29 Listopada 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 28 listopada 2021 - I Niedziela Adwentu  -   C/II

   

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1. Dziś – pierwsza niedziela miesiąca – ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii a także na zakup oleju opałowego do ogrzewania świątyni parafialnej. Dziękujemy za hojniejsze ofiary... 

 

2. Przez Adwent zapraszamy na roraty we wtorki i piątki na godz. 17,00 a w pozostałe dni tygodnia na godz. 7,00. Dzieci we wtorki i piątki prosimy z lampionami - w te dni otrzymywać będą roratnie pamiątki. Prosimy także, aby na każdy wtorek i piątek dzieci wykonały z papieru lub innego materiału małą kolorową gwiazdę, bombkę  lub inną ozdobę w wypisanym imieniem i nazwiskiem i z jakiej są klasy. Te ozdoby  zawiesimy potem na choinkach w kościele i nimi każdorazowo losować będziemy po kilkoro dzieci, które będą obdarowane pamiątką. Zachęcamy rodziców z dziećmi a zwłaszcza przygotowującymi się do I-Komunii Św., jak dotąd świątynia na roratach bywała wypełniona a dzieła dzieci urzekały. Drodzy rodzice, to jest dodatkowa okazja, aby religijnie formować swoje dzieci i nawiązywać głębszy kontakt.

 

3. Od Adwentu (od dziś) do końca marca msze św. niedzielne o godz. 7,00 zamiast w poklasztornym kościele są odprawiane w kościele parafialnym, bo tu świątynia jest ogrzewana. Praktykujemy to zresztą od wielu lat.

 

4. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii Św. będzie za 2 tygodnie, w rekolekcje, w niedzielę po Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP (12.12.2021) podczas Mszy św. o g. 10,30. Rodziców lub chrzestnych prosimy aby sami zakupili dziecku medalik z łańcuszkiem. Po Mszy św. wówczas będzie spotkanie i konferencja formacyjna dla rodziców tych dzieci.

 

5. W tym tygodniu przypada I-czwartek, dzień szczególniejszej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie oraz I-piątek i I-sobota miesiąca. W I-piątek msze św. o 7,00; 16,00 (dla dzieci) i 17,00 dla dorosłych i przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Okazja do spowiedzi w piątek na pół godziny przed mszami świętymi.

 

6. Poświęcone opłatki wigilijne p. organista Marcin Czynszak roznosi do domów parafian. Przyjmujcie Go jako zwiastuna zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W tym tygodniu będzie: Poniedziałek - Stary Brześć; wtorek i środa - dzielnica Falborek; czwartek - ul. Piaskowa, Mickiewicza i domy po trasie; piątek i sobota - ul. Konarskiego, Traugutta, Okrzei. 

 

7. Przed świątynią na stoliku są do nabycia świecie Caritas - Wigilijne dzieło pomocy dzieciom" W tym roku świece są po 7,- zł a duże po 17,- zł. Wyższa cena ale cel jest jak zwykle szczytny. Na stoliku są też do nabycia kalendarze Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników, ścienne i książkowe i prasa katolicka. Nasze parafialne kalendarze będą dostępne od przyszłej niedzieli.

 

8. Od dzisiejszej niedzieli - I niedzieli Adwentu msze św. w niedzielę o 7,00 przez okres zimowy są już w kościele parafialnym zamiast w poklasztornym.

 

9. W najbliższą sobotę w Toruniu uroczystości dziękczynne w 30 rocznicę powstania ewangelizacyjnego Radia Maryja. Zachęcamy do udziału.

 

10. W czwartek w pracowni konserwatorskiej prof. Sławomira Kamińskiego w Toruniu odbyła się narada konserwatorów przy gotyckich  rzeźbach Pokłonu Trzech Króli z naszej świątyni, wziętych tam do konserwacji. Ciekawymi wiadomościami podzielimy się po dalszych badaniach.

 

11. Zakończyliśmy zaplanowane na ten rok prace przy renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej. Dziękujemy szczególnie tym, którzy rozumieją te sprawy i już wsparli te dzieła. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. W najbliższym czasie będzie odbiór przez komisję z konserwatorami zabytków, dlatego jeszcze trochę rusztowań zostawiono, gdyby zaszła konieczność poprawek. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na str. internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. + Stanisława Jarzębińskiego, l.80 z Falborza oraz na naszym cmentarzu został pochowany + Stefan Brzęczkowski z Włocławka, dawny nasz parafianin z Pikutkowa. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 


INTENCJE MSZALNE:

 


NIEDZIELA – 28 listopada 2021 - I Niedziela Adwentu, rok C/II

  7.00  + Maria i Bogumił Kamińscy – pg (kościół parafialny)
  9.00  + Marian Świerski – pg
10.30  + za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
12.00  + Genowefa Gożycka – pg
17.00  + Bogusław Golasiński – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 29 listopada 2021

7.00  1/. + Marlena Kobus – pg
        2/. + Zofia Kwiatkowska – pg
17.00 + Zofia Katolik – pg

 

WTOREK – 30 listopada 2021 - święto sw. Andrzeja, apostoła

   7.00  + Jan Koziński
 17.00  1/. + Andrzej Musiński (im.) – pg
           2/. + Marta Glińska – pg

 

ŚRODA – 1 grudnia 2021

  7.00  + Wanda Ćwiklińska – pg
17.00  1/. + Helena Wujciak – pg
          2/. + Jan Trawczyński i Kazimierz Nowak – pg

 

CZWARTEK – 2 grudnia 2021

  7.00  + Genowefa Jaromirska – pg
17.00  1/. + Wanda Ulińska – pg
          2/. + Marta Stanna

 

PIĄTEK – 3 grudnia 2021 - I piątek miesiąca

   7.00 + Jadwiga Goździecka (ur.) – pg
16.00  1/. + Lech Bet R9
          2/. + Marta Glińska – pg
17.00  + Franciszka Piotr i Włodzimierz Budziszewscy

 

SOBOTA – 4 grudnia2021 - I sobota miesiąca

  7.00  1/. + Włodzimierz Chojnacki – pg
          2/. + Barbara Gołębiewska (im.)
17.00  1/. + w int. Kół Żywego Różańca i „Margaretek”
          2/. + Tadeusz R32 i Estera Siborowscy
          3/. + Barbara Golasińska (im.) – pg

 

NIEDZIELA – 5 grudnia2021 - II Niedziela Adwentu, rok C/II
                                                                        
  7.00  +  za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
  9.00  1/. + Janina Jaworska R1
          2/. + Genowefa i Bolesław Szarwas, Genowefa i Józef Wojciechowscy
10.30  + Piotr Mentlewicz – pg
12.00  + Marcin Biesiadziński – pg
17.00  + Jadwiga Osińska – pg