12 września 2021 - Ogłoszenia

 

Ogłoszenia - 12 września 2021 - XXIV niedziela zwykła

 

Witamy obecnych na dzisiejszej Liturgii Eucharystycznej, parafian, rodaków i gości. Solenizantom i Jubilatom  najbliższego tygodnia - składamy już dziś najlepsze życzenia i polecamy w modlitwach. 


1. Dziś wielkie wydarzenie w życiu Kościoła w Polsce - beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej ... W sobotę 2 października br., w Bazylice Katedralnej we Włocławku odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Program: 10.00 – modlitwa różańcowa

10.30 – prelekcja o związkach bł. kard. Stefana Wyszyńskiego z diecezją włocławską – ks. prał. dr Antoni Poniński

11.00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego

W związku z diecezjalnym dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, tegoroczny kongres różańcowy odbędzie się we Włocławku. Koła Żywego Różańca diecezji zapraszane są do przyjazdu w sobotę 2 października do katedry i wzięcia udziału w Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Prosimy o zgłoszenia osób z kół różańcowych i innych chętnych, żebyśmy zorganizowali z Brześcia Kuj. wyjazd autokarowy. Wyjazd będzie bezpłatny..


2. Dziś podczas mszy św. o 10,30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas I, rozpoczynającym naukę w szkole a po Mszy św. spotkanie z ich rodzicami.


3. W przyszłą niedzielę (12.09) po mszy św. o 9,00 spotkanie z tegorocznymi kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami a niedzielę 19.09 - po mszy św. o 10,30 - konferencja dla rodziców dzieci klas III (przygotowujących się do I Komunii Św. w przyszłym roku)


4. W piątek 24.09 - diecezjalna pielgrzymka klas VIII do Lichenia, szczegóły u katechetów.


5. W sobotę 25 września przybędzie do Brześcia Kuj. Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego. Koncert ze względów praktycznych będzie nie w świątyni ale w sali widowiskowej BCKiH. 


6. W niedzielę 26 września kolejny koncert organowy w naszej świątyni. Szczegóły podamy


7. Uroczystość odpustowa NMP Różańcowej będzie w niedzielę 03 października. Prosimy o przygotowanie ołtarzy tajemnic światła: II - Odnowę w Duchu Św., III - Koła Różańcowe, IV - Stary Brześć i Starobrzeską Kolonię. Konsultacja z ks. Krzysztofem (II i III) i ks. Pawłem (IV) Spotkanie w sprawie dekoracji ołtarzy na Odpust Matki Bożej Różańcowej w piątek 17 września o godz. 18,30 (po Mszy św. wieczornej). Prosimy o przybycie osób odpowiedzialnych.


8. Posuwają się prace przy renowacji elewacji naszej świątyni parafialnej. Robimy dzieło dla pokoleń. To nasza wspólna i wielka sprawa. Jest także, jeszcze nie zatwierdzony przez zabytki, projekt renowacji ścian wnętrza kościoła Św. Michała Archanioła. Te piękne dzieła musimy dalej kontynuować, by zachować wierność dziedzictwa wiary i kultury. Ofiary na renowacje prosimy przekazywać na konto parafii lub bezpośrednio przekazywać ofiarę księdzu. Dziękujemy szczególnie tym, którzy rozumieją te sprawy i już wsparli. Konto bankowe parafii podane jest w ogłoszeniach, na str. internetowej i Siewie Brzeskim - nr 21 9550 0003 2003 0021 7844 0001 lub 91 9550 0003 2003 0021 7844 0002.


9. W sobotę 18 września w ramach pikniku historycznego (początek g.11,00) będzie spotkanie archeologa prof. Ryszarda Grygiela z byłymi pracownikami na odkrywkach. Zapraszani są wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób brali w nich udział. Szczegółowy program podany jest na stronie Urzędu Miejskiego i BCKiH.


