22 maja 2022 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 22 maja  2022 - VI Niedziela Wielkanocna

 

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Po nabożeństwie majowym będą specjalne modlitwy. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.


2. Młodzi, którzy chcieliby wyjechać na spotkanie młodych na Lednicy, proszeni są o kontakt z ks. Pawłem Śmiglem.


3. W piątek 17.06.2022 mija 50 lat jak nasz ks. proboszcz przyjął święcenia kapłańskie. Dziękczynną mszę św. w naszym kościele będzie sprawował w niedzielę 19 czerwca.


4. W dniach 12-15 sierpnia 2022 roku planowany jest wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny z naszej parafii do Szczecina, Berlina i Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Koszt całkowity wyjazdu ok.860 zł plus 10-15 euro . Zapisy i szczegóły oraz wpłata zaliczki  100 zł. do końca czerwca u pani Teresy Ochmańskiej tel.784 667 339.


5. Przygotowujemy się w parafii do realizacji dalszych inwestycji. W tym roku będziemy realizować dalszy etap poważnej inwestycji - kontynuację renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej (fary). W tym roku będzie to wschodnia ściana świątyni i oraz nieodnowione jeszcze części południowej i północnej ściany na odcinku prezbiterium. Niestety ze względów finansowych, nie zdołamy raczej odnowić w tym roku szczytowej wschodniej ściany ze sterczynami. Odnawiana będzie i tak duża  powierzchnia ścian i koszty też duże. Mamy zadeklarowaną pomoc z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, liczymy też że i z naszej gminy też będzie wsparcie ale udział własny parafii musi być też niemały. Jesteśmy już na końcówce,  w przyszłym roku dokończona będzie renowacja całej elewacji. Kontynuowana będzie także w tym roku konserwacja zabytków ruchomych w kościele poklasztornym Św. Michała Arch., i gotyckiej rzeźby ucznia Wita Stwosza "Pokłon Trzech Króli" z kościoła parafialnego, która jest już w pracowni prof, Sławomira Kamińskiego w Toruniu. Prace przy zabytkach są bardzo kosztowne, muszą je robić uprawnieni konserwatorzy i wymagają przygotowania wiele dokumentacji. Ksiądz Proboszcz cieszy się z dotacji ale rozmyśla, skąd wziąć pieniędzy na udział własny parafii na te przedsięwzięcia. Tym bardziej, że chcemy jeszcze kontynuować prace przy zakładaniu chodnika na nowej części cmentarza. Mimo wszystko Ksiądz Proboszcz ma nadzieję, że parafianie i rodacy wesprą te dzieła.


6. Nie ustawajmy w modlitwie o pokój w Ukrainie i na świecie....


7. Brzeskie Towarzystwo Sportowe Olimpia w ramach akcji charytatywnej GRAMY-POMAGAMY organizowanej na rzecz Grzegorza Błaszczyka strażaka OSP w Wieńcu, który zmaga się z cukrzycą pierwszego typu zaprasza do udziału w turnieju piłki siatkowej. Całkowity dochód będzie przeznaczony na zakup pompy insulinowej dla Grzegorza. Turniej odbędzie się dziś 22 maja o godz. 11,00 w Szkole Podstawowej w Wieńcu. Wpisowe wynosi 300 zł. W turnieju wziąć udział a tym samym pomóc może każdy. Zapisy drużyn prowadzi p. Tomasz Wojtczak tel. 663 670 015. W organizowaną akcję włączają się oprócz SP w Wieńcu, Koło Gospodyń Wiejskich "Jarzębina" i Zarząd Miejsko-Gminny OSP i dzięki nim na uczestników i kibiców czekać będą m.in. grill, żurek, bigos, domowe ciasta. Wszystkiego będzie można skosztować wrzucając symboliczną pięciozłotówkę do puszki. Wydarzeniu będzie również towarzyszyć prezentacja wozów strażackich, tych najstarszych i najnowszych, jakimi dysponuje Straż Pożarna w naszej Gminie.


W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: +Mariana Smolińskiego, l.71 z ul. Królewskiej 11a; w Dąbiu Kuj. odbył się pogrzeb +Jacka Sadownika, l.82 z Jądrowic 13; w Nieszawie odbył się pogrzeb +Ireneusza Szafrańskiego, właściciela tartaku w Pikutkowie, aktywnego społecznie byłego naszego parafianina.  Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, byłych parafian, zmarłych z naszych rodzin, + ks. Tomasza Strzeleckiego i zmarłych kapłanów, ofiary wojny w Ukrainie, polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


Zapowiedzi przedślubne – 22.05.2022 r.


