19 grudnia 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 19 grudnia 2021 - IV Niedziela Adwentu
   

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ją godnie i po katolicku. Na bocznych ołtarzach wyłożone są książeczki "Bożonarodzeniowy Pokój Chrystusa", które mogą być pomocne do dobrego przygotowania obrzędu wieczerzy wigilijnej.

Jeżeli kogoś p. organista nie zastał w domu podczas roznoszenia opłatków a życzy sobie opłatki, może dziś lub do czwartku zaraz po wieczornych mszach św. zgłosić się do niego po opłatek

 

2. Pasterka jak zwykle o północy w kościele parafialnym. Przed pasterką - 15 min. -  wspólne śpiewanie kolęd.  Zapraszamy.  Połowa ofiar z tacy na pasterce przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki w Ciechocinku, prowadzony przez diecezję.

 

3. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia msze św. o 9,00; 10,30; 12,00; 17,00. Jak zwykle nie będzie mszy św. o 7,00. W drugi dzień Bożego Narodzenia porządek jak w każdą niedzielę: 7,00; 9,00; 10,30; 12,00; 17,00.

 

4. Wizyty duszpasterskie rodzin (kolędowanie) rozpoczniemy po nowym roku i będziemy je realizować stosownie do możliwości. Więcej podamy w ogłoszeniach po Nowym roku

 

5. Dostępny jest nadal nasz ścienny Brzeski Kalendarz na 2022 r. Pamiętajmy także o naszych parafianach poza granicami czy w innych miastach mieszkających, aby im ofiarować nasz kalendarz, wówczas będą duchowo bliżej nas i ten kalendarz ich pewnie ucieszy.

 

6. W tym roku ponownie będzie żywa szopka bożonarodzeniowej obok świątyni. Przy Świętej Rodzinie będą jak bywało różne zwierzęta. Składamy podziękowanie za przygotowanie tej inicjatywy przez dyr. ZS CKR ze Starego Brześcia. Szkoła ma m.in. klasy technikum weterynarii, stąd różne zwierzęta. Udostępniono i przygotowano nam gotowy domek dla zwierząt z wybiegiem. Dziękujemy za to uatrakcyjnienie przeżywania Bożego Narodzenia 2021 w Brześciu Kuj. 

 

7. Pomocy przy dekoracji świątyni, choinek ozdobami i żłóbka w świątyni podjęła się Wspólnota Odnowy w Duchu Św. Piękne bombki własnoręcznie tworzone i ozdoby przyniosły dzieci przychodzące na roraty. Pracochłonne gwiazdy zaś uczniowie ze ZSP nr 2. Na podkreślenie zasługuje oddana praca p. Leszka Witkowskiego i jego pomocników w przygotowaniu świątyni.

 

8. W najbliższym czasie planujemy zakup paliwa do ogrzewania parafialnej świątyni. W minionym tygodniu musieliśmy przeprowadzić remont pieca do ogrzewania świątyni, trzeba było wymienić niektóre podzespoły, które kosztowały ponad 700- zł

 

9. Zapraszamy na roraty we wtorek na godz. 17,00 a w pozostałe dni na godz. 7,00. Dzieci we wtorek prosimy z lampionami i otrzymywać będą roratnie pamiątki. Prosimy także, aby jeszcze na wtorek dzieci wykonały ozdobę w wypisanym imieniem i nazwiskiem i z jakiej są klasy. Jak dotąd dzieci dostarczają przepięknie wykonane dzieła. 

 

10. Czas adwentu wiąże się z miłosierdziem i zauważeniem potrzeb innych ludzi szczególnie tych którzy cierpią niedostatek. W naszej świątyni jest jak co roku okazja do podzielenia się produktami spożywczymi, które można składać przy bocznych ołtarzach jeszcze dziś  Z tych produktów powstaną paczki żywnościowe dla bardziej potrzebujących. W tym roku chcemy sprawić trochę radości osobom starszym, emerytom i chorym.

 

11. Rozpoczęła się zima, zainteresujmy się osobami starszymi czy samotnie mieszkającymi w naszym sąsiedztwie aby przyjść im z pomocą czy zgłosić potrzebę pomocy ...

 

12. Przed świątynią na stoliku są jeszcze do nabycia świecie Caritas - Wigilijne dzieło pomocy dzieciom". Na stoliku są też do nabycia nasze parafialne kalendarze ścienne z zaznaczonymi uroczystościami parafialnymi i z widokami z naszych kościołów.

