5 grudnia 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 5 grudnia 2021 - II Niedziela Adwentu
   

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1. Dziś – pierwsza niedziela miesiąca – ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii a także na zakup oleju opałowego do ogrzewania świątyni parafialnej. Dziękujemy za hojniejsze ofiary...  Tacę z przyszłej niedzieli przeznaczymy na zakup choinek.

 

2. Od piątku do niedzieli (10-12 grudnia) skupienia rekolekcyjne w naszej parafii. Msze św. w piątek i sobotę o 9,00 i 10,30 a po południu o 15,30 i 17,00. Okazja do spowiedzi na pół godziny przed mszami świętymi. W niedzielę msze św. o 7,00; 9,00; 10,30; 12,00; 17,00. Dzieci ze szkół podstawowych prosimy w piątek i sobotę na godz. 9,00 - klasy VII i VIII na Mszę św. z dorosłymi a na godz. 10,30 prosimy klasy młodsze i ich rodziców i opiekunów. Na 15,30 zapraszamy chorych i starszych na 17,00 młodzież i dorosłych.

 

3. W przyszłą niedzielę poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św., w rekolekcje (12.12.2021) podczas Mszy św. o g. 10,30. Rodziców lub chrzestnych prosimy aby sami zakupili dziecku medalik z łańcuszkiem. Po Mszy św. wówczas będzie spotkanie i konferencja formacyjna dla rodziców tych dzieci.

 

4. Przez Adwent zapraszamy na roraty we wtorki i piątki na godz. 17,00 ( najbliższy piątek na 10,30) a w pozostałe dni tygodnia roraty o godz. 7,00. Dzieci we wtorki i piątki prosimy z lampionami - w te dni otrzymywać będą roratnie pamiątki. Prosimy także, aby na każdy wtorek i piątek dzieci wykonały z papieru lub innego materiału małą kolorową gwiazdę, bombkę  lub inną ozdobę w wypisanym imieniem i nazwiskiem i z jakiej są klasy. Te ozdoby  zawiesimy potem na choinkach w kościele i nimi każdorazowo losować będziemy po kilkoro dzieci, które będą obdarowane pamiątką. Zachęcamy rodziców z dziećmi a zwłaszcza przygotowującymi się do I-Komunii Św., jak dotąd świątynia na roratach bywała wypełniona a dzieła dzieci urzekały. Drodzy rodzice, to jest dodatkowa okazja, aby religijnie formować swoje dzieci i nawiązywać głębszy kontakt.

 

5. Od Adwentu do końca marca msze św. niedzielne o godz. 7,00 zamiast w poklasztornym kościele Św. Michała Archanioła są odprawiane w kościele parafialnym Św. Stanisława BM, bo tu świątynia jest ogrzewana. Praktykujemy to zresztą od wielu lat.

 

6. W tym tygodniu w środę (8.12) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy szczególnie na wieczorną Mszę św. o 17,00 ...

 

7. Poświęcone opłatki wigilijne p. organista Marcin Czynszak roznosi do domów parafian. Przyjmujcie Go jako zwiastuna zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W tym tygodniu będzie: poniedziałek i wtorek - Targowa, Krakowska, Obwodowa, Żeromskiego; środa i czwartek - Nowa, Królewska, Archeologów; piątek - Kilińskiego i Polna; sobota - Zielna, Kujawska, Piastowska, Armi Wojska Polskiego.

 

8. Przed świątynią na stoliku są do nabycia świecie Caritas - Wigilijne dzieło pomocy dzieciom" W tym roku świece są po 7,- zł a duże po 17,- zł. Wyższa cena ale cel jest jak zwykle szczytny. Jak ktoś złoży więcej to wszystko przekażemy do Caritas. Na stoliku są też do nabycia nasze parafialne kalendarze ścienne z zaznaczonymi uroczystościami parafialnym i z widokami z naszych kościołów. Cena jednego to ok. 4,- zł ale jak złożymy 5,- to będzie na dalsze prace renowacyjne naszych świątyń.

