15 maja 2022 - Ogłoszenia

 

 

Ogłoszenia - 15 maja  2022 - V Niedziela Wielkanocna


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1.Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg uroczystości odpustowej 


2.Jutro święto Św. Andrzeja Boboli KM, Patrona Polski. Zapraszamy szczególnie na 18,00.


3.W dniach 12-15 sierpnia 2022 roku planowany jest wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny z naszej parafii do Szczecina, Berlina i Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Koszt całkowity wyjazdu ok.860 zł plus 10-15 euro . Zapisy i szczegóły oraz wpłata zaliczki  100 zł. do końca czerwca u pani Teresy Ochmańskiej tel.784 667 339. Zapraszamy!


4.Przygotowujemy się w parafii do realizacji dalszych inwestycji. W tym roku będziemy realizować dalszy etap poważnej inwestycji - kontynuację renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej (fary). W tym roku będzie to wschodnia ściana świątyni i oraz nieodnowione jeszcze części południowej i północnej ściany na odcinku prezbiterium. Niestety ze względów finansowych, nie zdołamy raczej odnowić w tym roku szczytowej wschodniej ściany ze sterczynami. Odnawiana będzie i tak duża  powierzchnia ścian i koszty też duże. Mamy zadeklarowaną pomoc z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, liczymy też że i z naszej gminy też będzie wsparcie ale udział własny parafii musi być też niemały. Jesteśmy już na końcówce,  w przyszłym roku dokończona będzie renowacja całej elewacji. Kontynuowana będzie także w tym roku konserwacja zabytków ruchomych w kościele poklasztornym Św. Michała Arch., i gotyckiej rzeźby ucznia Wita Stwosza "Pokłon Trzech Króli" z kościoła parafialnego, która jest już w pracowni prof, Sławomira Kamińskiego w Toruniu. Prace przy zabytkach są bardzo kosztowne, muszą je robić uprawnieni konserwatorzy i wymagają przygotowania wiele dokumentacji. Ksiądz Proboszcz cieszy się z dotacji ale rozmyśla, skąd wziąć pieniędzy na udział własny parafii na te przedsięwzięcia. Tym bardziej, że chcemy jeszcze kontynuować prace przy zakładaniu chodnika na nowej części cmentarza. Mimo wszystko Ksiądz Proboszcz ma nadzieję, że parafianie i rodacy wesprą te dzieła.


5.Nie ustawajmy w modlitwie o pokój w Ukrainie i na świecie....


6.Brzeskie Towarzystwo Sportowe Olimpia w ramach akcji charytatywnej GRAMY-POMAGAMY organizowanej na rzecz Grzegorza Błaszczyka strażaka OSP w Wieńcu, który zmaga się z cukrzycą pierwszego typu zaprasza do udziału w turnieju piłki siatkowej. Całkowity dochód będzie przeznaczony na zakup pompy insulinowej dla Grzegorza. Turniej odbędzie się 22 maja o godz. 11,00 w Szkole Podstawowej w Wieńcu. Wpisowe wynosi 300 zł. W turnieju wziąć udział a tym samym pomóc może każdy. Zapisy drużyn prowadzi p. Tomasz Wojtczak tel. 663 670 015. W organizowaną akcję włączają się oprócz SP w Wieńcu, Koło Gospodyń Wiejskich "Jarzębina" i Zarząd Miejsko-Gminny OSP i dzięki nim na uczestników i kibiców czekać będą m.in. grill, żurek, bigos, domowe ciasta . Wszystkiego będzie można skosztować wrzucając symboliczną pięciozłotówkę do puszki. Wydarzeniu będzie również towarzyszyć prezentacja wozów strażackich, tych najstarszych i najnowszych, jakimi dysponuje Straż Pożarna w naszej Gminie. Zapraszają

 

Wczoraj odbył się pogrzeb śp. ks. Tomasza Strzeleckiego prob. par. Blizanów z diecezji kaliskiej, naszego brzeskiego rodaka. Liturgii przewodniczył bp kaliski Damian Bryl.  Wszystkich ostatnio zmarłych parafian, byłych parafian  i zmarłych z naszych rodzin, zmarłych kapłanów, górników, którzy ostatnio zginęli w polskich kopalniach oraz ofiary wojny w Ukrainie, polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...Zapowiedzi przedślubne – 15.05.2022 r.


