29 Sierpnia 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 29 sierpnia 2021 - XXII niedziela okresu zwyk. - B/I

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach.


1. W środę dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Życzymy im i pedagogom aby był to rok normalnej stacjonarnej nauki. Zapraszamy na Mszę św. o błogosławieństwo w tym roku szkolnym w piątek na godz. 17,00 szkoły podstawowe a na 18,00 młodzież. Pięknie byłoby aby to było bardzo uroczyście, nawet ze sztandarami szkół...

 

2. W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego na pół godziny przed mszami św. Msze św. w tym dniu o 7,00; 17,00 (dla dzieci) i 18,00 dla młodzieży i dorosłych.

 

3. Od czerwca do października odbywają się nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca - wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Najbliższe - 04 września  o godz. 17,30 rozpoczynamy w świątyni parafialnej, następnie procesjonalne przejście z figurą Matki Bożej Fatimskiej na godz. 18,00 na mszę św. w kościele Św. Michała Archanioła u Matki Bożej Różańcowej i po Mszy św. procesjonalny powrót do świątyni parafialnej.

 

4. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przebieg wczorajszych Dożynek Gminno-Parafialne w Starym Brześciu

 

5. Za tydzień Dożynki ogólnopolskie na Jasnej Górze. Szczegóły na plakacie.

 

6. Posuwają się prace przy renowacji elewacji naszej 786-letniej świątyni parafialnej. Robimy dzieło dla pokoleń. To nasza wspólna i wielka sprawa. Robiony jest także projekt renowacji ścian wnętrza kościoła Św. Michała Archanioła. Najpierw chcemy odremontować tam wnętrze południowej kaplicy, gdzie umieszczony będzie odnowiony w tym roku już cały ołtarz Św. Wincentego Ferreriusza. Niestety okazuje się, że jest to bardziej skomplikowana i kosztowniejsza sprawa niż by się wydawało ale trzeba to podjąć.

 

7. Do pracowni konserwatorskiej prof. Sławomira Kamińskiego w Toruniu zabrany został do konserwacji gotycki ołtarz "Pokłon Trzech Króli" z parafialnego kościoła Św. Stanisława BM. Trzeba to było zrobić bo szkodniki zaczęły je już niszczyć i nie wskazane było odkładanie decyzji a ponadto poprzednie prace konserwatorskie sprzed laty przy tym zabytku wykonane były nie tak jak trzeba, pewnie inne było podejście do zabytku, inna wiedza i materiały.

 

8. Te piękne dzieła musimy dalej kontynuować, by zachować wierność dziedzictwa wiary i kultury. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy szczególnie tym, którzy rozumieją te sprawy i już wsparli. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na str. internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.

 

9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, ofiary na tacę przeznaczamy na inwestycje w naszej parafii


10. W sobotę (4.09) w Toruniu przy sanktuarium św. Jana Pawła II i Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji odbędzie się 13 dziękczynienie w rodzinie. W programie nabożeństwo z racji pierwszej  soboty miesiąca, msza św. i koncerty: Zespół  Artystyczny Wojska Polskiego, cygański zespół Bogdan Trojanek  i Terne Roma oraz zespół Bayer Full. Wyjazd z Brześcia Kuj. sprzed kościoła o godz.9,30 koszt ok 35-40 zł. Można zgłaszać się jeszcze u p. Teresy 784 667 339 lub w kancelarii parafialnej. 

 

11. W sobotę 25 września przybędzie do Brześcia Kuj. Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego. Koncert ze względów praktycznych będzie nie w świątyni ale w sali widowiskowej BCKiH.

 

12. W niedzielę 26 września będzie kolejny koncert organowy w naszej świątyni. Szczegóły we wrześniu.

 

 

Zapowiedzi przedślubne – 29.08.2021 r.

•    Radosław Mateusz Ryniec, zam. Włocławek ul. Żywiczna 6, par. Ducha Świętego
Daria Domagalska, zam. Brześć Kuj. ul. Zielna 6, par. tut.
•    Mikołaj Kołucki, zam. Pikutkowo 21, par. tut.
Marlena Rusin, zam. Cyprianka 32, par. Chełmica Duża

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. +Stanisławy Paczkowskiej, l.92 z ul. Obwodowej 11 a we wtorek pogrzeb +Piotra Mętlewicza, l.42 z ul. Traugutta 2 oraz w Poznaniu + Anny Mikołajczak, l.71 z ul. Widok. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

INTENCJE MSZALNE:


NIEDZIELA – 29 sierpnia 2021 - XXII Niedziela Zwykła

   7.00  + Bronisław i Genowefa Górnik
   9.00  1/. + Lucyna R6 i Stefania R26 Makowskie
           2/. + Walentyna Stanna R8 i Edward Stanny
 10.30  1/. + Genowefa Jaromirska – pg
           2/. - Za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
 12.00  + Marcin Biesiadziński – pg
 17.00  + Artur Jóźwiak

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Jan Kudła – pg

 

PONIEDZIAŁEK – 30 sierpnia 2021    

   7.00  + Maria Świątkiewicz – pg
 18.00  1/. + Helena Wujciak – pg
           2/. + Jerzy Ciupalski – pg

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Wojciech Opasiak – pg

 

WTOREK – 31 sierpnia 2021                  

   7.00  1/. + Ryszard Żydczak i Jan Gołębiewski – pg
           2/. + Anna Mikołajczak - (w dzień pogrzebu)
 18.00  1/. + Jan i Genowefa Kozłowscy, zmarłe rodzeństwo, Franciszek Joanna i Kazimierz Budziszewscy
            2/. + Irena Wódkowska – pg

poza parafią ks. Krzysztof Góralski - + Jerzy Stefański – pg 

 

ŚRODA – 1 września 2021                                    

   7.00  + Irena Radomska – pg
 18.00   1/. + Bronisław i Helena Chlebińscy
            2/. + Stanisław R27 Chaberski i zm. z rodz. Chaberskich
            3/. + Barbara Golasińska – pg

 

CZWARTEK – 2 września 2021

   7.00  + Genowefa Jaromirska – pg
 18.00   1/. + Stefan Legumina – pg
             2/. + Zofia Katolik – pg
             3/. + Bogdan Nowakowski – pg

PIĄTEK – 3 września 2021 - wspomn. św. Grzegorza Wielkiego - I-piątek miesiąca

7.00  + Helena Wujciak – pg
 17.00   1/. - O błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym...
             2/. + Władysława R5 i Zygmunt Rojewscy
 18.00  1/. + Stanisław Kowalewski R1 – pg
             2/. + Dariusz Mętlewicz

 

SOBOTA – 4 września 2021 - I-sobota miesiąca

   7.00  + Magdalena Nowak (ur.) – pg
 18.00  1/. + w int. Kół Żywego Różańca
            2/. + Jan Kułakowski R14, Leonarda i Jan Kułakowscy
            3/. + Marta Glińska – pg

 

NIEDZIELA – 5 września 2021  - XXIII Niedziela Zwykła, rok B/I - I Niedziela  miesiąca

   7.00  + Małgorzata Słowińska R2 – pg
  9.00  1/. + Dziękczynno błagalna w pierwszą rocznicę ślubu Katarzyny i Janusza Kuligowskich
             2/. + Regina i Wacław Bretes (im.)
10.30   1/.+ Anna Osińska – pg
             2/. - Za parafian i ofiarodawców na świątynie brzeskie
 12.00  + Wojciech Stępiński – pg
 17.00  + Jacek Czynsz – pg