wszystkich parafiach diecezji rozpocznie się 7 sierpnia br., oraz podczas nawiedzenia Matki Bożej w parafii. Nawiedzenie Matki Bożej w Diecezji Włocławskiej rozpocznie się 22 kwietnia 2023 r. Wcześniej, 22 października br., będzie miała miejsce diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę, podczas której Matka Boża zostanie uroczyście zaproszona do nawiedzenia naszej diecezji.

 

5. Za półtora tygodnia Boże Ciało. Msza św. po której będzie procesja Eucharystyczna o 10,30. Trasa procesji jak w roku ubiegłym, wokół Placu Łokietka,. O przygotowanie ołtarzy prosimy:  1 ołtarz - mieszkańcy Guźlina; 2 ołtarz - strażacy OSP Brześć Kuj. i OSP Rzadka Wola; 3 ołtarz przed plebanią – mieszkańcy ulic Rybaki, Głowackiego, Targowej i Krakowskiej;  4 ołtarz przy krzyżu misyjnym – młodzież przygotowująca się do bierzmowania i ich rodzice. Konsultantem do spraw dekoracji I i II ołtarza jest ks. Paweł Śmigiel a III i IV ks. Krzysztof Góralski.

 

6. Sakramentu bierzmowania udzieli ks bp St. Gębicki we wtorek 21 czerwca o g. 17,00.

 

7. W piątek 17.06.2022 minie 50 lat jak nasz ks. proboszcz przyjął święcenia kapłańskie. Dziękczynną mszę św. będzie sprawował w parafii w niedzielę 19 czerwca o godz. 12,00. O godz. 18,00 tego dnia w świątyni parafialnej będzie koncert Tomka Kamińskiego.

 

8. W dniach 12-15 sierpnia 2022 roku planowany jest wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny z naszej parafii do Szczecina, Berlina i Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Koszt całkowity wyjazdu ok.860 zł plus 10-15 euro . Prosimy już o konkretne zapisy i wpłatę zaliczki  przynajmniej 100 zł. u pani Teresy Ochmańskiej tel.784 667 339 bo trzeba zrobić wszelkie rezerwacje. Warto zrobić sobie taki prezent, zwłaszcza po miesiącach covidowych  zniewoleń.

 

9. Nie ustawajmy w modlitwie o pokój w Ukrainie i na świecie....

 

Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, byłych parafian  i zmarłych z naszych rodzin, zmarłych kapłanów i ofiary wojny w Ukrainie, polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Zapowiedzi przedślubne – 05.06.2022 r.

 

•    Mateusz Wypyszewski, kawaler, zam. Stary Brześć 14B, par. tut.
Daria Rosińska,  panna,  zam. Stary Brześć 14B, par. tut.

•    Patryk Pińkowski, kawaler, zam. Jądrowice 15, par. tut.
Angelika Lewandowska,  panna,  zam. Jądrowice 15, par. tut.

•    Przemysław Wesołowski, kawaler, zam. Włocławek ul. Płocka 210
Angelika Lewandowska,  panna,  zam. Rzadka Wola Parcele 2, par. tut.

•    Paweł Jakub Kubicz, kawaler, zam. Łódź  ul. Kilińskiego 121B/91
Agnieszka Waloszek,  panna,  zam. Łódź  ul. Kilińskiego 121B/91 dawniej Brześć Kujawski ul. Mickiewicza

•    Przemysław Balcerowski,  kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 30a/10
Nikola Wróblewska,  panna,  zam. Brześć Kuj. ul. Traugutta 30a/10

•    Denis Daniel Karpiński,  kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Nowa 19a
Marta Floryńska,  panna,  zam. Włocławek  ul. Hoża 1

•    Mateusz Mroczkowski,  kaw., zam. Brześć Kuj. ul. Krakowska 54
Marta Lidia Puszkiewicz,  panna,  zam. Włocławek  ul. Sportowa 17

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 5 czerwca 2022 - Zesłanie Ducha Św.

  7.00  † za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
  9.00  1/. † Helena Władysław i Henryk Glonek
          2/. † Wiesław Matuszewski R8
10.30 † Aurelia Szarecka /greg.5/
12.00 † Waldemar Nowicki – pg
17.00 † Włodzimierz Chojnacki – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 6 czerwca 2022 NMP Matki Kościoła, święto

  7.00  † Anna Wawrzonkowska – pg
  9.00  † Aurelia Szarecka /greg.6/
18.00  1/. † Piotr Mentlewicz (ur.) – pg
          2/. † Dariusz Danielewski – pg

 

WTOREK – 7 czerwca 2022

  7.00  † Aurelia Szarecka /greg.7/
18.00  1/. † Wiesława Antczak (im.) – pg
          2/. † Anna Biernacka R5

 

ŚRODA – 8 czerwca 2022 - wsp. św. Jadwigi Królowej

  7.00  1/. † Irena Zielińska (ur.) – pg
          2/. † Aurelia Szarecka /greg.8/
18.00  1/. † Marian Świerski R1 – pg
          2/. † Janina Rogacka – pg

 

CZWARTEK – 9 czerwca2022 - Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

  7.00  † Aurelia Szarecka /greg.9/
18.00  1/. † Jan Trawczyński – pg
          2/. † Wanda Jabłońska R5

PIĄTEK – 10 czerwca 2022

  7.00  † Aurelia Szarecka /greg.10/
18.00  1/. † Bogumił Kamiński, zm. z rodz. Kamińskich
          2/. † Jadwiga Goździecka i Irena Zielińska – pg

 

SOBOTA – 11 czerwca 2022 - wsp. św. Barnaby

  7.00  1/. † Kazimierz Nowak – pg
          2/. † Aurelia Szarecka /greg.11/
16.00  ślubna: Krystian Siedlecki i Renata Madajczyk
18.00  1/. † Dziękczynno błagalna w 34 r. ślubu Elżbiety i Andrzeja Nowickich
          2/. † Marianna Wróblewska – pg
          3/. † Piotr Ochmański – pg

 

NIEDZIELA – 12 czerwca 2022 - Najświętszej Trójcy, uroczystość

  7.00 † Anna i Roman R3 Jareccy i Marian Jarecki - pg
  9.00  1/. † za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
          2/. † Józef Kubajka R10
10.30 † Aurelia Szarecka /greg.12/
12.00 † Protazy Osiński – pg
17.00 † Genowefa Wrona i Alicja Kluzińska – pg