10 października 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 10 października 2021 - Dzień Papieski - XXVIII niedziela okresu zwyk. - B/I

           

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach. 


1. Dziś Dzień Papieski, Pomimo 16 lat od śmierci Św. Papieża Polaka Jego nauczanie, z uwagi na swój proroczy charakter, nie straciło niczego ze swojej aktualności. W trud kształtowania wiary młodego pokolenia Polaków włącza się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która powstała jako owoc pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny w 1999 r. Stypendia, wypłacane dwóm tysiącom uczniów i studentów z całej Polski, pozwalają im rozwijać swoje dary i talenty. Dziś przy kościołach możemy wesprzeć ofiarą do puszki ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Wierzymy, że stypendyści są i będą nadal autentycznymi świadkami wiary w duchu nauczania Papieża Polaka


2. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza tym, którzy czynnie włączyli się w przygotowania i przebieg uroczystości odpustowej NMP Różańcowej, zwłaszcza dekorującym ołtarze i asyście...


3. Popołudniowe msze św. w dni powszednie do marca włącznie są odprawiane o godz. 17,00.


4. Przez październik codziennie (także w niedziele) nabożeństwa różańcowe o godz. 16,30. W soboty jak zwykle bywało, nabożeństwa różańcowe w poklasztornym kościele Św. Michała Arch. u Matki Bożej Różańcowej czczonej tam od ponad 300 lat w przepięknym Jej wizerunku i tam też Msza św. 


5. Trwa konkurs różańcowy dla dzieci i młodzieży - Różaniec Kościoła naszej Ojczyzny - na wykonanie różańca z elementem narodowym lub nawiązującym do nauczania Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dla każdego twórcy będzie pamiątka a dla najlepszych nagrody. Dziękujemy za już dostarczone przepiękne prace. pod koniec miesiąca w kaplicy Pokłonu Trzech Króli zrobimy wystawę najpiękniejszych i nagrodzonych prac.


6. Dziś (10.10) po mszy św. o 9,00 spotkanie tegorocznych uczniów kl. VIII a po mszy św. o g. 10,30 uczniów klas IV przygotowujących się do rocznicy Komunii Św.


7. Można już zgłaszać w kancelarii imiona zmarłych na modlitwy wypominkowe okresowe i roczne. na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki na których możemy zgłaszać wypominki


8. Tegoroczna edycja Formacji Kobiet nt.: „Jesteś Drogocenną Perłą” rozpocznie się 25 października 2021 r. Zajęcia obejmują spotkania dla kobiet (w różnym wieku) raz w miesiącu od października do czerwca w poniedziałki w godz. 18.00-20.00. Będą odbywać się w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku, ul. Orla

Link do zapisów z informacjami i terminami spotkań: https://rozwijajtalenty.pl/miasta/wloclawek 


9. Trwają już mocno zaawansowane prace przy renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej. Z prac zaplanowanych na ten rok uda się nam wywiązać w terminie. Robimy dzieło dla pokoleń. Zachowujemy wierność dziedzictwa wiary i kultury. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy szczególnie tym, którzy rozumieją te sprawy i już wsparli. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na str. internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002. Jeszcze ze spraw gospodarczych - przy plebanii zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne i działają od kilku tygodni.


W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Moniki Obrębskiej, l.70 z Włocławka ul. Gajowa; +Wandy Chmielewskiej, l.72 z ul. Królewskiej 11; w poniedziałek pogrzeb +Anny Wawrzonkowskiej, l.82 z Pikutkowa 1A  W poniedziałek w Michelinie odbył się pogrzeb + ks. kan. Józefa Bonieckiego, l.87, w kapłaństwie 60 lat, byłego proboszcza w Szpetalu Górnym. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 


INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 10 października 2021 - XXVIII Niedziela Zwykła


   7.00  + Henryk Piotrowski R23

   9.00  + Agata i Antoni Przewozikowscy

 10.30  + Jerzy Ciupalski R1 – pg 

 12.00  + Wojciech Stępiński – pg 

 16.30  Różaniec

 17.00  + Jacek Czynsz – pg PONIEDZIAŁEK – 11 października 2021    


   7.00  1/. + Karol Polak – pg 

            2/. + Anna Osińska – pg

 16.30  Różaniec

 17.00  1/. + Zenon Chaberski – pg 

            2/. + Wanda Ulińska – pg WTOREK – 12 października 2021                                             

 

 7.00  + Stanisław Gotówka – pg 

 16.30  Różaniec

 17.00  1/. + Mirosław Iżycki R1 – pg 

            2/. + Bogdan Czerwiński R1 – pg ŚRODA – 13 października 2021 - wsp. bł. Honorata Koźmińskiego               


   7.00  + Dziękczynno błagalna w 18 lecie urodzin Sary

 16.30  Różaniec

 17.00  1/. + zbiorowa za wstawiennictwem MB Fatimskiej: Helena Wujciak, Halina Danielewska, Jan Trawczyński, Stanisława Paczkowska, Maria i Bogumił Kamińscy

            2/. + Eugeniusz Bronikowski – pg CZWARTEK – 14 października 2021                            


   7.00  + Jadwiga Osińska – pg

 16.30  Różaniec 

 17.00  1/. + Marian Tadeusz Bogdan i Stanisław Rogaccy /rez./

            2/. + Kazimierz Nowak i Jan TrawczyńskiPIĄTEK – 15 października 2021 - wsp. św. Teresy od Jezusa        

   7.00  + Helena Wujciak – pg 

 16.30  Różaniec

 17.00  1/. + Teresa Przewozikowska Goździk – pg

            2/. + Elżbieta Zielińska, zm. z rodz. Zielińskich i Figasów

            3/. + Jadwiga RzadkowolskaSOBOTA – 16 października 2021 - wsp. św. Jadwigi Śląskiej                         

   7.00  1/. + Tadeusz Budziszewski – pg

            2/. + Jan Kudła – pg 

 17.00  ślubna: Aleksandra Raszka i Waldemar Volk

 16.30  Różaniec (kościół poklasztorny – św. Michała Archanioła)

 17.00  + Stanisław R24 i Wanda Jabłońscy (kościół poklasztorny)NIEDZIELA – 17 października 2021 XIX Niedziela Zwykła, rok B/I, Dzień Papieski

 

   7.00  + Bogusław Golasiński – pg 

   9.00  1/. + w int. mieszkańców Starego Brześcia i Starobrzeskiej Kolonii, którzy mieli wkład i udział w dekoracji ołtarza na uroczystość odpustową

            2/. + Anna i Kazimierz Królik /rez./

 10.30  + Zofia Kwiatkowska – pg 

 12.00  + za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie

 16.30  Różaniec

 17.00  + Helena Walczak R1 – pg