 

9. Zakończyliśmy zaplanowane na ten rok prace przy renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej. Odbiór konserwatorski będzie w tym tygodniu. Dziękujemy szczególnie tym, którzy rozumieją te sprawy remontów i już wsparli te dzieła. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na str. internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

 

10. Dziś przed świątynią zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie 

 

11. Męska wspólnota Wojownicy Maryi, której opiekunem duchowym jest ksiądz Dominik Chmielewski, serdecznie zaprasza wszystkich mężczyzn do modlitwy różańcowej w ramach męskiego różańca, oraz mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat do dołączenia do formacji duchowej Wojowników Maryi. Spotkania modlitewne odbywają się w każdy poniedziałek o godz.17.30 w parafii Św. Stanisława we Włocławku. Szczegółowe informacje na temat wspólnoty można znaleźć na stronie: wojownicymaryi.pl  Kontakt z lokalną grupą za pośrednictwem Facebooka: profil Wojownicy Maryi Męski Różaniec Włocławek lub bezpośrednio w czasie w/w spotkań modlitewnych.

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeby: śp. + Daromiry Humańskiej, l.79  z Rzadkiej Woli 20   i + Rajmunda Golasińskiego, l. 45 z Falborza 35 a we wtorek pogrzeb + Janiny Bretes l. 82 z Włocławka, d. parafianki z Brześcia z ul. Krakowskiej 71. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 5 grudnia 2021 - II Niedziela Adwentu

  7.00  +  za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
  9.00  1/. + Janina Jaworska R1
          2/. + Genowefa i Bolesław Szarwas, Genowefa i Józef Wojciechowscy
10.30  + Piotr Mentlewicz – pg
12.00  + Marcin Biesiadziński – pg
17.00  + Jadwiga Osińska – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 6 grudnia 2021 - Świętego Mikołaja, bpa

7.00  1/. + Jadwiga Kapelińska – pg
        2/. + Marian Świerski – pg
17.00  1/. + Irena Wódkowska – pg
          2/. + Anna Osińska – pg

 

WTOREK – 7 grudnia 2021 - wsp. św. Ambrożego

   7.00  + Magdalena Nowak – pg
 17.00  1/. + Stanisława R27 i Jakub Ciesielscy, Wacław Ziółkowski
           2/. + Zofia Kwiatkowska – pg

 

ŚRODA – 8 grudnia 2021 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  7.00  + Bogusław Golasiński – pg
17.00  + Alicja Karczemna – pg

 

CZWARTEK – 9 grudnia 2021

  7.00  + Salomea Hadrowicz – pg
17.00  + Leokadia Krygier (im.) – pg


PIĄTEK – 10 grudnia 2021 - REKOLEKCJE

   9.00  + Dziękczynno błagalna w 80 r. urodzin Jerzego Mentlewicza z prośbą o dalsze łaski i Błogosławieństwo Boże
10.30  + Zofia Katolik
15.30  + Marlena Kobus – pg
17.00  1/. + Helena Walczak – pg
          2/. + Marianna Marciniak – pg

 

SOBOTA – 11 grudnia 2021 - REKOLEKCJE

  9.00  + Zofia Sikorska – pg
10.30  1/. + Józef Wiliński – pg
          2/. + Bogusław Golasiński – pg
15.30  + Janina Jaworska – pg
17.00  1/. + Bożena Szymańska – pg
          2/. + Radosław Górecki R6

 

NIEDZIELA – 12 grudnia 2021 - III - Niedziela Adwentu - REKOLEKCJE

  7.00  +  Marianna Golasińska (ur.) Roman i Józef Golasińscy
  9.00  1/. + za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
          2/. + Irena Podemska – pg
10.30  + Waldemar Ciesielski
12.00  + Wojciech Stępiński – pg
17.00  + Jacek Czynsz – pg