W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Waldemara Nowickiego, l.57 z Rzadkiej Woli 13;  +Marianny Leszczyńskiej, l.88 z ul. Wojska Polskiego 25   oraz +Marii Kamińskiej l.83 z ul. Piastowskiej 27 oraz w Dąbiu Kuj. +Stanisławy Gęgotek, l.79 z Jądrowic a we wtorek będzie także w Dąbiu Kuj. pogrzeb +Zofii Kwiatkowskiej, l.84 z ul. Królewskiej 11A, matki ks. Artura Nowaka oraz w Brześciu Kuj. pogrzeb +Aurelii Szareckiej, l.93 z Rzadkiej Woli 12. W środę o g. 12,30 w Michelinie pogrzeb +ks. Ryszarda Felisiaka l.70, długoletniego proboszcza w Ostrowążu k/Ślesina. Wszystkich ostatnio zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin oraz zmarłych kapłanów polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

Zapowiedzi przedślubne – 29.08.2021 r.


•Mikołaj Kołucki, zam. Pikutkowo 21, par. tut.

Marlena Rusin, zam. Cyprianka 32, par. Chełmica Duża

 

 

 

INTENCJE MSZALNE:

 

NIEDZIELA – 12 września2021 XXIV Niedziela Zwykła, rok B/I

  7.00  + Piotr Jaroszewski – pg
  9.00   1/. + Marcin Biesiadziński – pg
           2/. + Leokadia Krygier R3
10.30 + za Parafian i Ofiarodawców na świątynie brzeskie
12.00 + Krystyna Trajder, zm. z rodz. Trajder, Jarzębińskich i Wodziczko
17.00 + Maria, Mieczysław, Daniel, Józef i Rozalia Najberg, Maria, Adam i Edward Palusińscy

 

PONIEDZIAŁEK – 13 września 2021 - wsp. św. Jana Chryzostoma

  7.00  + Ks. Stefan Czerwiński
18.00  1/. + Helena Walczak – pg
          2/. + Jerzy Stefański – pg
         3/. + zbiorowa za wstawiennictwem MB Fatimskiej: Halina Danielewska, Ryszard Żydczak i Jan Gołębiewski, Kazimiera Partyka, Marianna Marciniak, Jan Trawczyński, Salomea Hadrowicz, Zofia Kwiatkowska, Franciszka Markowska, Antoni Markowski, Krystyna Markiewicz, Andrzej Markiewicz, Mieczysław Wojtkowski

 

WTOREK – 14 września 2021święto Podwyższenia Krzyża

   7.00  + Jadwiga Kapelińska – pg
 18.00  1/. + Eugeniusz R30, Helena i Józef Mikorscy i zm. z rodz.
           2/. + Irena Urbańska – pg
           3/. + Bożena Szymańska – pg

 

ŚRODA – 15 września2021 - wsp. NMP Bolesnej

   7.00  + Irena Kwiatkowska – pg
 18.00  1/. + Irena Piasecka R2 – pg
           2/. + Bogdan Binczarski
           3/. + Włodzimierz Chojnacki – pg

 

CZWARTEK – 16 września2021 - wsp. św. męczenników Korneliusza i Cypriana

7.00  1/. + Zofia Kwiatkowska – pg
        2/. + Waldemar Nowicki (ur.) – pg
18.00 1/. + Wanda Terpińska i Eugeniusz Balcerak /rez./
         2/. + Zenon Chaberski – pg
         3/. + Zofia Graczyk – pg

 

PIĄTEK – 17 września2021

   7.00  + Albin Szczepaniak – pg
 18.00  1/. +Teresa R2 i Sylwester Lewandowscy
           2/. + Stanisław Polak – pg
           3/. + Marta Glińska – pg

 

SOBOTA – 18 września2021święto św. Stanisława Kostki

   7.00  1/. + Maria Świątkiewicz – pg
 18.00  1/. + Teodor Wódkowski R17, Zdzisław i Irena Wódkowscy
           2/. + Mieczysław Wałęsa R5, Sabina i Wojciech Przekwas
           3/. + Bolesław Szczap – pg

 

NIEDZIELA – 19 września2021 - XXV Niedziela Zwykła, rok B/I

   7.00  + Maria Osowska
   9.00  1/. + Maria Jan i Marcin Osińscy
           2/. + Barbara Płuciennik – pg
10.30 + Czesława i Jerzy Wenderlich, Janina Stanisław i Franciszek Kozłowscy,
            Mirosława Adamska i Czesław Matusik /rez./
12.00  + Genowefa i Stanisław Durmowicz, Protazy Osiński
17.00  + Tadeusz Grzegorz Marianna i Wincenty Rudalscy