26 września 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 26 września 2021 - XXVI niedziela zwykła

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.

1. Wczoraj na zaproszenie ks. proboszcza miał miejsce w BCKiH w Brześciu Kujawskim piękny koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Serdeczne podziękowania dla Pana Marka Kaźmierskiego bez którego inicjatywy nie doszłoby do tego wydarzenia artystyczno - patriotycznego w tym ani w ubiegłym roku w Brześciu Kuj..

 

2. W dzisiejszą niedzielę 26 września o godz. 17,45  kolejny koncert organowy w naszej świątyni (oficjalnie IX). Przed rokiem gościliśmy organistę światowej sławy, profesora Andrzeja Chorosińskiego. W tym roku koncertował będzie również organista klasy międzynarodowej Krzysztof Karcz, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. Zaproście na ten koncert także znajomych czy rodzinę. Przecież to są uczty dla ducha. Warto. Bo to jest wysokiej klasy muzyk. Podziękowanie za pomoc w realizacji tych przedsięwzięć panu Adamowi  Klareckiemu z Włocławka i jego małżonce a Panu Burmistrzowi Tomaszowi Chymkowskiemu za sponsorowanie tego wydarzenia kulturalnego. 

 

3. W środę 29 września, Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, msza św. odpustowa w kościele Św. Michała Archanioła o 18,00. Zapraszamy do uczczenia naszego Patrona. W środę o 17,30 przejdziemy z kościoła parafialnego procesjonalnie z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i z modlitwą różańcową do kościoła Św. Michała Archanioła na odpustową Mszę św. i tam do soboty pozostanie Figura MB Fatimskiej a w sobotę po nabożeństwie różańcowym i Mszy św. procesjonalnie wrócimy z Nią do świątyni parafialnej.  

 

4. Od piątku, 01 października popołudniowe msze św. będą do marca włącznie o godz. 17,00.

 

5. Od piątku o 16,30 przez październik codzienne (także w niedziele) nabożeństwa różańcowe. W soboty jak zwykle było, nabożeństwa różańcowe będą w poklasztornym kościele Św. Michała Arch. u Matki Bożej Różańcowej czczonej tam od ponad 300 laty w przepięknym Jej wizerunku i tam też Msza św. o 17,00.

 

6. Ogłaszamy konkurs różańcowy dla dzieci i młodzieży - Różaniec Kościoła naszej Ojczyzny - na wykonanie różańca z elementem narodowym lub nawiązującym do Błog. Stefana Wyszyńskiego. Dla każdego twórcy będzie pamiątka a dla najlepszych nagrody.

 

7. W tym tygodniu przypada I-piątek i I-sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi na pół godziny przed mszami św. Msze św. w tym dniu o 7,00; 16,00 (dla dzieci) i 17,00 dla młodzieży i dorosłych.

 

8. Od czerwca do października odbywają się nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Najbliższe - 02 października o godz. 16,30 rozpoczynamy wyjątkowo w świątyni poklasztornej różańcem i modlitwami wynagradzającymi Matce Bożej, Msza św., następnie procesjonalne przejście z figurą Matki Bożej Fatimskiej do świątyni parafialnej.

 

9. W sobotę 2 października br. w Bazylice Katedralnej we Włocławku odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Program: 10.00 – modlitwa różańcowa; 10.30 – prelekcja o związkach bł. kard. Stefana Wyszyńskiego z diecezją włocławską – ks. prał. dr Antoni Poniński, 11.00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego. W związku z diecezjalnym dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, tegoroczny kongres różańcowy odbędzie się we Włocławku. Koła Żywego Różańca diecezji zapraszane są do przyjazdu w sobotę 2 października do katedry i wzięcia udziału w Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Prosimy o zgłoszenia osób z kół różańcowych i innych chętnych, żebyśmy zorganizowali z Brześcia Kuj. wyjazd autokarowy. Wyjazd będzie bezpłatny. Comiesięczną mszę św. w int. kół Żywego Różańca naszej parafii odprawi ks. proboszcz w katedrze o 11,00 w czasie diecezjalnego dziękczynienia za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

10. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. w odpust NMP Różańcowej 03 października podczas Mszy św. o godz. 12,00. Różańce nabywamy sami ale są w kancelarii parafialnej do nabycia piękne pamiątkowe różańce.