•Bartosz Tomasz Urbański, kawaler, zam. Choceń ul. Kazimierza Wielkiego 14

Monika Łodygowska,  panna, zam. Brześć Kuj. ul. Romualda Traugutta 26

•Przemysław Stępiński, kawaler, zam. Brześć Kuj. ul. 3 Maja 28

Arletta Aleksandra Zapała,  stanu wolnego, zam. Włocławek ul. Kaliska 24

•Jacek Jan Kotecki, kawaler, zam. Sułkowo 13, par. Zgłowiączka

Anita Różańska,  panna,  zam. Kuczyna 8, par. tut.

•Marcel Skierkowski, kawaler, zam. Brześć Kuj. ul Nowa 19a/35

Anna Grzegórska,  panna,  zam. zam. Brześć Kuj. ul Nowa 19a/25

•Jakub Szczepaniak, kawaler, zam. Brześć Kuj. ul Królewska 43b

Monika Polińska,  panna,  zam. Brześć Kuj. ul Królewska 43b 

•Dominik Marek, kawaler, zam. Przybysław 63, par. Chlewiska

Wioleta Bachorska,  panna,  zam. Kuczyna 11 par. Brześć Kuj. 

•Kamil Kołodziejski, kawaler, zam. Miechowice 3, par. tut.

Justyna Chałasińska,  panna,  zam. Włocławek ul. Toruńska 212,                              par. Chrystusa Króla. 


 

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 15 maja 2022  V Niedziela Wielkanocna

  7.00  † Bogdan Nowakowski R3
  9.00  1/. † Stanisław i Dariusz Rogiewicz, Waldemar Nowicki i Zofia Rogiewicz
          2/. † Zofia Kwiatkowska – pg
10.30  † Izydor Żydczak (im.) i Sławomir Walczak
12.00  † Marianna Marciniak – pg
17.00  † Irena Kwiatkowska, /greg.15/

poza par. x. prał. Stanisław Mazurski: † Wiesław Lipiński – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 16 maja 2022 święto św. Andrzeja Boboli

  7.00  † Grzegorz Ptaszyński – pg
18.00  1/. -Jarosław Dybek z racji 53 r. urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo
          2/. †Irena Kwiatkowska, /greg.16/

 

WTOREK – 17 maja 2022

  7.00  † Irena Kwiatkowska, /greg.17/
18.00  1/. † Waldemar Nowicki – pg
          2/. † Władysław Jadwiga Wojciech Barbara i zm. z rodz. Rosińskich

 

ŚRODA – 18 maja 2022

  7.00  † Jan Lewandowski
18.00  1/. † Jadwiga Kapelińska – pg
          2/. † Irena Kwiatkowska, /greg.18/

 

CZWARTEK – 19 maja 2022

   7.00  † Irena Kwiatkowska, /greg.19/
18.00  1/. † Ryszard Wyrwa R1 – pg
          2/. † Janina Rogacka – pg

 

PIĄTEK – 20 maja 2022

   7.00  † Zofia Siedlecka i Elżbieta Dominikowska – pg
 18.00  1/. † Aneta Jarzębińska – pg
           2/. † Irena Kwiatkowska, /greg.20/

 

SOBOTA – 21 maja 2022

  7.00  1/. † Irena Kwiatkowska, /greg.21/
18.00  1/. † Marta Glińska – pg
          2/. † Józef Wojciechowski – pg

 

NIEDZIELA – 22 maja 2022 - VI Niedziela Wielkanocna

  7.00  † Irena Zielińska – pg
  9.00  1/. † za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
          2/. † Janina Jaworska – pg
10.30 † Irena Kwiatkowska, /greg.22/
12.00 † Stefania Franciszek Krystyna i Edward Kubisiak, zm. z rodz. Kubisiaków i Świątkowskich /rez./
17.00  † Roman Biernacki R17, Marianna Leon Jerzy i Salomea Biernaccy