• Jacek Jan Kotecki, kawaler, zam. Sułkowo 13, par. Zgłowiączka
Anita Różańska,  panna,  zam. Kuczyna 8, par. tut.

• Marcel Skierkowski, kawaler, zam. Brześć Kuj. ul Nowa 19a/35
Anna Grzegórska,  panna,  zam. zam. Brześć Kuj. ul Nowa 19a/25

• Jakub Szczepański, kawaler, zam. Brześć Kuj. ul Krakowska  43b
Monika Polińska,  panna,  zam. Brześć Kuj. ul Krakowska 43b

• Dominik Marek, kawaler, zam. Przybysław 63, par. Chlewiska
Wioleta Bachorska,  panna,  zam. Kuczyna 11 par. Brześć Kuj.

• Kamil Kołodziejski, kawaler, zam. Miechowice 3, par. tut.
Justyna Chałasińska,  panna,  zam. Włocławek ul. Toruńska 212,                              par. Chrystusa Króla.

• Mateusz Wypyszewski, kawaler, zam. Stary Brześć 14B, par. tut.
Daria Rosińska,  panna,  zam. Stary Brześć 14B, par. tut.

• Patryk Pińkowski, kawaler, zam. Jądrowice 15, par. tut.
Angelika Lewandowska,  panna,  zam. Jądrowice 15, par. tut.

• Przemysław Wesołowski,  kawaler, zam. Włocławek ul. Płocka 210
Angelika Lewandowska,  panna,  zam. Rzadka Wola Parcele 2, par. tut.

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 22 maja 2022 VI - Niedziela Wielkanocna

  7.00  † Irena Zielińska – pg
  9.00  1/. † za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
          2/. † Janina Jaworska – pg
10.30 † Irena Kwiatkowska, /greg.22/
12.00 † Stefania Franciszek Krystyna i Edward Kubisiak, zm. z rodz. Kubisiaków i Świątkowskich
17.00 † Roman Biernacki R17, Marianna Leon Jerzy i Salomea Biernaccy

 

PONIEDZIAŁEK – 23 maja 2022

  7.00  † Ireneusz Polnisiak – pg
18.00  1/. † Wanda Chmielewska – pg
          2/. † Irena Kwiatkowska, /greg.23/

 

WTOREK – 24 maja 2022 - wsp. NMP wspomożycielki wiernych

  7.00  † Eugenia Opasiak – pg
18.00  1/. † Włodzimierz Chojnacki i Bogusław Głowacki – pg
          2/. † Irena Kwiatkowska, /greg.24/

 

ŚRODA – 25 maja 2022

  7.00  † Anna Wawrzonkowska – pg
18.00  1/. † Kunegunda Piaskowska – pg
          2/. † Irena Kwiatkowska, /greg.25/

 

CZWARTEK – 26 maja2022 - wsp. św. Filipa Neri - Dzień Matki

   7.00  † Irena Kwiatkowska, /greg.26/
18.00  1/. † Maria Kamińska
        2/. – int. zbiorowe na Dzień Matki: † Marianna Marciniak, Marta Glińska, Anna Osińska, Leokadia Krygier, Zofia Katolik, Jadwiga Goździecka, Stanisława Paczkowska, Kazimiera Partyka, Mariola Kleparska, Teresa i Sylwester Lewandowscy, Barbara Chaberska, Janina Lewandowska, Wiesława Wojciechowska, Henryk R21 i Helena Glonek, Stefania Strzelecka, Irena Zielińska, Daromiła Humańska, Anna Gorzycka, zm. z rodz Góralskich i Borkowskich, Józef Kotrych, Jadwiga i Andrzej Drzewieccy, Łucja i Eugeniusz Góralscy


PIĄTEK – 27 maja 2022

  7.00  † Krzysztof Włodarzewski – pg
18.00  1/. † Mariola Żelazek, Monika Majerowska, Marianna i Józef Klejbach
          2/. † Irena Kwiatkowska, /greg.27/

 

SOBOTA – 28 maja 2022

  7.00  1/. † Irena Kwiatkowska, /greg.21/
          2/. † Zofia Siedlecka i Elżbieta Dominikowska – pg
18.00  1/. † Piotr Mentlewicz – pg
          2/. † Alicja Spychalska – pg

 

NIEDZIELA – 29 maja 2022 - VII Niedziela Wielkanocna
Wniebowstąpienie Pańskie – uroczystość

  7.00  † Maria Kamińska – pg
  9.00  1/. † Marian Bartoszewski – pg
          2/. † Regina Bretes R16
10.30 † Daromiła Humańska
12.00 † za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
17.00 † Irena Kwiatkowska, /greg.29/