 

11. Za tydzień w niedzielę 03 października Uroczystość odpustowa NMP Różańcowej. Msze św. jak w każdą niedzielę o 7,00 (kościół Św. Michała Archanioła) a w parafialnym o 9,00; 10,30, 12,00 i 17,00. Suma odpustowa o 12,00 po której procesja różańcowa do Matki Różańcowej w kościele Św. Michała Arch. i tam po procesji Msza św. już bez kazania dla przygotowujących ołtarze. Prosimy o przygotowanie ołtarzy tajemnic światła: II - Odnowę w Duchu Św., III - Koła Różańcowe, IV - Stary Brześć i Starobrzeską Kolonię. Konsultacja z ks. Krzysztofem i ks. Pawłem. Słowo Boże na mszach św. w odpust będzie głosił ks. prał. dr Jacek Kędzierski, dyrektor katolickiego Liceum im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Zapraszamy całą asystę i dziewczynki sypiące kwiatkami.

 

12. Jak widać posuwają się prace przy renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej. Robimy dzieło dla pokoleń. Zachowujemy wierność dziedzictwa wiary i kultury... Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy szczególnie tym, którzy rozumieją te sprawy i już wsparli. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na str. internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. +Anety Jarzębińskiej, l.31 z ul. Królewskiej 11. Jutro o 13,00 pogrzeb +Piotra Ochmańskiego, l.88 z Kąkowej Woli Parcele 48. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 26 września 2021 - XXVI Niedziela Zwykła, rok B/I

   7.00  + Krystyna i Stanisław Pałgan
   9.00  1/. + Ewelina Zielińska R18
           2/. + Sławomir Walczak R18 i Izydor Żydczak
10.30  + za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
12.00  + Jacek Czynsz – pg
17.00  + Krystyna Krasińska R2, Irena i Zenon Tulimowscy

 

PONIEDZIAŁEK – 27 września 2021 - wsp. św. Wincentego

  7.00  + Stanisława Paczkowska – pg
18.00  1/. + Dariusz Budziszewski – pg
          2/. + Zenon Chaberski – pg
          3/. + Stanisław i Romana Kiełkowscy

 

WTOREK – 28 września 2021 - wsp. św. Wacława

   7.00  + Wacława Karczewska i Wacława Chałupska
18.00  1/. + Helena Kłosowska R20
          2/. + Wacław Ziółkowski, Stanisława i Jakub Ciesielscy
          3/. + Szczepan Kuligowski R7

 

ŚRODA – 29 września 2021 - święto św. Arch. Michała, Gabriela i Rafała,
              odpust w kościele św. Michała Arch.

  7.00 + Helena Wujciak – pg

17.30  procesja z figurą MB Fatimskiej do kościoła św. Michała Arch.

18.00  1/. + Bogusław Golasiński – pg (kościół poklasztorny)
          2/. + Władysław R42 i Helena Glonek
          3/. + Jerzy Stefański – pgCZWARTEK – 30 września 2021 - wsp. św. Hieronima

  7.00  + Mieczysław Wojtkowski – pg
18.00  1/. +Tadeusz Budziszewski – pg
          2/. + Kazimiera Partyka
          3/. + Marian Świerski – pg

 

PIĄTEK – 1 października 2021 - wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, I piątek miesiąca

   7.00 + Henryk Charęda
16.00  + Leszek Bester – pg
16.30  Różaniec
17.00  1/. + Stanisław Skowroński R15 i dziadkowie Skowrońscy
          2/. + Bożena Witkowska – pg

 

SOBOTA – 2 października 2021 - wsp. św. Aniołów Stróżów,I sobota miesiąca

  7.00  + Kazimiera Partyka – pg
16.00  ślubna Michalina Radomska i Wojciech Lemańczyk
16.30  Różaniec (kościół poklasztorny – św. Michała Archanioła)
17.00  1/. + w int. Kół Żywego Różańca (ks. Prałat odprawi w Katedrze o 11,00)
          2/. + Maria Iżycka – pg (kościół poklasztorny) 
          3/. + Dziękczynno błagalna w 50 lecie małżeństwa Marii i Stanisława Nowickich

Po Mszy św. procesja z figurą MB Fatimskiej do kościoła parafialnego

 

NIEDZIELA – 3 października2021 - XXVII Niedziela Zwykła, rok B/I
                  Odpust Matki Bożej Różańcowej, I Niedziela miesiąca

  7.00  + Jarosław Karpiński R10
  9.00  + Marian i Irena Wiśniewscy
10.30 + Waldemar Ciesielski R1
12.00 + suma odpustowa: za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie (kościół parafialny)
po Mszy św. odpustowa procesja różańcowa z pełną asystą do kościoła  św. Michała Archanioła

ok. 13.30 na zakończenie procesji Msza św. + w int. ubierających ołtarze na odpust i ich rodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo

 17.00  + Irena Podemska – pg