3 października 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 3 października 2021
- Uroczystość odpustowa NMP Różańcowej
- XXVII niedziela okresu zwyk. - B/I
        

    

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca, taca na inwestycje prowadzone w naszej parafii...

2.  Dziś w niedzielę 03 października Uroczystość odpustowa NMP Różańcowej. Msze św. jak w każdą niedzielę o 7,00 (kościół Św. Michała Archanioła) a w parafialnym o 9,00; 10,30, 12,00 i 17,00. Suma odpustowa o 12,00 w kościele parafialnym po której procesja różańcowa do Matki Różańcowej w kościele Św. Michała Arch. i tam po procesji Msza św. już bez kazania dla przygotowujących ołtarze. Rozważać będziemy tajemnice światła: Słowo Boże na mszach św. w odpust będzie głosił ks. prał. dr Jacek Kędzierski, dyrektor katolickiego Liceum im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Ołtarze przygotowali: Odnowa w Duchu Św., Koła Różańcowe i Stary Brześć z Starobrzeską Kolonią (przekazali na zakup baneru ołtarzowego 200,-zł) .

3. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. dziś w odpust NMP Różańcowej 03 października podczas Mszy św. o godz. 12,00. Różańce nabywamy sami ale są w kancelarii parafialnej do nabycia piękne pamiątkowe różańce.

4. Od 01 października popołudniowe msze św. do marca włącznie są odprawiane o godz. 17,00.

5. Przez październik codziennie (także w niedziele) nabożeństwa różańcowe o godz. 16,30. W soboty jak zwykle bywało, nabożeństwa różańcowe będą w poklasztornym kościele Św. Michała Arch. u Matki Bożej Różańcowej czczonej tam od ponad 300 lat w przepięknym Jej wizerunku i tam też Msza św. o 17,00.

6. W najbliższy czwartek (7.10) z racji liturgicznego wspomnienia NMP Różańcowej, nabożeństwo różańcowe i Msza św. również będzie w kościele Św. Michała Arch. u Matki Bożej Różańcowej.

7. Ogłaszamy konkurs różańcowy dla dzieci i młodzieży - Różaniec Kościoła naszej Ojczyzny - na wykonanie różańca z elementem narodowym lub nawiązującym do nauczania Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dla każdego twórcy będzie pamiątka a dla najlepszych nagrody.

8. Wczoraj grupa parafian uczestniczyła w Bazylice Katedralnej we Włocławku w diecezjalnym dziękczynieniu za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i zarazem w diecezjalnym kongresie różańcowym.

9. W przyszłą niedzielę (10.10) po mszy św. o 9,00 spotkanie tegorocznych uczniów kl. VIII a po mszy św. o g. 10,30 uczniów klas IV przygotowujących się do rocznicy Komunii Św.

10. W czwartek 7 października 2021 r. w kościele Ojców Franciszkanów we Włocławku (Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Niezawodnej Nadziei) po Mszy świętej o 18.00 odbędzie się konferencja dla Kobiet nt.: „Kobieta według pragnienia Boga”. Prelegentki są zaangażowane w Formację Kobiet w ramach Akademii Rozwoju Talentów oraz w Szkole Nowej Ewangelizacji Diecezji Toruńskiej i wspólnocie „Pieśń nowa” w Toruniu.  Tegoroczna edycja Formacji Kobiet nt.: „Jesteś Drogocenną Perłą” rozpocznie się 25 października 2021 r. Zajęcia obejmują spotkania dla kobiet (w różnym wieku) raz w miesiącu od października do czerwca w poniedziałki w godz. 18.00-20.00. Będą odbywać się w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku, ul. Orla 9.  Zajęcia poprowadzą: Izabella Chmielewska i Bogusława Jaworska. Celem warsztatów jest: 1) umocnienie Uczestniczek w poczuciu, że są Umiłowanymi przez Boga; 2) odkrycie i docenienie własnej kobiecości; 3) odkrycie piękna, jakie złożył w nich Bóg; 4) spotkanie wielu innych dzielnych kobiet. Zajęcia będą oparte na wybranych fragmentach z Pisma Świętego. Link do zapisów z informacjami i terminami spotkań: https://rozwijajtalenty.pl/miasta/wloclawek

 

 

11. Za tydzień XXI Dzień Papieski. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” co roku swoją opieką obejmuje blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski. W przyszłą niedzielę, podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany od 21 lat przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny. Niech udzielone w ten sposób wsparcie, nawet w obliczu osobistych trudności i niedostatków, będzie wyrazem naszej solidarności i wyobraźni miłosierdzia.

