5 września 2021 - Ogłoszenia


 

Ogłoszenia - 5 września 2021 - XXIII niedziela zwykła


Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach. 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, ofiary na tacę na inwestycje prowadzone w naszej parafii...


2. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Nauczycielom, wychowawcom, katechetom i uczniom życzymy owocnego i spokojnego nauczania bez straszenia i zdalnego nauczania. 


3. W środę święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) ... Poświęcenie ziarna o g. 18,00


4. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o 10,30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas I, rozpoczynającym naukę w szkole a po Mszy św. spotkanie z ich rodzicami.


5. W przyszłą niedzielę (12.09) po mszy św. o 9,00 spotkanie z tegorocznymi kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami a niedzielę 19.09 - po mszy św. o 10,30 - konferencja dla rodziców dzieci klas III (przygotowujących się do I Komunii Św. w przyszłym roku)


6. W piątek 24.09 - diecezjalna pielgrzymka klas VIII do Lichenia, szczegóły u katechetów.


7. W sobotę 25 września przybędzie do Brześcia Kuj. Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego. Koncert ze względów praktycznych będzie nie w świątyni ale w sali widowiskowej BCKiH. 


8. W niedzielę 26 września kolejny koncert organowy w naszej świątyni. Szczegóły podamy


9. Uroczystość odpustowa NMP Różańcowej będzie w niedzielę 03 października. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: II - Odnowę w Duchu Św., III - Koła Różańcowe, IV - Stary Brześć i Starobrzeską Kolonię. Konsultacja z ks. Krzysztofem (II i III) i ks. Pawłem (IV)


10. Posuwają się prace przy renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej. Robimy dzieło dla pokoleń. To nasza wspólna i wielka sprawa. Jest także, jeszcze nie zatwierdzony przez zabytki, projekt renowacji ścian wnętrza kościoła Św. Michała Archanioła. Najpierw chcemy odremontować tam wnętrze południowej kaplicy, gdzie umieszczony będzie odnowiony w tym roku już cały ołtarz Św. Wincentego Ferreriusza. Niestety okazuje się, że jest to skomplikowana i kosztowniejsza sprawa niż by się wydawało ale trzeba to podjąć. 


11. W pracowni konserwatorskiej prof. Sławomira Kamińskiego w Toruniu jest do konserwacji gotycki ołtarz "Pokłon Trzech Króli" z parafialnego kościoła Św. Stanisława BM. Trzeba to zrobić bo szkodniki zaczęły je już niszczyć i nie wskazane było odkładanie decyzji a ponadto poprzednie prace konserwatorskie sprzed laty przy tym zabytku wykonane były nie tak jak trzeba, pewnie inne było podejście do zabytku, inna wiedza i materiały. 


12. Te piękne dzieła musimy dalej kontynuować, by zachować wierność dziedzictwa wiary i kultury. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy szczególnie tym, którzy rozumieją te sprawy i już wsparli. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na str. internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.


13. Apel Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. Dnia Solidarności z Afgańczykami  Od kilu tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu. Apeluję, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę do puszek na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. Już teraz dziękuję wiernym za pozytywną odpowiedź i szlachetne serca. 


W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Piotra Mętlewicza, l.42 z ul. Traugutta 2; +Seweryny Domagalskiej, l.86 z ul. Krakowskiej 125 oraz we wtorek będzie +Waldemara Nowickiego, l.57 z Rzadkiej Woli 13 oraz +Marianny Leszczyńskiej, l.88 z ul. Wojska Polskiego 25. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...Zapowiedzi przedślubne – 29.08.2021 r.


• Mikołaj Kołucki, zam. Pikutkowo 21, par. tut.

Marlena Rusin, zam. Cyprianka 32, par. Chełmica Duża

 
 

 

INTENCJE MSZALNE :

 

NIEDZIELA – 5 września 2021 - XXIII Niedziela Zwykła

 

   7.00  + Małgorzata Słowińska R2 – pg

   9.00  1/. + Dziękczynno błagalna w 1 r. ślubu Katarzyny 

                    i Janusza Kuligowskich

             2/. + Regina i Wacław Bretes (im.)

 10.30  1/. + Anna Osińska – pg 

             2/. + Barbara Gołębiewska R3

 12.00  + Wojciech Stępiński – pg 

 17.00  + Jacek Czynsz – pg  PONIEDZIAŁEK – 6 września 2021     

 

   7.00  + Alicja Karczemna – pg 

 18.00  1/. + Helena Ciesielska – pg 

            2/. + Zenon Chaberski – pg 

            3/. + Marian Świerski – pg WTOREK – 7 września 2021                   


   7.00  + Ryszard Żydczak i Jan Gołębiewski – pg 

 18.00  1/. + Janina Ciupalska R18, Stanisława i Władysław 

                    Misterscy

            2/. + Bogusław Golasiński – pg 

            3/. + Salomea Hadrowicz – pg ŚRODA – 8 września 2021 - święto Narodzenie NMP                              

   7.00  + Józef-Waldemar Latkowski – pg 

 18.00  1/. + Zenona R13 i Franciszek Czerniak i zm. z rodz. 

                    Juszczyńskich i Czerniaków

            2/. + Maria Iżycka – pg 

            3/. + Albin Szczepaniak – pg CZWARTEK – 9 września 2021 


   7.00  + Zofia Kwiatkowska – pg 

 18.00  1/. + Dziękczynno błagalna z prośbą o Boże 

                    błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki 

                    Bożej dla Moniki i Janusza Lewak z racji 15 r. ślubu /rez./ 

            2/. + Krzysztof Michałowski R23, Mirosław Nowicki 

                    i Marianna Michałowska

            3/. + Barbara PłuciennikPIĄTEK – 10 września 2021                

 

   7.00  + Irena Radomska – pg 

 18.00  1/. + Lech R5, Helena i Mieczysław Ciesielscy

            2/. + Irena Wódkowska – pg 

            3/. + Jan Trawczyński i Kazimierz Nowak – pg SOBOTA – 11 września 2021                     

 

  7.00  1/. + Helena Wujciak – pg 

            2/. + Jadwiga Olejniczak – pg 

 16.00  ślubna: Agata Konopińska i Łukasz Andrusiak

 17.00  ślubna: Marta Kuczyńska i Dawid Nadstachowski

 18.00  1/. + Irena Podemska – pg 

             2/. + Jan Kudła – pg NIEDZIELA – 12 września 2021   XXIV Niedziela Zwykła


   7.00  + Piotr Jaroszewski – pg 

   9.00  1/. + Marcin Biesiadziński – pg 

            2/. + Leokadia Krygier R3

 10.30  + za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie

 12.00  + Krystyna Trajder, zm. z rodz. Trajder, Jarzębińskich 

               i Wodziczko

 17.00  + Marta, Mieczysław, Daniel, Józef i Rozalia Najberg, 

               Maria, Adam i Edward Palusińscy