12 grudnia 2021 - Ogłoszenia

Ogłoszenia - 12 grudnia 2021 - III Niedziela Adwentu

1. Tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczymy na zakup choinek i zakup paliwa do ogrzewania parafialnej świątyni.

2. Dziś kończymy 3-dniowe skupienia rekolekcyjne w naszej parafii. Chorych w domach odwiedzać będziemy w najbliższy piątek przed i po południu. Prosimy o zgłoszenia do wtorku włącznie.

3. Dziś poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św., (12.12.2021) podczas Mszy św. o g. 10,30. Po Mszy św. spotkanie i konferencja dla rodziców tych dzieci.

4. Przez Adwent zapraszamy na roraty we wtorki i piątki na godz. 17,00 a w pozostałe dni tygodnia roraty o godz. 7,00. Dzieci we wtorki i piątki prosimy z lampionami - w te dni otrzymywać będą roratnie pamiątki. Prosimy także, aby na każdy wtorek i piątek dzieci wykonały z papieru lub innego materiału małą kolorową gwiazdę, bombkę  lub inną ozdobę w wypisanym imieniem i nazwiskiem i z jakiej są klasy. Te ozdoby  zawiesimy potem na choinkach w kościele i nimi każdorazowo losować będziemy kilkoro dzieci, które będą obdarowane pamiątką. Zachęcamy rodziców z dziećmi a zwłaszcza przygotowującymi się do I-Komunii Św., Drodzy rodzice, to jest dodatkowa okazja, aby religijnie formować swoje dzieci i nawiązywać głębszy kontakt.

5. Czas adwentu wiąże się z miłosierdziem i zauważeniem potrzeb innych ludzi szczególnie tych którzy cierpią niedostatek. W naszej świątyni będzie jak co roku okazja do podzielenia się produktami spożywczymi, które można składać do koszy przy bocznych ołtarzach do niedzieli 19.12.2021.  Z tych produktów powstaną paczki żywnościowe dla potrzebujących. W tym roku chcemy pomóc osobom starszym, emerytom i chorym.

6. Poświęcone opłatki wigilijne p. organista Marcin Czynszak roznosi do domów parafian. Przyjmujcie Go jako zwiastuna zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W tym tygodniu będzie: poniedziałek - ul. Kolejowa, Ogrodowa i Głucha; wtorek - ul. Dubois, Głowackiego i Rybaki; środa - Plac Łokietka, Reymonta, Krzyżowa, Przesmyk, Narutowicza.

7. Przed świątynią na stoliku są do nabycia świecie Caritas - Wigilijne dzieło pomocy dzieciom". Na stoliku są też do nabycia nasze parafialne kalendarze ścienne z zaznaczonymi uroczystościami parafialnym i z widokami z naszych kościołów. Cena jednego to ok. 4,- zł ale jak złożymy 5,- zł. czy więcej to będzie na dalsze prace renowacyjne naszych świątyń.

8. Zakończyliśmy zaplanowane na ten rok prace przy renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej. Odbiór konserwatorski odbył się bez zastrzeżeń w poniedziałek. Dziękujemy szczególnie tym, którzy rozumieją sprawy remontów i już wsparli te dzieła. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na str. internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

9. Od 29 listopada, w bazylice katedralnej we Włocławku, ruszyła inicjatywa „stałego konfesjonału”. Przez pięć miesięcy, od Adwentu 2021 r. do Wielkanocy 2022 r., do istniejącego już od lat i sprawdzonego dzieła pod tą samą nazwą w klasztorze ojców franciszkanów przy włocławskim Placu Wolności, zostały dołączone cztery godziny dyżurów spowiedników w katedrze (od 12.00 do 16.00) oraz posługa penitencjarza katedralnego ks. prał. Jacka Szymańskiego (czwartki, godz. 16.00-17.00). Więcej szczegółów oraz wykaz dyżurów poszczególnych spowiedników znajduje się na stronie: https://duchowecw.pl/

10. Jutro 40 rocznica, smutna rocznica, wprowadzenia przez komunistów stanu wojennego w Polsce, co kosztowało śmierć i cierpienia wielu naszych rodaków. Zapraszamy na godz. 17,00 na Mszę św. i modlitwę za zamordowanych i tych, którzy byli internowani i więzieni oraz wiele wycierpieli

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Janiny Bretes l. 82 z Włocławka, d. parafianki z Brześcia z ul. Krakowskiej 71; + Genowefy Wrona, l.94 z ul. Krakowskiej 119; +Janiny Lewandowskiej, l.78 ze Starego Brześcia 21A; +Zbigniewa Lewandowskiego, l.67 z ul. Traugutta 30D. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

NIEDZIELA – 12 grudnia 2021 - III Niedziela Adwentu