 

12. Trwają prace przy renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej. Wydaje się, że z zaplanowanych prac uda się nam wywiązać, o ile nie będzie jakiejś bardzo złej pogody. Zachowujemy przez to wierność dziedzictwa wiary i kultury. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy szczególnie tym, którzy rozumieją te sprawy i już wsparli. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na str. internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002. Przy plebanii zostały zainstalowane ostatnio panele fotowoltaiczne  (9,8 kW) i już działają.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Piotra Ochmańskiego, l.88 z Kąkowej Woli Parcele 48, +Zofii Siedleckiej, l.80 z ul. Konarskiego 1 a w Wieńcu +Wandy Czynalczewskiej, l.71 z ul. Końcowej 8. W poniedziałek o godz. 11.00 w Michelinie pogrzeb + ks. kan. Józefa Bonieckiego, l.87, w kapłaństwie 60 lat, byłego proboszcza w Szpetalu Górnym. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 3 października 2021 - XXVII Niedziela Zwykła, rok B/I - Odpust Matki Bożej Różańcowej, I Niedziela miesiąca

  7.00 + Jarosław Karpiński R10
  9.00 + Marian i Irena Wiśniewscy
10.30 + Waldemar Ciesielski R1
12.00 + suma odpustowa: za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół parafialny)
po Mszy św. odpustowa procesja różańcowa z pełną asystą do kościoła  św. Michała Archanioła
ok. 13.30 na zakończenie procesji Msza św. + w int. ubierających ołtarze na
               odpust i ich rodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo
17.00  + Irena Podemska – pg


PONIEDZIAŁEK – 4 października 2021 - wsp. św. Franciszka z Asyżu

7.00  + Wacław R19 i Genowefa Brzeczkowscy, zm. z rodz. Brzeczkowskich i Wojciechowskich (rez.)
16.30  Różaniec
17.00  1/. + Helena Ciesielska – pg
         2/. + Wacława Przewozikowska (ur.) – pg
         3/. + Włodzimierz Chojnacki – pg


WTOREK – 5 października 2021wsp. św. Faustyny Kowalskiej

   7.00 + Marian Świerski (ur.) – pg
16.30  Różaniec
17.00  1/. + Helena Walczak – pg
          2/. + Zofia Katolik
          3/. + Barbara Golasińska – pg


ŚRODA – 6 października2021

  7.00  + Wiesława Antczak – pg
16.30  Różaniec
17.00  1/. + Róża i Kazimierz Budzyńscy
          2/. + Jerzy Ciupalski – pg
          3/. + Salomea Hadrowicz – pg
 

CZWARTEK – 7 października2021 - wsp. NMP Różańcowej

  7.00  + Zofia Kwiatkowska – pg
16.30  Różaniec (kościół poklasztorny – św. Michała Archanioła)
17.00  1/. + Alicja Karczemna – pg(kościół poklasztorny)
          2/. + Bogusław Golasiński – pg
          3/. + Bożena Szymańska – pg


PIĄTEK – 8 października 2021

   7.00  + Kazimiera, Leon i Apolonia Szefi
16.30  Różaniec
17.00  1/. + Dariusz Mętlewicz – pg
          2/. + Bogdan Nowakowski – pg
          3/. + Marta Glińska – pg


SOBOTA – 9 października 2021

  7.00  + Marian Franczyk – pg
16.00  ślubna: Daria Domagalska i Radosław Ryniec
16.30  Różaniec (kościół poklasztorny – św. Michała Archanioła)
17.00  1/. + Piotr Jaroszewski – pg(kościół poklasztorny)
          2/. + Tomasz Jędrzejczak (ur.)


NIEDZIELA – 10 października 2021 - XXVIII Niedziela Zwykła

  7.00 + Henryk Piotrowski R23
  9.00 + Agata i Antoni Przewozikowscy
10.30 + Jerzy Ciupalski R1 – pg
12.00 + Wojciech Stępiński – pg
16.30 - Różaniec
17.00 + Jacek Czynsz – pg