 

13. Zakończyliśmy zaplanowane na ten rok prace przy renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej. Odbiór konserwatorski odbył się bez zastrzeżeń w poniedziałek. Dziękujemy szczególnie tym, którzy rozumieją sprawy remontów i już wsparli te dzieła. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na str. internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

 

14. W bazylice katedralnej we Włocławku ramach „stałego konfesjonału” od Adwentu 2021 r. do Wielkanocy 2022 r., oprócz istniejącego już od lat  w klasztorze ojców franciszkanów przy włocławskim Placu Wolności, zostały dołączone cztery godziny dyżurów spowiedników w katedrze (od 12.00 do 16.00) oraz posługa penitencjarza katedralnego (czwartki, godz. 16.00 -17.00). Więcej szczegółów oraz wykaz dyżurów poszczególnych spowiedników znajduje się na stronie:  https://duchowecw.pl/

 

15. W Uroczystość Trzech Króli (6.01.2022) w naszej świątyni po Mszy św. o 17,00 będzie koncert kolęd przygotowany przez Towarzystwo Kulturalne Brześcia Kujawskiego...

 


W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Krystyny Niklas, l.89 z ul. Okrzei 8; we wtorek pogrzeb + Stefanii Wierzbowskiej, l. 88 z ul. Polnej 42, w środę +Marioli Kleparskiej, l.64 z Falborza 35; pogrzeb + Wiesławy Wojciechowskiej, l.68 z ul. Reymonta 23  ...  Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 19 grudnia 2021 - IV Niedziela Adwentu, rok C/II

7.00  +  Włodzimierz Chojnacki – pg
poza parafią greg.12 + Zofia Kwiatkowska
  9.00  1/. + Dariusz Budziszewski (im.) – pg
          2/. + Bolesław Szczap – pg
10.30  + Irena Piasecka – pg
12.00  + za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
17.00  + Krystyna Krasińska, Irena i Zenon Tulimowscy

 

PONIEDZIAŁEK – 20 grudnia 2021

  7.00  + Jadwiga Kapelińska – pg
            poza parafią greg.13 + Zofia Kwiatkowska
17.00  1/. + Bogumił R27 Radecki, Anna i Zygmunt Szmydt
          2/. + Zofia R32 i Teodor Chybcińscy

 

WTOREK – 21 grudnia 2021

   7.00  + Janina Grzelak – pg
           poza parafią greg.14 + Zofia Kwiatkowska
 17.00  + Tomasz Jędrzejczak

 

ŚRODA – 22 grudnia 2021

  7.00  1/. + Alicja Karczemna – pg
          2/. + Sławomir Zieliński – pg
          poza parafią greg.15 + Zofia Kwiatkowska
17.00  1/. + Józef Ziółkowski R2
          2/. + Stanisława Paczkowska – pg

 

CZWARTEK – 23 grudnia2021

  7.00  1/. + Wiktoria Kobus
          2/. + Kazimierz Nowak – pg
         poza parafią greg.16 + Zofia Kwiatkowska
17.00  1/. + Anna i Stanisław Smól
2/. + Barbara Golasińska – pg

 

PIĄTEK – 24 grudnia 2021 - Wigilia

7.00  1/. + Ewa Zaparuszewska (im.)
        2/. + Wiesława Antczak – pg
        poza parafią greg.17 + Zofia Kwiatkowska

 

SOBOTA – 25 grudnia2021 - uroczystość Narodzenia Pańskiego

00.00  + za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
  9.00  + Helena Ciesielska – pg
             poza parafią greg.18 + Zofia Kwiatkowska
10.30  + Marta Glińska – pg
12.00  + Krystyna Roman Zofia Anna Henryk i Marianna Jabłońscy
17.00  + Kazimiera Partyka – pg

 

NIEDZIELA – 26 grudnia 2021 - święto Świętej Rodziny

  7.00  +  Marianna i Władysław Łęga
             poza parafią greg.19 + Zofia Kwiatkowska
  9.00  + Klara R9 Podolska, Jan i Tadeusz Podolscy
10.30  + Genowefa Jaromirska – pg
12.00  + Marianna Nowacka R27
17.00  + Szczepan Kuligowski (im.)